Josetxo Ezkurra zenaren omenez hogeita hamabigarren urtez pilota txapelketa antolatu du Erreka elkarteak buruz buru. Igandean jokatu dituzte lehen partidak Legasan, Arantzan, Sunbillan eta Iruritan. Lesakan eta Donezteben jokatu beharreko kadete eta jubenil mailako partidak, aldiz, bertan behera utzi behar izan dituzte hezetasunagatik.
Igandean Legasan
UMEAK-BENJAMINAK
- Amets Irurieta (Arkupe), 18 – Ainara Hita (Arkupe), 7
- Eneritz Muñoa (Arkupe), 6 – Iker Bengoetxea (Lagunak), 18
- Oihan Irurieta (Arkupe), 13 – Eneko Oiartzabal (Bortziriak), 18
- Aiert Irazu (Bortziriak), 18 – Oihan Lasa (Arkupe), 0 (ez zen agertu)
- Luken Elizegi (Umore Ona), 15 – Jon Madariaga (Arkupe), 18
- Eneko Otamendi (Atarrabia), 18 – Eneko Alsua (Buruzgain), 6
- Aimar Almandoz (Bortziriak), 7 – Jerai Baztarrika (Arkupe), 18
- Abel Zabaleta (Atarrabia), 18 – Peio Erroz (Buruzgain), 17
Igandean Arantzan
NESKAK
- Natale Aranburu (Lapke), 18 – Nahia Bertiz (Erreka), 0 (ez zen agertu)
- Lide Lopez (Ataun), 18 – Maria Crespo (Oberena), 8
KIMUAK-ALEBINAK
- Eneko Apeztegia (Erreka), 0 (ez zen agertu) – Ibai Tapia (Arkupe), 18
- Unax Gajate (Arkupe), 13 – Iker Loidi (Aldabide), 18
- Alain Gajate (Arkupe), 0 (ez azen agertu) – Oihan Hualde (Oberena), 18
- Jon Baztan (Aranpilota), 7 – Oier Mendinueta (Aldabide), 18
- Fermin Gastesi (Aranpilota), 9 – Mikel Ramirez (Berriozar), 18
- Pedro Martin (Aranpilota), 1 – Joseba Zestau (Erreka), 18
- Jon Idoate (Atarrabia), 18 – Aratz Laka (Arkupe), 0 (ez zen agertu)
- Ibai Zabaleta (Atarrabia), 18 – Amets Lasa (Arkupe), 15
Igandean, Sunbillan
HAURRAK-INFANTILAK
- Mattin Leiza (Erreka), 9 – Janitz Bengoetxea (Lea-Ibara), 18
- Izei Aierbe (Gazteleku), 7 – E. Olano (Tolosa-Aurrera), 18
- Aitor Karrera (Zazpi Iturri), 6 – Eki Caetano (Oiarpe), 18
- Mikel Ezkurra (Erreka), 18 – Gaizka Jimenez (Zugarralde), 11
- Iker Rodriguez (Aloña Mendi), 13 – Mikel Ariztegi (Buruzgain), 18
- Oinatz Izagirre (Abantzu), 4 – R. Armendariz (Lodosa), 18
- Aitor Agirre (Aranpilota), 5 – Dorronsoro (Ataun), 18
- Niko Iraizoz (Lagunak), 18 – Oihan Ramirez (Berriozar), 11
Igandean Iruritan
SENIORRAK
- Xuban Ilarregi (Oberena), 12 – Jon Odriozola (Abantzu), 18
- Asier Romero (Atarrabia), 18– Perez de Ziriza (Lagunak), 8
- Iñaki Galarza (Larraun), 18 – Jon Pello Artetxe (Behar Zana), 15
- Beñat Villanueva (Zugarralde), 18 – Larraioz (Lagunak), 4
- Xabat Olaiz (Oiarpe), 18 – Gaizka Agirre (Oberena), 15
- M.A. Llorente (Najerino), 15 – Andoni Olasagasti (Behar Zana), 18
- Oinatz Iriarte (Larraun), 2 – De la Torre (Lagunak), 18
- Perurena (Tolosa-Aurrera), 0 (ez zen agertu) – Jon Tirado (Atarrabia), 18