Errekak bakarka lidergoa hartu du azken urteetako txapeldunari irabazi ondotik

Errekako eskubaloi jokalariak, garaipen handia ospatzen.

Futbolean asteburu kaxkarra izan dute talde nagusiek eta Doneztebek bakarrik lortu du garaipena

Erreka eskubaloi talde nagusia indartsu dago aurten. Larunbatean Donezteben, bera bezala, partida guztiak irabazia zetorren Iruña eskubaloi taldea, azken urteetako txapelduna hartu zuen eta garaipen handia lortu zuen 28-20. Hortaz, lidergoan bakarrik gelditu dira doneztebarrak. Baztango BKTko emakumeak ere lider dira. Futbolean, aldiz, asteburu txarra izan da eskualdeko talde nagusientzat eta Doneztebek bakarrik irabazi du, bertze gainerako guztiek galdu. Areto-futbolean ere galdu egin dute Aurrerak eta Gure Txokoak.

 

FUTBOLA

Nafarroako hirugarren mailan

CA Osasuna B 4 – Baztan 0

 

Gipuzkoako Ohorezko mailan

Mutriku 1 - Beti Gazte 0

 

Gipuzkoako Gorengoen mailan

Urnieta 3 - Gure Txokoa 1 (Mikel Esnaola)

 

Nafarroako Preferente mailan

CD Aibares 0 – Doneztebe 4 (Irail Zestauk 2, Borja Arregi eta Eloy Garcia)

 

Nafarroako erregionaleko lehen mailan

Aurrera 1 (Ander Eskudero) – CD Lagun Artea 2

CD Beti Onak B 4 - Doneztebe B 1 (Imanol De Rueda)

 

Jubenilak Liga Nazionalean

Baztan 3 – CD Itaroa Huarte 0

 

Gipuzkoako jubenilen ohorezko mailan

Beti Gazte 1 (Jon Zabala) – Vasconia 3

 

Gipuzkoako jubenilen lehen mailan

Gure Txokoa 4 (Ethan Garciak 2, Ivan Azkarate eta Aimar Lekuona) – San Marcial A 1

 

Nafarroako jubenilen bigarren mailan

Doneztebe 8 (Enaitz Iriartek 4, Aimar Zestau, Jon Mikel Gaztelumendi, Aimar Jabalera eta Josu Arrastio) – San Fermin Ikastola 1

 

Gipuzkoako kadeteen lehen mailan

Landetxa 4 - Gure Txokoa 0

Beti Gazte 7 (Mattin Lekuonak 3, Unai Arburua, Asier Larralde eta Jonan Berrozpek 2) – Behobia A 4

 

Nafarroako kadeteen bigarren mailan

JD San Jorge C 2 – Doneztebe 0

Baztan 3 (Xabi Lopez, Imanol Zoko eta Julen Urreaga) – CD Salesianos B 2

 

Gipuzkoako infantilen lehen mailan

San Marcial 1 - Beti Gazte 1 (Eloi Sanchez)

Gure Txokoa 5 (Kenai Garcia, Suharri Iratzoki, Jon Iratzoki, Martxel Matxikote eta Adei Villamea) – Dunboa Eguzki 1

 

Nafarroako infantilen lehen maila

Baztan 0 – UD Mutilvera 4

Doneztebe 22 (Ugaitz Aldabek 4, Oihan Elizondok 3, Aimar Esperantek 3, Ekaitz San Martinek 2, Asier Arregik 2, Eki Erasunek 2, Xuban Erbiti, Oihan Lujanbio, Iraitz Iparragirre, Beñat Oiaregi, Aitor Lorente eta Eneit Bertiz)– CD Itaroa Huarte B 0

 

Nafarroako infantilen bigarren mailan

CD Lezkairu A 2 – Baztan 3 (Xabier Sarobe, Aimar Obregozo eta Berta Mugiro)

 

Nafarroako emakumeen ligan

CD Lourdes 1 – Baztan 2 (Leire Rekalde eta Ana Quevedo)

 

Gipuzkoako emakumeen Gorengoen mailan

Santo Tomas Lizeoa 7 - Beti Gazte 2 (Izaro Aldabe eta Mayi Arriola)

 

ARETO-FUTBOLA

Gipuzkoako lehen mailan

Aurrera 2 – Jaixki AFT 10

Gaintxu 5 - Gure Txokoa 3

 

Jubenil mutikoak

Aurrera 1 – CD San Cernin 3

 

Mutiko kadeteak

CD Xota FS A 1 – Aurrera 6

 

Mutiko infantilak

Aurrera A 8 – CDS El Redin B 2

Aurrera B atsedena.

 

Mutiko alebinak

Aurrera 4 – CD El Redin D 5

 

ESKUBALOIA

Mutilak seniorrak liga

Erreka 28 – BM Iruña 20

 

Emakume seniorrak

Loyola 16 - Baztango BKT 33

 

Neska jubenilak

Baztango BKT 37 – Loyola 22

  

Neska kadeteak ligan

Baztango BKT 20 – Malkaitz B 20

Lagunak B 23 – Erreka 23

 

Mutiko kadeteak ligan

Erreka 41 – Loyola B 41

 

Neska infantilak

Helvetia Anaitasuna A 18 - Baztango BKT A 12

BM Uharte A 27 - Baztango BKT B 2

Erreka 13 – Beti Onak B 31 

 

Alebin mistoa

Baztango BKT A – Loyola C

Baztango BKT B – Beti Onak A

BM Aldezar - Baztango BKT C

Baztango BKT D 4 – Erreka 12

 

SASKIBALOIA

Junior neskak bigarren mailan

Miravalles 59 - Toki Ona Bortziriak 26

 

Kadete neskak bigarren mailan

Teresianas 59 - Toki Ona Bortziriak 30

 

Infantil neskak bigarren mailan

CB Burlada B 40 - Toki Ona Bortziriak 32

 

Aurreinfantil mutikoak

Berriozar MKE 31 - Toki Ona Bortziriak 36

 

Minibasket neskak

CB Olite 16 - Toki Ona Bortziriak 52

 

ERRUGBIA

Euskal Ligako lehen mailan

Bilbao Rugby Taldea 117 - Menditarrak BRT 0

 

Sub-18

La Unica-BRT 14 - Hernani/ Atletico San Sebastian 47

 

Sub-16

BRT/Txingudi 37 - Hernani/ Atletico San Sebastian 31

 

Sub-14

BRT/Txingudi 12 - La Unica A 0

BRT/Txingudi 7 - La Unica B 5

BRT/Txingudi 5 - Zarauz 5 

 

 

 

Publizitatea eta erakundeen dirulaguntzak ez dira nahikoa TTIPI-TTAPAren eta ERRAN.EUSen etorkizuna bermatzeko, eta zu bezalako irakurleen babesa behar dugu aitzinera egiteko.


Egin TTIPI-TTAPAren lagun