erran.eus

Azken postua saihesteko eta itxaropenerako garaipena lortu du Menditarrak BRT errugbi taldeak

  Kirola  Mendialdea

Maila mantentzeko promozioa jokatuko du, baina goiko kategorietako jautsiera eta igoeren arabera alda daiteke egoera

Menditarrak BRT taldeak ligako azken partida irabaztea lortu du Getxon eta honela, zuzenean maila jaustera kondenatzen duen azken postua saihestu du. Berez, horrek beheitiko kategoriko talderen baten kontrako promozioa jokatzeko eskubidea ematen dio horrek. Maiatzean jokatuko litzateke, baina bertze kategorietako jautsiera eta igoeren arabera, gerta daiteke promozioa galduta ere zuzenean maila mantentzea edo irabazita ere, maila galtzea. Oraingoz, egin beharrekoa egin dute BRTkoek eta gero gerokoak. Eskubaloian, Erreka talde nagusiak denboraldiko azken partida irabazi egin du. Futbolean, Baztan, Doneztebe eta Aurrerako talde nagusiek garaipena lortu zuten; Beti Gaztek eta Gure Txokoak galdu.

Azken postua saihesteko eta itxaropenerako garaipena lortu du Menditarrak BRT errugbi taldeak
Menditarrak BRT errubi taldeak maila mantentzeko promozioa jokatzeko eskubidea irabazi du Getxon irabazita. | Ikusi handiago | Argazki originala

 

FUTBOLA

Nafarroako hirugarren mailan

Baztan 1 (Luis Iturriria) – CD Cortes 0

 

Gipuzkoako Ohorezko Mailan

Zarautz 5 - Beti Gazte 0

 

Gipuzkoako erregionaleko lehen mailako igoera fasean

Danena 4 - Gure Txokoa 2 (Ruben Pedrosa eta Mikel Moreno)

 

Nafarroako Preferente mailan

JD San Jorge 2 – Doneztebe 3 (Borja Arregiren golak)

 

Nafarroako Erregionaleko lehen mailako kopan

Aurrera KE 1 (Samu) – CD Valle de Egues B 0

 

Nafarroako jubenilen liga nazionalean

UD Mutilvera 0 – Baztan 1 (Elur Meoki)

 

Gipuzkoako jubenilen ohorezko mailan

Beti Gazte 2 (Xabi Larretxea eta beraien atean) – Kostkas 1

 

Gipuzkoako jubenilen lehen mailako kopan

Gure Txokoa atsedena.

 

Nafarroako jubenilen lehen mailan jautsiera fasean

Corellano 5 – Doneztebe 3 (Xabi Mariezkurrena, Beñat Migeltorena eta Enaitz Iriarte)

 

Nafarroako jubenilen bigarren mailako kopan

Aurrera KE atsedena.

 

Gipuzkoako kadeteen lehen mailako kopan

Orereta Kafea A 1 - Beti Gazte 2 (Mattin Lekuona eta Jonan Berrozpe)

Gure Txokoa 6 (Iraitz Iñigok 2, Alexander Altzuguren, Martxel Artieda, Iñaki Ruiz eta Alvaro Cuadrado) - Beti Ona A 0

 

Nafarroako kadeteen bigarren mailako kopan

San Jorge 3 – Doneztebe 0

Alsasua 3 - Baztan 1 (Haritz Nuñez)

 

Gipuzkoako infantilen lehen mailako kopan

Real Union 2 - Beti Gazte 2 (Julen Urdangarin eta Eloi Sanchez)

Gure Txokoa 14 (Oier Lasaga 3, Andoni Telletxea 3, Kenai Garcia 2, Gorka Arakues 2, Suharri Iratzoki, Adei Villamea, Martxel Matxikote eta Julen Ubiria) – Hondarribia B 0

 

Nafarroako infantilen lehen mailako kopan

Baztan 1 (Imanol Zoco) – Oberena 1

CD Etxarri Aranatz 1 - Doneztebe A 3 (David Mitxeok 2 eta Mikel Mariezkurrena)

Doneztebe B 0 – JD San Jorge A 1

 

Nafarroako infantilen bigarren mailan

CD San Adrian 0 – Baztan 0

 

Gipuzkoako emakumezkoen lurralde mailako igoera fasean

Intxaurdi 2 - Beti Gazte 3

 

Nafarroako emakumeak erregionala

UCD Burlades 6 – Baztan 2

 

Nafarroako emakumeak futbol-8 kopan

Beti Gazte 8 (Nerea Iparragirrek 2, Iraia Etxartek 2, Izaro Iparragirrek 2, Ane Ordoki eta Olaia Iantzi) – Peña Sport 0

 

ARETO-FUTBOLA

Gipuzkoako bigarren mailan

Gure Txokoa 5 – Goierri 1

Pizzeria B17, 1 – Aurrera 1

 

ESKUBALOIA

Senior gizonak txapeldunen fasea

Erreka 21 – Lagunak 19

 

Kadete mutilak

BM Uharte 33 – Erreka 32

 

Infantil neskak

Erreka 15 – Ardoi 20

 

Alebin mixtoa

Erreka 6 – Noain 10

 

SASKIBALOIA

Junior neskak

Toki Ona Bortziriak 59 – Tafalla 27

 

Kadete neskak

Toki Ona Bortziriak 35 – CB Oncineda SB 49

 

Infantil neskak

Toki Ona Bortziriak 44 – EL Redin Miravalles 30

 

Aurreinfantil neskak

Toki Ona Bortziriak 2005, 32 – Gares 2005, 37

 

Minibasket mutikoak

CD Calasanz 49 - Toki Ona Bortziriak 56

 

Preminibasket neskak

Toki Ona Bortziriak –36  Amigo B 32

 

ERRUGBIA

Seniorrak

Getxo RT 24 - BRT Menditarrak 28

 

Sub-18

BRT La Única 50 – Uribealdea 13

 

Sub-14

BRT Txingudi 36 – Iruña RT 24

Erantzun

Erantzuteko, izena emanda egon behar duzu. Sartu komunitatera!

»» Alta eman edo pasahitza berreskuratu


Twitter ikonoa Facebook ikonoa