Futbol talde nagusi gehienendako asteburu ona izan da

Toki Ona-Bortziriak saskibaloi taldeko neska juniorrek asteburuan jokatutako bi partidak irabazi dituzte.

Errugbian, aldiz, Nafarroako derbia galdu egin zuen Menditarrak BRT taldeak Iruñean

Asteburuko kirol jardunaldiari dagokionez, errugbian Nafarroako derbia galdu zuen Menditarrak BRT taldeak La Unicaren kontra Iruñean. Futbolean, Leitzako Aurrerak izan ezik, gainerako talde nagusi guztiek garaipen garrantzitsuak lortu dituzte. Toki Ona-Bortziriak taldeko junior eta kadete neskek bina partida izan dituzte asteburuan eta juniorrek biak irabazi ziuzten bitartean, kadeteek biak galdu zituzten. Areto-futbolean garaipenak lortu zituzten Gure Txokoak eta Umore Onak eta eskubaloian ere, garaipena lortu zuten Errekako gizonezko seniorrek.

 

FUTBOLA

Gipuzkoako Ohorezko Mailan

Aloña Mendi 0 - Beti Gazte 1 (Mikel Aitor Flores)

 

Nafarroako lehen maila autonomikoan

Baztan 1 (Iñaki Azpiroz) – CD Alesves 0

 

Nafarroako Preferenten

Doneztebe 3 (Mikel Retegik 2 era Irail Zestau) - CD Aibares 1

 

Nafarroako Erregionaleko lehen maila kopan

Bidezarra B 2 – Aurrera 1 (Iñigo)

 

Gipuzkoako Erregionaleko lehen mailako igoera fasean

Gure Txokoa 3 (Mikel Esnaola, Alain Morcillo eta Mikel Morcillo) – Usurbil 2

 

Nafarroako jubenilen Liga nazionalean

CD Ardoi 3 – Baztan 2 (Luis Urrutiaren golak)

 

Gipuzkoako jubenilen ohorezko mailan

Martutene 5 - Beti Gazte 4 (Urko Txoperenak 2 eta Iñigo Etxegaraik 2)

 

Gipuzkoako jubenilen lehen mailako kopan

Gure Txokoa 3 (Asier Osesek 2 eta Aitor Heras) – Behobia B 1

 

Nafarroako jubenilen lehen mailan

Doneztebe FT 1 (Eloy Garcia) – CD Itaroa Huarte 0

 

Gipuzkoako kadeteen lehen mailako kopan

Hondarribia B 2 - Gure Txokoa 6 (Iñaki Ruiz, Urko Telletxea, Aimar Lekuona, Jon Etxalar, Iraitz Iñigo eta beraien atean)

Beti Gazte 3 (Jon Zabalak hiruak) – Allerru A 3

 

Nafarroako kadeteen lehen mailan

Baztan 3 (Gilen Quertier-ek 2 eta Jaime Urrutia) - CD Lezkairu 4

 

Nafarroako kadeteen bigarren mailan

San Fermin Ikastola B 3 – Doneztebe 5 (Jon Mikel Gaztelumendi, Aimar Jabalera, Koldo Herrera, Ander Berasategi eta Aimar Leatxe)

Aurrera 5 (Egoitz Sanchezek 3 eta Anartz Ramallok 2) – CD Atarrabia B 4

 

Gipuzkoako infantilen lehen mailako txapeldunen fasean

Allerru 3 - Beti Gazte 1 (Jontxu Urrosolo)

 

Gipuzkoako infantilen lehen mailako kopan

Landetxa 0 - Gure Txokoa 3 (Alexander Altzugurenek 2 eta Unai Garro)

 

Nafarroako infantilen lehen mailan

Universidad Navarra 0 – Baztan 2 (Unai Bengoetxea eta Oihan Karraskedo)

Doneztebe 1 (Dabid Mitxeo) – Ardoi B 3

 

Nafarroako infantilen bigarren mailan

Baztan 2 (Imanol Zoko eta Angel Telletxea) – Beti Kozkor 4

Doneztebe 1 (Pello Sein) – Arenas 0

 

Gipuzkoako emakumezkoen kopan

Beti Gazte atsedena.

 

Nafarroako futbol-8 txapelketa

Neskak

Baztan 1 (Ainara Zaldain) – Gazte Berriak Antsoain 3

Beti Gazte 5 (Rafaela Gomesek 2, Olaia Iantzik 2 eta Ane Ordoki) – CD Amigó 1

 

ARETO-FUTBOLA

Gipuzkoako bigarren mailan

Gure Txokoa 2 – Bar Koxka 1

 

Gipuzkoako hirugarren mailan

Umore Ona Goizueta 5 – Anoeta FT 4

  

ESKUBALOIA

Senior mutilak, txapeldunen fasea

Erreka 28 – Tafalla 24

 

Senior emakumeak

Loyola 39 – Erreka 10

 

Jubenil mutilak

Erreka 26 – Lagunak 32

 

Jubenil neskak

Navarro Villoslada Anaitasuna 22 - Baztango BKT 19

 

Kadete neskak

Malkaitz 26 - Baztango BKT 9

Erreka 36 – Loyola 28

 

Infantil mutikoak

Erreka 30 – Anaitasuna 23

 

Infantil neskak

Loyola C 21- Baztango BKT 31

Lizarreria B 24 – Erreka 9

 

Alebin neskak

Erreka 12 – Cantolagua 4

Baztango BKT A 10 – Mendillorri 6

BM Aldezar - Baztango BKT B

 

Aurrealebin neskak

Baztango BKT 9 – Loyola C 7

 

SASKIBALOIA

Junior neskak

Toki Ona Bortziriak 49 – San Cernin B 37

Toki Ona Bortziriak 49 – Esclavas Sagrado Corazón 27 (gibeleratutako partida)

 

Kadete neskak

Toki Ona Bortziriak 55 – Teresianas 56

Toki Ona Bortziriak 32 – Loyola 73

 

Aurreinfantilak neskak

Toki Ona Bortziriak 45 – Oncineda azul 46

 

Minibasket mutikoak

Toki Ona Bortziriak 32  – CB Burlada 40

 

Minibasket neskak

Toki Ona Bortziriak 17 – San Fermin Ikastola 19

 

ERRUGBIA

Senior, euskal ligan

La Unica 24 - BRT Menditarrak 18

 

Sub-18

BRT/Atletiko 0 – Ordizia 75

 

Sub-16

BRT/Txingudi – Ordizia 69

 

Sub-14

BRT/Txingudi 12 – La Unica 37

TTIPI-TTAPA da Nafarroa Garaiko mendialdean dagoen euskarazko hamaboskari bakarra, eta zu bezalako irakurleen babesa behar du aitzinera egiteko.


Izan zaitez harpidedun