Baztango futbol talde nagusiak eta Beti Gazteko gizonezkoen eta emakumezkoen taldeek etxean jokatuko dute asteburuan

Alebin eta benjamin mailako Baztan, Beti Gazte, Doneztebe eta Gure Txokoako neska-mutikoak futbol-8an ere ari dira.

Eskualdeko kirol taldeek jardunaldia izanen dute asteburuan. Futbolean, Beti Gazteko gizonezkoek  nahiz emakumeek etxean jokatuko dute, baita maila autonomikoko Baztanek ere. Eskubaloian Baztango BKTko emakumeak Elizondon ariko dira eta Errekako bi talde nagusiak kanpoan. Errugbian ere, Sarako nahiz Baztango talde guztiak etxetik kanpo ariko dira.

FUTBOLA

Gipuzkoako Ohorezko maila

  • Beti Gazte – Aretxabaleta, igandean 16:30ean Lesakako Mastegin.

Nafarroako lehen maila autonomikoa

  • CD Baztan – CD Murchante, larunbatean 18:00etan Elizondoko Giltxaurdin.

Nafarroako Preferente maila

  • SD Alsasua - Aurrera KE , igandean 15:45ean Altsasuko Dantzalekun.
  • UCD Burlades B - Doneztebe FT, igandean 17:30ean Erripagainan.

Nafarroako Erregionaleko lehen maila

  • Rotxapea B - Baztan B, larunbatean 15:30ean Iruñeko El Iratin.

Gipuzkoako erregionaleko lehen maila

  • Allerru - Gure Txokoa, larunbatean 18:00etan Lezoko Plazeta zelaian.

Gipuzkoako emakumezkoen ohorezko maila

  • Beti Gazte – Urola, larunbatean 16:30ean Lesakako Mastegin.

Jubenilak Euskal Liga

  • Indautxu SD - Beti Gazte, larunbatean 19:15ean Bilboko Iparralde zelaian.

Gipuzkoako jubenilen gorengoen maila

  • Astigarragako Mundarro - Gure Txokoa, larunbatean 17:30ean Astigarragako Zarkumendegin.

Gipuzkoako jubenilen lehen maila

  • Gure Txokoa B – Hondarribia, larunbatean 19:00etan Berako Matzadan.

Nafarroako jubenilen lehen maila

  • CD Baztan – CF Gazte Berriak Ansain, larunbatean 12:00etan Elizondoko Giltxaurdin.

Nafarroako jubenilen bigarren maila

  • Aurrera KE – CD San Cernin A, igandean 16:00etan Leitzako Arkiskilen.
  • Doneztebe – Rotxapea CD B, igandean 16:00etan Doneztebeko Iñaki Indart zelaian.
  • Baztan B – JD San Jorge B, igandean 18:00etan Elizondoko Giltxaurdin.

Gipuzkoako kadeteen gorengo maila

  • Gure Txokoa – Hernani, larunbatean 12:00etan Berako Matzadan.
  • Beti Gazte – Vasconia C, igandean 12:00etan Lesakako Mastegin.

Nafarroako kadeteen bigarren maila

  • CD Valle de Egues B – Aurrera, igandean 11:30ean Sarrigurenen.
  • Baztan – CD Lezkairu B, larunbatean 15:30ean Elizondoko Giltxaurdin.
  • Doneztebe FT – CAD Irabia, igandean 12:0etan Doneztebeko Iñaki Indart zelaian.

Nafarroako neska kadete-infantilak

  • CD Baztan – UD Mutilvera B, igandean 12:30ean Elizondoko Giltxaurdin.
  • Beti Gazte – CD Gares, larunbatan 12:00etan Lesakako Mastegin.
  • Gure Txokoa – CD Kirol Sport, larunbatean 16:00etan Berako Matzadan.
  • Aurrera KE – CDF Itaroa Huarte, larunbatean 12:00etan Leitzako Arkiskilen.

Gipuzkoako infantilen lehen maila

  • Beti Ona A - Beti Gazte, larunbatean 16:30ean Errenteriako Beraunen.
  • Gure Txokoa – Behobia, igandean 16:00etan Berako Matzadan.

Nafarroako infantilen lehen maila

  • CD Baztan – CD Pamplona, igandean 15:30ean Elizondoko Giltxaurdin.
  • Doneztebe FT atsedena.

CAD Irabia – Aurrera, larunbatean 10:30ean Iruñeko Irabia ikastetxean.

Nafarroako infantilen bigarren maila

  • CD Atarrabia - Doneztebe FT, larunbatean 12:30ean Iruñeko Peritosen.
  • CD Baztan – CD Paz Ziganda, igandean 10:30ean Elizondoko Giltxaurdin.

