erran.eus

Helduen bi talde zelaira atera ditu Doneztebe Futbol Taldeak

  Kirola  Malerreka  Doneztebe

Preferentekoak igoera postuetatik hurbil ibiltzea du xede eta Erregionalekoak jokalariak trebatzea 

Baten faltan, helduen bi talde zelairatu ditu Doneztebe Futbol Taldeak denboraldi honetan. Oier Beltran koordinatzaileak aipatu digunez, «duela bizpahiru urtetik genuen ideia zen eta aurten, jubeniletatik jende dezente pasatu da eta iaz futbol-8an ari zen taldetik ere batzuk hartu ditugu». Helburua, futbolean jokatzen segitu ahal izatea da. «Beharbada jubeniletatik pasatutako batzuk Preferenten aritzeko pausoa ematea falta zuten eta Preferenteko fitxa eginez gero, jokatu gabe egotea gertatzen ahal zen. Hori ez gertatzeko, Erregionalean konpetituko dute, prest egonen dira eta goitiko taldeak behar  duenean, hortik hartzen ahal ditu jokalariak», dio koordinatzaileak.

 

Preferenteko taldearen helburua, «iaz bezala igoera play-offean sartzea edo hurbilean ibiltzea, goiti egotea» dela aipatu digu Beltranek. Multzoko lehenbizikoa zuzenean igo litzateke Maila Autonomikora eta bigarrenak eta hirugarrenak play-offa jokatuko lukete. Orain artean, berdintasun handia dago multzoan –hamar partida jokatuta, lehenbizikotik azken sailkatura 9 puntuko aldea bertzerik ez dago– eta edozer gauza gerta daiteke. «Preferenten talde polita dugu –dio koordinatzaileak–, joan den urtekoaren antzekoa, bizpahiru jokalarik utzi (tartean Iker Irazokik) eta bertze hainbertze hasi dira eta oinarri hori berdina izanda, goitian ibiltzeko maila badela uste dugu».

 

TALDEAK

PREFERENTE

Jaime SEIN OSINAGA - DONEZTEBE

Jon SEIN OSINAGA - DONEZTEBE

Irail ZESTAU CASTRO - DONEZTEBE

Beñat LEIZA GARRIDO - DONEZTEBE

Ibon LEIZA GARRIDO - DONEZTEBE

Borja ARREGI MUÑOZ - DONEZTEBE

Mikel RETEGI URROZ - DONEZTEBE

Julen RETEGI URROZ - DONEZTEBE

Fermin ESTANGA SANTESTEBAN - DONEZTEBE

Javier OSTIZ ESCALADA - DONEZTEBE

Diego Armando ROJAS OLANO - DONEZTEBE

Xabier ERASUN ELIZONDO - DONEZTEBE

Joritz OIARTZABAL CEBALLOS - LEITZA

Sergio LARRAINZAR ERIZE - ELTSO

Oier ALDABE ERDOZAIN - DONEZTEBE

Adrian GOÑI MIRANDA - IRUÑEA

Jorge OSTIZ ESCALADA - DONEZTEBE

Lander MINDEGIA ARES - OIZ

Iñigo ZUBIRI ZIAURRIZ - IRUÑEA

Ali MEFTI - BERRIOZAR

Entrenatzailea:

Mikel MAIA HERNANDORENA SUNBILLA

 

 

