Txapeldunen faseko lehen partida Txantrean jokatuko du Erreka eskubaloi talde nagusiak

Beti Gazte eta Gure Txokoako kadeteek denboraldiko hirugarren derbia jokatuko dute larunbatean, oraingoan kopan. Ligako bi partidetan lesakarrak nagusitu ziren.

Kadete mailako futbol derbia jokatuko dute Beti Gaztek eta Gure Txokoak

 

Eskubaloian, Txapeldun Faseko lehen partida jokatuko du Errekako talde nagusiak Txantrean. Futbolean, erregionaleko Doneztebek eta Aurrerak eta Baztango emakumeek bakarrik jokatuko dute etxean asteburuan. Kadete mailako derbia jokatuko dute Beti Gaztek eta Gure Txokoak larunbat eguerdian Lesakan.

FUTBOLA

Nafarroako hirugarren mailan

  • CD Murchante – Baztan, igandean 16:45ean Murtxanteko San Roque zelaian.

Gipuzkoako Ohorezko mailan

  • Urola - Beti Gazte, larunbatean 16:00etan Zumarragako Argixao zelaian.

Gipuzkoako Gorengoen mailan

  • Dunboa Eguzki - Gure Txokoa, larunbatean 15:30ean Irungo San Jose Obrero zelaian.

Nafarroako Preferenten

  • CF Beti Casedano – Doneztebe, larunbatean 16:30ean Casedako La Laca zelaian.

Nafarroako Erregionaleko lehen mailan

  • Doneztebe B – SD Alsasua, igandean 17:00etan Doneztebeko Iñaki Indart zelaian.
  • Aurrera – CD Zizur, larunbatean 16:30ean Leitzako Arkiskilen.

Nafarroako emakumezkoen ligan

  • CD Baztan – CD Castejon, larunbatean 16:00etan Elizondoko Giltxaurdin.

Gipuzkoako emakumezkoen Gorengoen mailan igoera fasea

  • Hondarribia - Beti Gazte, larunbatean 18:00etan Hondarribiako Ondartzan.

Gipuzkoako jubenilen ohorezko mailan

  • Euskalduna - Beti Gazte, larunbatean 18:00etan Andoaingo Ubitarte zelaian.

Gipuzkoako jubenilen lehen mailako igoera fasean

  • Gure Txokoa – Astigarragako Mundarro, igandean 17:15ean Berako Matzadan.

Nafarroako jubenilen lehen mailako igoera fasean

  • CD Arenas – Doneztebe, larunbatean 11:00etan Aiegiko Javi Martinez zelaian larunbatean 11:00etan.

Nafarroako jubenilen lehen mailako jautsiera fasean

  • Baztan – CD Larrate, larunbatean 12:00etan Elizondoko Giltxaurdin.

Gipuzkoako kadeteen lehen mailako kopan

  • Beti Gazte - Gure Txokoa, larunbatean 12:15ean Lesakako Mastegin.

Nafarroako kadeteen lehen mailan

  • AD San Juan - CD Baztan, igandean 16:30ean Iruñeko San Juanen.

Nafarroako kadeteen bigarren mailan

  • UCD Burlades B - Doneztebe A, igandean 10:00etan Erripagainan.
  • Doneztebe B atsedena.
  • Aurrera – JD San Jorge D, igandean 16:30ean Leitzako Arkiskilen.

Gipuzkoako infantilen txapeldunen fasean

  • Gure Txokoa – San Marcial, larunbatean 16:30ean Berako Matzadan.

Gipuzkoako infantilen lehen mailako kopan

  • Dunboa Eguzki - Beti Gazte, larunbatean 13:00etan Irungo San Jose Obrero zelaian.

Nafarroako infantilen lehen mailan

  • Rotxapea CD - CD Baztan, igandean 15:45ean Zizurko El Pinar zelaian.

Nafarroako infantilen bigarren mailan

  • Doneztebe – CD Universidad de Navarra, larunbatean 12:30ean Doneztebeko Iñaki Indart zelaian.
  • CD Baztan B – Gazte Berriak Ansoain, igandean 16:30ean Elizondoko Giltxaurdin.

Futbol-8 neska alebin-infantilak

  • Baztan – CDF Itaroa Huarte, otsailaren 19an, asteazkenean 18:00etan Elizondoko Giltxaurdin.
  • CD Cortes - Beti Gazte, igandean 12:00etan Cortesen.

