Gaztetxoen hainbat futbol derbi izanen dira asteburuan

Beti Gazte eta Gure Txokoako neska kadete-infantilak aurrez aurre izanen dira larunbat eguerdian Lesakako Mastegin. Argazkia lehen itzulikoa da, Matzadan jokatu zuten partidakoa.

Eskubaloi taldeek urteko lehen partidak jokatuko dituzte asteburuan

Erreka eta Baztango BKT eskubaloi taldeek 2023. Urteko lehen partidak jokatuko dituzte larunbatean. Doneztebeko bi talde nagusiek, gizonenak era emakumeenak etxean jokatuko dute eta Baztango emakumeek kanpoan. Futbolean, berriz, eskualdeko derbiz ongi hornitua dator asteburua. Beti Gazte eta Gure Txokoaren artekoak izanen dira mutikoen kadete mailan eta neska infantil-kadete mailan, biak Lesakan. Infantiletan, lehen mailan, Aurrera eta Doneztebe izanen dira aurrez aurre Leitzan eta, bigarren mailan, Baztan eta Doneztebe Elizondon. Errugbian, etxean jokatuko dute Sarako Izarrako bi taldeek eta Bilbon BRT Menditarrak taldeak, maila mantentzeko lehian.

FUTBOLA

Gipuzkoako Ohorezko maila

  • Tolosa - Beti Gazte, larunbatean 16:30ean Tolosako Berazubin.

Nafarroako lehen maila autonomikoa

  • CD San Miguel - CD Baztan, igandean 16:00etan Larragako La Balsa zelaian.

Nafarroako Preferente maila

  • Aurrera KE – CF Beriain, larunbatean 16:00etan Leitzako Arkiskilen.
  • Doneztebe FT – CD Etxarri Aranatz, larunbatean 16:00etan Doneztebeko Iñaki Indart zelaian.

Nafarroako Erregionaleko lehen maila

  • CD Beti Onak B - Baztan B, igandean 11:00etan Atarrabiako Peritosen.

Gipuzkoako erregionaleko lehen maila

  • Gure Txokoa atsedena.

Gipuzkoako emakumezkoen ohorezko maila

  • Mariño CD - Beti Gazte, igandean 17:00etan Irungo Ugalde zelaian.

Jubenilak Euskal Liga

  • Beti Gazte – Lakua de Vitoria-Gasteiz, larunbatean 18:00etan Lesakako Mastegin.

Gipuzkoako jubenilen gorengoen maila

  • Gure Txokoa – San Marcial, larunbatean 17:30ean Berako Matzadan.

Gipuzkoako jubenilen lehen maila

  • Gure Txokoa B – Oiartzun, igandean 17:00etan Berako Matzadan.

Nafarroako jubenilen lehen maila

  • CD Baztan – UD Valle de Aranguren, larunbatean 16:30ean Elizondoko Giltxaurdin.

Nafarroako jubenilen bigarren maila

  • Aurrera KE – CF Gazte Berriak Antsoain B, igandean 16:00etan Leitzako Arkiskilen.
  • Doneztebe – Kirol Sport A, larunbatean 18:30ean Doneztebeko Iñaki Indart zelaian.
  • Baztan B – UD Valle de Aranguren A, igandean 17:30ean Elizondoko Giltxaurdin.

Gipuzkoako kadeteen gorengo maila

  • Beti Gazte - Gure Txokoa, larunbatean 15:45ean Lesakako Mastegin.

Nafarroako kadeteen bigarren maila

  • UCD Burlades B – Aurrera, larunbatean 13:00etan Erripagainan.
  • CD Baztan – CD Salesianos, larunbatean 13:00etan Elizondoko Gil1txaurdin.
  • Doneztebe FT – Kirol Sport A, larunbatean 12:00etan Doneztebeko Iñaki Indart zelaian.

Nafarroako neska kadete-infantilak

  • CD Baztan atsedena.
  • Beti Gazte - Gure Txokoa, larunbatean 12:00etan Lesakako Mastegin.
  • Berriozar CF - Aurrera KE, larunbatean 11:30ean Berriozarren.

Gipuzkoako infantilen lehen maila

  • Beti Gazte – Hondarribia A, igandean 11:30ean Lesakako Mastegin.
  • Beti Ona A - Gure Txokoa, larunbatean 13:00etan Errenteriako Beraunen.

Nafarroako infantilen lehen maila

  • CD Izarra - CD Baztan, larunbatean 15:30ean Lizarrako Merkatomndoan.
  • Aurrera – Doneztebe FT derbia derbia igandean 11:00etan Leitzako Arkiskilen.