ERREGIONALEKO LEHEN MAILA

Marcos AZKARATE ELIZONDO - DONEZTEBE

Ander ANDUEZA ETXEBESTE -  DONEZTEBE

Iñaki SAN MIGUEL ESCUDERO - DONEZTEBE

Mikel GERENDIAIN SARRATEA - DONEZTEBE

Eloy GARCIA OTXANDORENA - DONEZTEBE

Aritz TAJADURA CABELLO - LEGASA

Jon MIKELARENA SUBIZAR - LEGASA

Imanol DE RUEDA GOÑI - DONEZTEBE

Haritz NARBARTE BARANDIARAN - DONEZTEBE

Daniel Pio GARCIA OTXANDORENA - DONEZTEBE

Iñaki MAYLIN EZKURRA - DONEZTEBE

Beñat MIGELTORENA MARITXALAR - DONAMARIA

Julen OIARTZUN SARASIBAR - ALKOTZ

Ander OIARTZUN SARASIBAR - ALKOTZ

Eneko LORENTE AGIRRE - GAZTELU

Xabier MARIEZKURRENA SOROZABAL - SUNBILLA

Aitor LARUNBE MINDEGIA - BURLATA

IÒigo MUGETA PATERNAIN - BURLATA

Javier SALDIAS IRIGOIEN - BEINTZA-LABAIEN

Iñigo OSTIZ ESCALADA - DONEZTEBE

Julen JUANKORENA IPARRAGIRRE - SUNBILLA

Cristofer ALVAREZ GIRALDO - ITUREN

Aaron SETUAIN INDURAIN - BARAÑAIN

Alejandro RGUEZ MURUGARREN - IRUÑA

Ent. Oier BELTRAN PAGAZAURTUNDUA

 

JUBENILAK BIGARREN MAILA

Iñigo BELARRA OTEIZA - DONEZTEBE

Carlos OSTIZ OLALLA - DONEZTEBE

Aimar JABALERA JUANENA - DONEZTEBE

Julen MIGELTORENA MARITXALAR - DONEZTEBE

Unai SAN MIGUEL ZELAIETA - DONEZTEBE

Enaitz IRIARTE JAUREGI - DONAMARIA

Aimar ZESTAU CASTRO - DONEZTEBE

Aimar SARRATEA ETXEKOLONEA - DONEZTEBE

Gabriel RIBEIRO CORDEIRO SUNBILLA

Jon Mikel GAZTELUMENDI JORAJURIA - SUNBILLA

Josu ARRASTIO PERIS - DONEZTEBE

Aimar LEATXE PORTILLO - DONAMARIA

Aritz ZULAIKA IRIGOIEN - DONEZTEBE

Txomin OMAR PORROY - DONEZTEBE

Eneko MAYLIN EZKURRA - DONEZTEBE

Koldo HERRERA URROZ - SUNBILLA

Xabier APEZETXEA IRIBARREN - DONEZTEBE

Endika TELLETXEA MINDEGIA - ITUREN

Unai ILARREGI RAMAJO - HONDARRIBIA

Entrenatzailea:

Alex RODRIGUEZ MURUGARREN - IRUÑEA

 

KADETEAK BIGARREN MAILA

Ibai SANTOS LUZURIAGA  -  DONEZTEBE

Unai MONTIEL GUTIERREZ - NARBARTE

Pello SEIN IRIGOIEN - DONEZTEBE

Ander RUIZ JUANENA - DONEZTEBE

Odei MARIEZKURRENA FLORES - DONEZTEBE

Xuban ZELAIETA INDAGOETXEA - SUNBILLA

Egoitz IBARRA IRISARRI - ELGORRIAGA

Mikel BABAZE BULDAIN - URROZ

Mikel JUANOTENA EZKURRA - DONEZTEBE

Asier GELBENZU MAISTERRENA - DONEZTEBE

Iraitz AIESA REKARTE - SUNBILLA

Mikel MARIEZKURRENA SOROZABAL - SUNBILLA

Manex IPARRAGIRRE ZUNDA - SUNBILLA

Xabier MIGELTORENA MARITXALAR - DONAMARIA

Jon OTXANDORENA IRIGOIEN - BEINTZA-LABAIEN

Urko OIARZABAL SOLABARRIETA - DONEZTEBE

David MITXEO ZOZAIA - DONEZTEBE

Oier APEZETXEA GOÑI - DONEZTEBE

Enaitz PORTU ZELAIETA - SUNBILLA

Oier AGIRRE ARRETXEA - SUNBILLA

Jokin OTEIZA OLLO - NARBARTE

Angel SIERRA LAZO - SALDIAS

Entrenatzailea: Juan RAMON SANTOS - DONEZTEBE

 

