Bigarren postua eskuratzeko garaipena lortu du Doneztebe futbol talde nagusiak

Doneztebe futbol talde nagusiak etxetik kanpo irabazi eta bigarren postua eskuratu du sailkapenean.

Baztango gizasemeek eta Beti Gazteko emakumeek berdindu egin dute

Maiatzeko lehen asteburuko kirol jardunaldiak denetarik utzi du. Futbolean, talde nagusien artean, Doneztebek bakarrik lortu du garaipena eta bigarren postura igo da. Baztango gizasemeek eta Beti Gazteko emakumeek berdindu egin zuten etxetik kano eta Gure Txokoak eta Doneztebe Bk galdu.

 

FUTBOLA

Nafarroako hirugarren mailan

  • CD Corellano 1 – Baztan 1 (Andoni Goñi)

Gipuzkoako Gorengoen mailan

  • Vasconia 5 - Gure Txokoa 2 (Beñat Iantzi eta Beñat Mitxelena)

Nafarroako Preferente mailan

  • CD Amaya 0 – Doneztebe 1 (Borja Arregi)

Nafarroako Erregionaleko lehen mailan

  • CD Asdefor 1 - Doneztebe B 0

Gipuzkoako Emakumezkoen ohorezko mailan

  • Urnieta 1 - Beti Gazte 1 (Ane Ordoki)

Nafarroako jubenilen lehen mailan

  • CD Valle de Egues 5 – Doneztebe 0
  • Baztan 2 (Txomin Altxu eta Aritz Urrutia) – San Ignacio 3

Nafarroako jubenilen bigarren mailan

  • CD Ardoi A 1 – Baztan 5 (Xuban Telletxeak 2, Martin Roque, Iker Oteiza eta Mikel Pruaño)

Gipuzkoako jubenilen lehen mailan

  • Gure Txokoa 2 (Andoni Telletxea eta Alexander Alzuguren) – Real Union 2

Gipuzkoako kadeteen lehen mailan

  • Gure Txokoa 5 (Ion Errandoneak 2, Ekai Ponbar, Jokin Irazoki eta Kenai Garcia) – Mariño B 0
  • Beti Gazte 4 (Aritz Aranberrik 2, Yassine Ez Zennouny eta Aitor Pagadizabal) – Hondarribia A 0

Nafarroako neska kadete-infantilak

  • CD Kirol Sport 8 - Beti Gazte 0

Nafarroako infantilen lehen mailan

  • UD Txantrea – Baztan
  • Gure Txokoa 10 (Peio Martikorenak 5, Inhart Taberna, Mikel Ponbar, Ortzadar Iratzoki, Mikel Zozaia eta Bruno Moncalvillo) – UCD Burlades 2

Nafarroako infantilen bigarren mailan

  • CD Atarrabia 8 – Baztan 1 (Luhan Da Silva)
  • CD Asdefor A 3 – Doneztebe 4 (Jonan Etxebestek 2, Koteto Ezkurra eta Javier Zabala)

 

ARETO-FUTBOLA

Gipuzkoako ligan, Udaberriko txapelketa senior

  • Xuga Gure Txokoa atsedena.

Nafarroako neskak

  • Aurrera 0 – Xota A 5

 

ESKUBALOIA

Nafarroako neska jubenilak kopa

  • Gurpea Beti Onak A 28 - Baztango BKT 16

Nafarroako neska kadeteak

  • BM Loyola 26 - Baztango BKT 13
  • Uharte B – Aurrera

Nafarroako neska infantilak

  • Baztango BKT A 26 – GDM La Merced 1
  • Baztango BKT B 23 – UDC Txantrea 19

Nafarroako neska alebinak

  • Baztango BKT A 12 - Baztango BKT B 4
Erlazionatuak

Doneztebe futbol taldeak 4. garaipena jarraian erdietsi du

Malerreka Doneztebe

Amayaren aurkako garaipena borrokatua izan da (0-1). Gari Urrozen kronika. 
Baztanek Corellan berdindu du (1-1)

Baztan

Duela bi aste emandako itxura kaxkarra irauli du talde baztandarrak. Asier Lizartzaren kronika. 
BKTko eskubaloi taldeek jokatu dute asteburuan

Baztan

Gurutze Aizpuruk BKT eskubaloi taldeko asteburuko partiden kronika egin du.

Publizitatea eta erakundeen dirulaguntzak ez dira nahikoa TTIPI-TTAPAren eta ERRAN.EUSen etorkizuna bermatzeko, eta zu bezalako irakurleen babesa behar dugu aitzinera egiteko.


Egin TTIPI-TTAPAren lagun