Igandean abiatuko da Malerrekako eskuz binakako hogeigarren txapelketa

Malerrekako eskuz binakako hogeigarren pilota txapelketa igandean abiatuko da.

Benjaminak Legasan, alebinak Iruritan, infantilak Beran, kadeteak Lesakan eta jubenilak Donezteben ariko dira lehen jardunaldi honetan.

Igande honetan, urtarrilak 9, abiatuko da Doneztebeko Erreka elkarteak hogeigarren urtez antolatutako eskuz binakako pilota txapelketa. Benjaminak Legasan, alebinak Iruritan, infantilak Beran, kadeteak Lesakan eta jubenilak Donezteben ariko dira lehen jardunaldi honetan.

Igandean 10:00etan Legasan

Benjaminak

  • Iguzkiagirre eta Igoa (Bortziriak) – Iñarrea eta Urbiola (Oberena)
  • Perurena eta Apeztegia (Erreka) – Olaso eta Idoate (Atarrabia)
  • Flores eta Loidi (Aldabide) – Laka eta Gajate (Arkupe)
  • Elizalde eta Leiza (Erreka) – Olaizola eta Andiarena (Aurrera)
  • Madariaga eta Martin (Erreka) – Lazkoz eta Saez de Arana (Aldabide)
  • Maritxalar eta Bertiz (Erreka) – San Roman eta Olabe (Lagunak)
  • Madariaga eta Goñi (Bortziriak) – Sarasa eta Ramirez (Berriozar)
  • Baztarrika eta Madariaga (Arkupe) – Peral eta Ruiz (San Miguel)

Igandean 09:30ean Iruritan

Alebinak

  • Garcia (Ilunberri) eta Santesteban (Esteribar) – Lazkanotegi eta Etxegarai (Bortziriak)
  • Urabaien eta Rekalde (Oberena) – Magaña eta Bereau (Arkupe)
  • Lopez eta Gomez (San Miguel) – Ollo eta Etxeberria (Lagunak)
  • Sagastibeltza eta Ugartemendia (Aurrera) – Lekunberri eta Baztan (Aranpilota)
  • Ezkurra eta Leiza (Erreka) – Sarasibar eta Balda (Aldabide)
  • Olaetxea eta Zabaleta (Aurrera) – Sein eta Korta (Bortziriak)
  • Almandoz eta Arzuaga (Arkupe) – Sarratea eta Garcia (Buruzgain)
  • Arrieta (Lagunak) eta Zestau (Erreka) - Telletxea eta Criado (Arkupe)

Igandean 09:30ean Beran

Infantilak

  • Zugasti eta Iraizoz (Lagunak) – Olaso eta Cadena (Atarrabia)
  • Landa eta Landa (Lapke) – Lakar eta Goñi (Bortziriak)
  • Iturain eta Oiarzabal (Oiarpe) – Aldazabal (Oteiza) eta Huarte (Irurtzun)
  • Alzua eta Izagirre (Ataun) – Luluaga eta Zubeltzu (Abantzu-Zestoa)
  • Alejandro eta Bengoetxea (Barberito) – Fagoaga eta Anzizar (Erreka)
  • Arretxe eta Oses (Hernani) – Munduate eta Ibarzabal (Markina)
  • Jimenez eta Barbarin (Erreka) – Iradi eta Bergara (Oiarpe)
  • Leatxe (Oberena) eta Madariaga (Oiarpe) – Zubiria eta Olarra (Aldabide)

 

Igandean 09:30ean Lesakan

Kadeteak

  • Jimenez eta Jimenez (Erreka) – Eguzkiza eta Sotil (Larraun)
  • Barberena eta Martikorena (Buruzgain) – Etxabe eta Contreras (Ataun)
  • Ibiriku eta Gastesi (Aranpilota) – Iturbe eta Azpeitia (Hernani)
  • Egurrola eta Arriola (Markina) – Olaizola eta Azpeitia (Zumaia)
  • Uria eta Lizarralde (Abantzu-Zestoa) – Campo ella Nicolas (San Juan)
  • Palacios eta Beristain (Txukun Lakua) – Zestau eta Segurola (Gazteleku)
  • Aldaz eta Gaskue (Buruzgain) – Madina eta Murua (Intxurre)
  • Mendioroz eta Garcia (Lagunak) – Lakar eta Madariaga (Bortziriak)

 

Igandean 09:30ean Donezteben

Jubenilak

  • Gastesi eta Aramendia (Aranpilota) – Otaegi eta Beroz (Intxurre)
  • Goldarazena eta Ezkurdia (Larraun) – Ibarluzea eta Goiburu (Lapke)
  • Zabaleta eta Olaiz (Oiarpe) – Ilarregi eta Penalver (Oberena)
  • Apezetxea eta Agesta (Erreka) – Jara eta Etxarri (Hernani)
  • Orbegozo eta Etxabide (Bortziriak) – Mateorena eta Nazabal (Lagunak)
  • Ibarloza eta Bullon (Markina) – Mikelarena eta Garaño (Buruzgain)
  • Ituarte eta Telleria (Lapke) – Sasiain eta Agirre (Abantzu-Zestoa)
  • Arrillaga eta Arroita (Ataun) – Gaztañaga eta Beroz (Gazteleku)
Erlazionatuak

Malerrekako XX. eskuz binakako txapelketa igandean hasiko da

Malerreka

Igandean hasiko dira benjamin, alebin, infantil, kadete eta jubenil mailak. Heldu den asteazkenean, berriz, senior eta elite mailak. Patxi Ord...

Publizitatea eta erakundeen dirulaguntzak ez dira nahikoa TTIPI-TTAPAren eta ERRAN.EUSen etorkizuna bermatzeko, eta zu bezalako irakurleen babesa behar dugu aitzinera egiteko.


Egin TTIPI-TTAPAren lagun