 

FUTBOL-8

Nafarroako neska infantil-alebinak

  • CD Amigó B - Baztan A, larunbatean 11:15ean Iruñeko Amigó ikastetxean.
  • Gure Txokoa – CD Ademar, igandean 11:00etan Berako Matzadan.
  • Baztan B – Mulier FCN B, larunbatean 10:00etan Elizondoko Giltxaurdin.

Alebinak

  • CD Valle de Egues C - Baztan A, larunbatean 10:15ean Sarrigurenen.
  • Beti Gazte A - Beti Gazte B, larunbatean 10:30ean Lesakako Mastegin.
  • Doneztebe A - Gure Txokoa A, igandean 10:00etan Doneztebeko Iñaki Indart zelaian.
  • Gure Txokoa B – Beti Gazte C, larunbatean 10:00etan Berako Matzadan.
  • Baztan B atsedena.

Benjaminak

  • Baztan B - Beti Gazte B, larunbatean 10:00etan Elizondoko Giltxaurdin.
  • Gure Txokoa C - Baztan A, larunbatean 10:00etan Berako Matzadan.
  • Doneztebe B - Gure Txokoa A, igandean 09:30ean Doneztebeko Iñaki Indart zelaian.
  • Gure Txokoa B - Doneztebe A, igandean 11:00etan Berako Matzadan.
  • Beti Gazte A atsedena.

 

ARETO FUTBOLA

Alebin mistoa

  • Aurrera B atsedena.
  • Aurrera A – CD Anaitasuna, larunbatean 11:00etan Leitzako kiroldegian.

 

ESKUBALOIA

Gizonezko seniorrak ligan

  • BM Noain – Erreka, larunbatean 19:00etan Noaingo kiroldegian.

Emakume seniorrak ligan

  • Baztango BKT – BM Loyola, larunbatean 19:00etan Elizondoko kiroldegian.
  • BM Lizarreria – Erreka, asteartean 19:30ean Lizarrako Oncineda karpan.

Jubenil neskak ligan

  • Baztango BKT – CB Tafalla, larunbatean 17:00etan Elizondoko kiroldegian.

Kadete mutilak ligan

  • Erreka – Helvetia Anaitasuna B, larunbatean 12:30ean Doneztebeko kiroldegian.

Kadete neskak ligan

  • Baztango BKT A – Helvetia Anaitasuna A, larunbatean 11:00etan Elizondoko kiroldegian.
  • ECA Malkaitz A – Erreka, larunbatean 10:00etan Burlatako Elizgibela kiroldegian.

Infantil mutilak ligan

  • Erreka – Beti-Onak Atarrabia, larunbatean 09:30ean Doneztebeko kiroldegian.

Infantil neskak ligan

  • Beti-Onak Atarrabia A - Baztango BKT A, larunbatean 11:45ean Atarrabiako Indurain Anaiak kiroldegian.
  • Baztango BKT B – Beti Onak Atarrabia B, larunbatean 09:30ean Elizondoko kiroldegian.
  • CB Txantrea – Erreka, larunbatean 12:00etan Txantreako igerilekuetan.

Alebin mistoa ligan

  • Erreka – ECA Malkaitz A, larunbatean 11:00etan Doneztebeko kiroldegian.
  • Beti-Onak Atarrabia C - Baztango BKT A, larunbatean 10:45ean Atarrabiako Lorenzo Goikoa pilotalekuan.
  • Baztango BKT B – BM Ardoi, larunbatean 12:30ean Elizondoko kiroldegian.

 

ERRUGBIA

Euskal liga, gizonezkoak senior lehen mailan

  • Atletico San Sebastian - Sarako Izarra RT, larunbatean 16:00etan Donostiako Kote Olaizola miniestadioan.
  • Betsaide Elorrio RT - BRT Menditarrak, larunbatean 15:30ean Elorrioko rugby zelaian.

Euskal liga, emakumeen ohorezko B mailan

  • Ordizia RE - Sarako Izarra RT, larunbatean 18:30ean Ordiziako Altamira zelaian.

16 urtez beheitikoak

  • AVK Bera Bera BRT – Getxo RT, larunbatean 13:00etan Donostiako Kote Olaizola miniestadioan.

 

Publizitatea eta erakundeen dirulaguntzak ez dira nahikoa TTIPI-TTAPAren eta ERRAN.EUSen etorkizuna bermatzeko, eta zu bezalako irakurleen babesa behar dugu aitzinera egiteko.


Egin TTIPI-TTAPAren lagun