INFANTILAK LEHEN MAILA

Oihan ELIZONDO OLLO - DONEZTEBE

Ekaitz SAN MARTIN MAYLIN - DONEZTEBE

Joritz IRIBARREN LIZARDI - DONEZTEBE

Jokin AROZENA ILARREGI - DONEZTEBE

Ugaitz ALDABE TELLETXEA - DONEZTEBE

Eki ZULAIKA IRIGOIEN - DONEZTEBE

Xuban ERBITI BALEZTENA - DONAMARIA

Eneit BERTIZ APEZETXEA - SUNBILLA

Aitor AGESTA MENDIBURU - ZUBIETA

Aimar MIGELTORENA MUGIKA - SUNBILLA

BeÒat ALBISU ETXEBERRIA - BEINTZA-LABAIEN

Aitor LORENTE AGIRRE - GAZTELU

Mikel LORENTE AGIRRE - GAZTELU

Aimar ESPERANTE MARIEZKURRENA - DONEZTEBE

Eki ERASUN EZKURRA - DONEZTEBE

Oihan LUJANBIO SANCHEZ - SUNBILLA

BeÒat OIAREGI SAGASETA - NARBARTE

Iraitz IPARRAGIRRE ZUNDA - SUNBILLA

Asier ARREGI PEREZ - DONEZTEBE

Endika SANTESTEBAN BENDOIRO - ZUBIETA

Hodei IRIARTE JAUREGI - DONAMARIA

Mattin RETEGI AZPIROZ - DONEZTEBE

Entrenatzailea: Julio SANCHEZ HERNANDORENA - SUNBILLA

 

ALEBINAK A

Oinatz IBARRA IRISARRI - ELGORRIAGA

Argoitz ERASUN ORTUOSTE - DONEZTEBE

Aimar BERASATEGI ELIZONDO - DONEZTEBE

Unax ZULAIKA IRIGOIEN - DONEZTEBE

Aitor SEIN IRIGOIEN - DONEZTEBE

Alejandro IRIGOIEN TELLETXEA - DONEZTEBE

Iban BAKEDANO JUANIKORENA - DONEZTEBE

Mikel URROZ GONZALEZ - URROZ

Nerea AGESTA MARTIKORENA - DONEZTEBE

Zaira BENDOIRO TELLETXEA - ZUBIETA

Uxue SANTESTEBAN OTXANDORENA - ZUBIETA

Ugaitz ERBITI BALEZTENA - DONAMARIA

Aimar ELIZAGA NASURTDINOV - DONEZTEBE

Oier ERKIZIA AMOROS - DONEZTEBE

Urko REKARTE AGIRRE - DONAMARIA

Ander TELLETXEA ARIZTEGI - ITUREN

Izei ASTIBIA MARTIRENA - LEGASA

Iraitz ZELAIETA MARTIRENA - LEGASA

Urki ARIZTEGI BEREAU - ITUREN

Nerea APEZETXEA GOÑI - DONEZTEBE

Entrenatzailea: Jose Luis AGESTA - DONEZTEBE

Entrenatzailea: Iñaki ZELAIETA - LEGASA

 

ALEBINAK B

Ekaitz LOIARTE OTXANDORENA - ZUBIETA

Mattin AGESTA MENDIBURU - ZUBIETA

Lander INDAKOTXEA ZUBIALDE - ZUBIETA

Jon Ander ETXEBESTE FUENTES - ZUBIETA

Ganix AZKARATE ERASO - DONEZTEBE

Unai ERASO MITXELENA - DONEZTEBE

Hegoi GARTXITORENA ZABALETA - DONEZTEBE

Amets JAUREGI FLORES - DONEZTEBE

Mikel ARREGI ETXARTE - DONEZTEBE

Koteto EZKURRA ARRETXEA - SUNBILLA

Aimar SANCHEZ HERNANDEZ - LEGASA

Unai LIZASOAIN ETXEBERTZ DONAMARIA

Oinatz BALEZTENA ARREGI - DONAMARIA

Ekain TELLETXEA ODRIOZOLA - DONAMARIA

Lander AROZENA ILARREGI - DONEZTEBE

Ekaitz MITXELENA LEKUONA - DONEZTEBE

Entrenatzailea: Jesus SANCHEZ - LEGASA

Entrenatzailea: Xabi BENGOTXEA - DONEZtebe

 

