Jokatutako sei partidak irabazita, sailkapen buruan dago Erreka eskubaloi taldea

Ligan jokatutako sei partidak irabazi ditu Errekako talde nagusiak.

Aurrera eta Doneztebe B futbol talde nagusiek bakarrik irabazi dute asteburuan 

Sendo segitzen du Erreka eskubaloi talde nagusiak eta ligako seigarren partida irabazita (seitik sei) sailkapen buruan dago. Baztango BKTko emakumeek berdindu egin dute. Futbolean ez dira hain emaitza onarik izan. Aurrerak eta Doneztebe Bk irabazi dituzte bere partidak eta Doneztebeko lehen taldeak berdindu, baina galdu egin dute Baztanek, Beti Gaztek eta Gure Txokoak.

 

FUTBOLA

Nafarroako hirugarren mailan

CD Avance Ezkabarte 4 – Baztan 2 (Elur Meoki eta Javier Urrutia)

 

Gipuzkoako Ohorezko mailan

Mondragon 5 - Beti Gazte 0

 

Gipuzkoako Gorengoen mailan

Vasconia 3 - Gure Txokoa 1 (Iñaki Eskudero)

 

Nafarroako Preferente mailan

UD Mutilvera 2 – Doneztebe 2 (Adrian Goñi eta Borja Arregi)

 

Nafarroako erregionaleko lehen mailan

Aurrera  2 (Egues eta Joanes) - Ardoi B 1

Doneztebe B 3 (Iñaki Maylin, Jon Mikelarena eta Haritz Narbarte) – FC Bidezarra B 2

 

Jubenilak Liga Nazionalean

Gazte Berriak Antsoain 6 – Baztan 1 (Oscar Elortza)

 

Gipuzkoako jubenilen ohorezko mailan

Beti Gazte 3 (Iker Iriarte, Bogdan Marton eta Igor Rodriguez) – Ekintza 1

 

Gipuzkoako jubenilen lehen mailan

Gure Txokoa 1 (Aimar Lekuona) – Landetxa A 3

 

Nafarroako jubenilen bigarren mailan

Doneztebe 2 (Unai San Miguel eta Aimar Jabalera) – Berriozar A 0

 

Gipuzkoako kadeteen lehen mailan

Dunboa Eguzki A 1 - Gure Txokoa 2 (Unai Etxegarai eta Urtzi Fagoaga)

Beti Gazte 9 (Asier Larraldek 3, Mattin Lekuonak 2, Jonan Berrozpek 2, Xuban Fernandez eta Jon Irigoien) – Hondarribia 0

 

Nafarroako kadeteen bigarren mailan

Doneztebe 2 (David Mitxeo eta Iraitz Aiesa) – CD Salesianos B 0

Baztan 11 (Imanol Zokok 3, Angel Telletxeak 2, Martin Roques 2, Txomin Altxuk 2, Xuban Oskariz eta Oihan Altzuart)– CD Amaya B 0

 

Gipuzkoako infantilen lehen mailan

Beti Gazte 2 (Iker Agirretxe eta Luken Urtxegi) – Dunboa Eguzki 1

Gure Txokoa 2 (Suharri Iratzoki eta Jokin Errandonea) – Oiartzun B 1

 

Nafarroako infantilen lehen maila

Rotxapea CD 1 – Baztan 1

Doneztebe 8 (Ugaitz Aldabek 3, Endika Santestebanek 2, Aitor Lorente, Xuban Erbiti eta Aitor Agesta) – UD Mutilvera B 0

 

Nafarroako infantilen bigarren mailan

Berriozar CF 4 – Baztan 4 (Oihan Zapata, Xabier Sarobe, Axier Ariztia eta Aimar Orbegozo)

 

Nafarroako emakumeen ligan

CD Auto Areta 0 – Baztan 1 (Nerea Salaburu)

 

Gipuzkoako emakumeen Gorengoen mailan

Axular 0 - Beti Gazte 3 (Izaro Iparragirre eta Idoia Gardek 2)

 

ARETO-FUTBOLA

Gipuzkoako lehen mailan

Aurrera – Idiazabal Bai Reformas, aldatua.

Gure Txokoa 2 – Teep Samaniego Orixe Tolosaldea 5

 

Jubenil mutikoak

CD Los Sauces 3 – Aurrera 2

 

Mutiko kadeteak

Aurrera 6 – CD El Redin B 1

 

Mutiko infantilak

Manfisa Xota 5 - Aurrera A 4

Aurrera B 0 – CD Jesuitinas 4

 

Mutiko alebinak

AD San Juan 3 – Aurrera 2

 

ESKUBALOIA

Mutilak seniorrak liga

Erreka 37 – Burlada 21

 

Emakume seniorrak

Malkaitz eskubaloia 22 - Baztango BKT 22

 

Neska jubenilak

Baztango BKT atsedena.

  

Neska kadeteak ligan

Baztango BKT atsedena.

Erreka 22 – Malkaitz B 24

 

Mutiko kadeteak ligan

Anaitasuna C 42 – Erreka 27

 

Neska infantilak

Erreka atsedena.

Baztango BKT B - Baztango BKT A, urriaren 29an, astelehenean 18:30ean Elizondoko kiroldegian.

  

Alebin mistoa

Baztango BKT A - Baztango BKT B, urriaren 29an, astelehenean, 17:00etan Elizondoko kiroldegian.

Baztango BKT C – Erreka, urriaren 30ean, asteartean 18:30ean Elizondoko kiroldegian.

Baztango BKT D atsedena

 

Neska aurrealebinak

Baztango BKT A - Baztango BKT B, urriaren 30ean, asteartean 17:00etan Elizondoko kiroldegian.

 

SASKIBALOIA

Junior neskak bigarren mailan

Burlada B 47 - Toki Ona Bortziriak 50

 

Kadete neskak bigarren mailan

Toki Ona Bortziriak 35 – Aranguren Multibasket 65

 

Infantil neskak bigarren mailan

Toki Ona Bortziriak 24 – Liceo Monjardin E 40 (azken emaitza 2-0 izan da, Liceokoek ez zutelako guttieneko jokalari kopurua aurkeztu)

 

Aurreinfantil mutikoak

Toki Ona Bortziriak 41 – Sagrado Corazón Liceo Monjardin 47

 

Minibasket neskak

Toki Ona Bortziriak 37 – Gazte Berriak 52

 

TTIPI-TTAPA da Nafarroa Garaiko mendialdean dagoen euskarazko hamaboskari bakarra, eta zu bezalako irakurleen babesa behar du aitzinera egiteko.


Izan zaitez harpidedun