Futbol-8 alebinak

  • CD Gares A – Beti Gazte A, larunbatean 11:45ean Garesko Osabidean.
  • Gure Txokoa A – Berriozar CF B, larunbatean 11:00etan Berako Matzadan.
  • CD Amaya B – Doneztebe A, larunbatean 11:45ean Iruñeko Amayan.
  • UD Mutilvera C – Baztan A, larunbatean 11:00etan Arangurengo kiroldegian.
  • Beti Gazte B – CD Kirol Sport C, larunbatean 11:00etan Lesakako Mastegin.
  • Baztan B – CD Cantolagua A, igandean 10:30ean Elizondoko Giltxaurdin.
  • Doneztebe B – AD Mendillorri D, larunbatean 10:00etan Doneztebeko Iñaki Indart zelaian.
  • CD Burlata B – Gure Txokoa B, larunbatean 10:45ean Erripagainan.

Futbol-8 benjaminak

  • Baztan A – Gure Txokoa A, larunbatean 10:00etan Elizondoko Giltxaurdin.
  • Beti Gazte B – Beti Gazte C, larunbatean 11:00etan Lesakako Mastegin.
  • Doneztebe B – Doneztebe A, larunbatean 09:30ean Doneztebeko Iñaki Indart zelaian.
  • Baztan B – Gure Txokoa B, igandean 10:00etan Elizondoko Giltxaurdin.

 

ARETO FUTBOLA

Seniorrak, Gipuzkoako lehen mailako ligan

  • Aurrera – Euskalduna, larunbatean 17:00etan Leitzako Amazabal kiroldegian.
  • Herrikide - Xuga Gure Txokoa, ortziralean 20:30ean Tolosako Eskolapioetan.

Nafarroako mutiko infantilak

  • Aurrera A – CD Ibararte, larunbatean 10:15ean Leitzako kiroldegian.
  • AD San Juan B - Aurrera B, lrunbatean 11:00etan Iruñean

Nafarroako mutiko alebinak

  • Aurrera – CD Xota B, larunbatean 12:30ean Leitzako kiroldegian.

 

ESKUBALOIA

Gizonezko seniorrak txapeldunen fasean

  • Txantrea – Erreka, larunbatean 17:00etan Txantrean.

Emakume seniorrak ligan

  • Navarro Villoslada - Baztango BKT, larunbatean 20:00etan

Neska jubenilak

  • CDB Atalaya - Baztango BKT, igandean 10:30ean Peraltan.

Kadete neskak

  • Erreka – Uharte A, larunbatean 10:30ean Donezteben.
  • BM Loyola B - Baztango BKT, larunbatean 12:45ean Ermitagañan.

Kadete mutilak

  • Anaitasuna C – Erreka, larunbatean 12:45ean Iruñeko Anaitasunan.

Infantil neskak kopan

  • Erreka – Talleres Murieta A, larunbatean 12:00etan Donezteben.
  • Baztango BKT A – Club Balonmano Tafalla, larunbatean 11:30ean Elizondoko kiroldegian.
  • Aurrera – Lizarra, larunbatean 11:30ean Leitzako kiroldegian.
  • Cantolagua - Baztango BKT B, larunbatean 09:30ean Zangozako Cantolagua pilotalekuan.

Alebinak neskak

  • CDB Atalaya B - Baztango BKT A, larunbatean 12:45ean Errotxapean.
  • Baztango BKT B atsedena.
  • GDM La Merced - Baztango BKT C, larunbatean 12:45ean Atarrabiako Indurain Anaiak kiroldegian.

Aurrealebinak neskak

  • Baztango BKT – BM Loyola C, larunbatean 10:30ean Elizondoko kiroldegian.

 

SASKIBALOIA

Kadete mutikoak

  • Teresianas - Toki Ona Bortziriak, larunbatean 11:15ean Iruñean.

Aurreinfantil neskak

  • CB Valle de Egues - Toki Ona Bortziriak, larunbatean 10:40an Arangurengo kiroldegian.

 

ERRUGBIA

Gizonezkoak, senior Euskal Herriko lehen mailan

  • Getxo RT B - Sarako Izarra RT, igandean 13:00etan Getxon.

Sub-16

  • Iruñe RC - BRT Menditarrak/Txingudi, larunbatean 10:30ean Iruñean.

TTIPI-TTAPA da Nafarroa Garaiko mendialdean dagoen euskarazko hamaboskari bakarra, eta zu bezalako irakurleen babesa behar du aitzinera egiteko.


Izan zaitez harpidedun