BENJAMINAK A

Javier ZABALA SARASOLA - DONEZTEBE

Jon LARUNBE ZELAIETA - DONEZTEBE

Eneko ZULAIKA IRIGOIEN  - DONEZTEBE

Iker ANZIZAR IRURUETA - DONEZTEBE

Joel MAYLIN ETXEGIA - DONAMARIA

IÒaki BAZTERRIKA ILARREGI - ITUREN

Asier TELLETXEA ARIZTEGI - ITUREN

Rafael GUERTAN BERENDE - ITUREN

Jose David SIERRA LAZO - SALDIAS

Alain BAZTERRIKA OBREGOZO - SUNBILLA

Xabi ARMENDARIZ AIZKORBE - SUNBILLA

Eneko IBARRA OLAETXEA - SUNBILLA

Unai MENDIBURU ARGOTE - ZUBIETA

Mattin OIAREGI SAGASETA - NARBARTE

Ugaitz SALABERRI BERTIZ - NARBARTE

Entrenatzaileak:

Yenni SIERRA LAZO - SALDIAS

Mikel MAIA HERNANDORENA - SUNBILLA

 

BENJAMINAK B

Xabier OIARZABAL AGIRRE - DONEZTEBE

Aimar GARTXITORENA ZABALETA - DONEZTEBE

Xabier BAKEDANO JAUNIKORENA - DONEZTEBE

Urtzi MENDIBURU ERASUN - DONEZTEBE

Mikel VILLAMEA SARALEGI - DONEZTEBE

Ibai ELIZONDO UTERGA - DONEZTEBE

Mikel URREAGA ELIZONDO - DONEZTEBE

Ander RETEGI AZPIROZ - DONEZTEBE

Izei BEREAU MINDEGIA - ITUREN

Markel ARIZTEGI BEREAU - ITUREN

Mattin LEIZA BALEZTENA - ITUREN

Oier REKARTE AGIRRE - DONAMARIA

Mattin INDA LUZURIAGA - DONAMARIA

Asier HUARTE SANZ - DONEZTEBE

Entrenatzailea: Haritz NARBARTE BARANDIARAN

Entrenatzailea: Mikel GERENDIAIN SARRATEA

 

AURREBENJAMINAK

Oinatz EZKURRA IRAZOKI - DONEZTEBE

Aratz RETEGI ESKUDERO - ERATSUN

Lukas EZKURRA ARRETXEA - SUNBILLA

Jokin MARIEZKURRENA MIGELTORENA - ELGORRIAGA

Irati OIAREGI SAGASETA - NARBARTE

Aritz IÑIGO LUJANBIO - ITUREN

Ekaitz SEIN ARIZTEGI - ITUREN

Peio MARIEZKURRENA ERREGERENA - ITUREN

Oinatz ELIZALDE LARRETXEA - ITUREN

Inhar AIOROA ERRAZKIN - ITUREN

Unai OTEIZA ELIZONDO - OIZ

Cristino Robin ESCOBAR ORELLANA - LEGASA

Eider ZELAIETA ARTIEDA - LEGASA

Aimar BERTIZ ETXEBERRIA - ELGORRIAGA

Entrenatzailak:

Beñat MIGELTORENA - DONAMARIA

Eneko LORENTE - GAZTELU

Erantzun

Erantzuteko, izena emanda egon behar duzu. Sartu komunitatera!

»» Alta eman edo pasahitza berreskuratu


Twitter ikonoa Facebook ikonoa