Nafarroako infantilen bigarren maila

  • CD Baztan - Doneztebe FT derbia, larunbatean 11:00etan Elizondoko Giltxaurdin.

 

FUTBOL-8

Nafarroako neska infantil-alebinak

  • Gure Txokoa – UD Mutilvera A, larunbatean 11:00etan Berako Matzadan.
  • CD Oberena A - Baztan A, igandean 11:30ean Iruñeko Oberenan.
  • Baztan B – Berriozar CF B , igandean 10:15ean Elizondoko Giltxaurdin.

Alebinak

  • CD Baztan A – CD Kirol Sport B, igandean 12:00etan Elizondoko Giltxaurdin.
  • Doneztebe - Beti Gazte A, larunbatean 10:00etan Doneztebeko Iñaki Indart zelaian.
  • Gure Txokoa B - Gure Txokoa A, igandean 11:00etan Berako Matzadan.
  • Beti Gazte B - Beti Gazte C, larunbatean 10:15ean  Lesakako Mastegin.

Benjaminak

  • Baztan A - Beti Gazte A, igandean 10:15ean Elizondoko Giltxaurdin.
  • Gure Txokoa B - Beti Gazte B, larunbatean 11:00etan berako Matzadan.
  • Doneztebe B – Gure Txokoa C, larunbatean 09:30ean Doneztebeko Iñaki Indart zelaian.
  • CD Baztan B – Doneztebe A, larunbatean 09:30ean Elizondoko Giltxaurdin.
  • Gure Txokoa A atsedena.

 

ARETO FUTBOLA

Alebin mistoa

  • CD Ultzama MSSB - Aurrera A, larunbatean 13:00etan Larraintzarren.
  • Aurrera B – CD Anaitasuna, larunbatean 12:00etan Leitzako kiroldegian.

 

ESKUBALOIA

Gizonezko seniorrak ligan

  • Erreka – CB Burlada, larunbatean 19:00etan Doneztebeko kiroldegian.

Emakume seniorrak ligan

  • UDC Txantrea - Baztango BKT, larunbatean 18:30ean Iruñeko Jesuitinas ikastetxean.
  • Erreka – BM Loyola, larunbatean 17:00etan Doneztebeko kiroldegian.

Jubenil neskak ligan, bigarren fasea

  • CB Tafalla - Baztango BKT, larunbatean 17:00etan Tafallako Ereta kiroldegian.

Kadete mutilak ligan

  • UDC Txantrea – Erreka, larunbatean 12:00etan Txantreak igerilekuetan.

Kadete neskak ligan, bigarren fasea

  • BM River Ega - Baztango BKT A, larunbatean 10:00etan Ermitagañako kiroldegian.
  • Erreka – Lagunak, larunbatean 10:00etan Doneztebeko kiroldegian.

Infantil mutilak ligan, bigarren fasea

  • Erreka – Lagunak A, larunbatean 11:30ean Doneztebeko kiroldegian.

Infantil neskak ligan, bigarren fasea

  • Baztango BKT A – CB Txantrea, larunbatean 10:00etan Elizondoko kiroldegian.
  • Lagunak B - Baztango BKT B, larunbatean 10:30ean Barañaingo Lagunak kiroldegian.
  • BM Loyola C – Erreka, larunbatean 10:15ean Iruñeko San Ignacio kiroldegian.

Alebin mistoa

  • BM Loyola C – Erreka, larunbatean 11:00etan Iruñeko San Ignacio kiroldegian.
  • ECA Malkaiz B - Baztango BKT A, larunbatean 10:30ean Burlatako Askatasuna frontoian.
  • Baztango BKT B – Agoizko KE, larunbatean 11:00etan Elizondoko kiroldegian.

 

ERRUGBIA

Euskal liga, gizonezkoak senior lehen mailako txapeldunen fasean

  • Sarako Izarra RT – Eibar RT, larunbatean 15:15ean Animainean.

Euskal liga, gizonezkoak senior lehem mailako jautsiera fasea

  • Uni Bilbao Rugby - BRT Menditarrak

Euskal liga, emakumeen ohorezko B mailan

  • Sarako Izarra RT – Iruña Rugby Club, larunbatean 13:15ean Sarako Animainean.

16 urtez beheitikoak

  • AVK Bera Bera BRT – Txingudi RC, larunbatean 13:00etan Donostiako Kote Olaizola zelaian.

Publizitatea eta erakundeen dirulaguntzak ez dira nahikoa TTIPI-TTAPAren eta ERRAN.EUSen etorkizuna bermatzeko, eta zu bezalako irakurleen babesa behar dugu aitzinera egiteko.


Egin TTIPI-TTAPAren lagun