Giltxaurdi berritua ofizialki estreinatzeko garaipena bilatuko du Baztan futbol talde nagusiak

Igoera faseko lehen partida jokatuko dute Beti Gazteko emakumeek Eibarren kontra larunbat arratsaldean Mastegin.

Beti Gazteko emakumeek igoera faseko lehen partida jokatuko du Mastegin Eibarren kontra

 

Zenbait astez bertan partidak jokatu badituzte ere, larunbat honetan eginen dute Giltxaurdi futbol zelai berrituaren inaugurazioa. Ondotik, 16:00etan, hirugarren mailari eusteko lehian partida garrantzitsua jokatuko du Baztan futbol talde nagusiak. Beti Gazteko emakumeek ere, lehen fasean lehenbizikoak izan ondotik, etxean jokatuko dute igoera faseko lehen partida, Eibarren kontra. Gure Txokoak eta erregionaleko lehen mailako Doneztebek eta Aurrerak ere etxean jokatuko dute. Areto-futbolean ere, Gure Txokoak eta Aurrerak etxean jokatuko dute, baita eskubaloian Errekak (ortziralean) eta BKTk (larunbatean).

FUTBOLA

Nafarroako hirugarren mailan

  • Baztan – CD Subiza Cendea de Galar, larunbatean 16:00etan Elizondoko Giltxaurdin.

Gipuzkoako Ohorezko mailan

  • Hernani - Beti Gazte, larunbatean 16:30ean Hernaniko Zubipen.

Gipuzkoako Gorengoen mailan

  • Gure Txokoa- Oiartzun, igandean 17:00etan Berako Matzadan.

Nafarroako Preferenten

  • CD San Miguel – Doneztebe, igandean 16:00etan Larragako La Balsa zelaian.

Nafarroako Erregionaleko lehen mailan

  • Doneztebe B – CD Zizur, igandean 17:00etan Doneztebeko Iñaki Indart zelaian.
  • Aurrera – CD Salesianos, larunbatean 16:00etan Leitzako Arkiskilen.

Nafarroako emakumezkoen ligan

  • Mulier FCN B - CD Baztan, igandean 10:00etan Iruñeko Salesianos-en.

Gipuzkoako emakumezkoen Gorengoen mailan igoera faseko lehen partidan

  • Beti Gazte – Eibar, larunbatean 18:00etan Lesakako Mastegin.

Gipuzkoako jubenilen ohorezko mailan

  • Vasconia - Beti Gazte, igandean 15:30ean Donostiako Puio zelaian.

Gipuzkoako jubenilen lehen mailako igoera fasean

  • Martutene A - Gure Txokoa, larunbatean 15:30ean Donostiako Martutenen.

Nafarroako jubenilen lehen mailako igoera fasean

  • Rotxapea CD – Doneztebe, larunbatean 11:30ean Zizur Nagusiko El Irati zelaian.

Nafarroako jubenilen lehen mailako jautsiera fasean

  • CDF Itaroa Huarte – Baztan, igandean 16:30ean Uharteko Areta zelaian.

Gipuzkoako kadeteen lehen mailako kopan

  • Gure Txokoa- Trintxerpe B, larunbatean 16:30ean Berako Matzadan.
  • Beti Gazte – Beti Ona, larunbatean 15:45ean Lesakako Mastegin.

Nafarroako kadeteen lehen mailan

  • CA Osasuna - CD Baztan, igandean 12:00etan Taxoaren.

Nafarroako kadeteen bigarren mailan

  • CD Inter de Pamplona - Doneztebe A, igandean 15:30ean Iruñeko Amigó ikastetxean.
  • Doneztebe B – SD Alsasua A, larunbatean 11:00etan Doneztebeko Iñaki Indart zelaian.
  • Aurrera – UCD Burlades A, igandean 16:00etan Leitzako Arkiskilen.

Gipuzkoako infantilen lehen mailan

  • Beti Gazte – Behobia, larunbatean 12:00etan Lesakako Mastegin.
  • Mariño - Gure Txokoa, larunbatean 09:30ean Irungo Ugalde zelaian.

Nafarroako infantilen lehen mailan

  • CD Baztan – UCD Burlades, igandean 12:00etan Elizondoko Giltxaurdin.

Nafarroako infantilen bigarren mailan

  • Doneztebe – Gazte Berriak Antsoain, larunbatean 13:15ean Doneztebeko Iñaki Indart zelaian.
  • Berriozar B - CD Baztan B, larunbatean 17:30ean Berriozarren.

Futbol-8, neska alebin-infantilak

  • UCD Burlades - Beti Gazte, larunbatean 10:45ean Erripagainan.
  • Baztan – CD Peña Azagresa, larunbatean 12:00etan Elizondoko Giltxaurdin.

Futbol-8 alebinak

  • Beti Gazte A – Gure Txokoa A, larunbatean 10:45ean Lesakako Mastegin.
  • Baztan B - Doneztebe A, larunbatean 10:30ean Elizondoko Giltxaurdin.
  • Gure Txokoa B – Beti Gazte B, igandean 11:00etan Berako Matzadan.
  • Doneztebe B - Baztan A, larunbatean 09:30ean Doneztebeko Iñaki Indart zelaian.

Futbol-8 benjaminak

  • Beti Gazte B - Beti Gazte A, larunbatean 09:30ean Lesakako Mastegin.
  • Gure Txokoa B – Doneztebe A, igandean 11:00etan Berako Matzadan.
  • Baztan B - Gure Txokoa A, larunbatean 10:30ean Elizondoko Giltxaurdin.
  • Beti Gazte C - Baztan A, larunbatean 10:45ean Lesakako Mastegin.

 

ARETO FUTBOLA

Seniorrak, Gipuzkoako lehen mailako ligan

  • Aurrera – Gaintxu, ostiralean 20:00etan Leitzako Amazabal kiroldegian.
  • Xuga Gure Txokoa – Lauburu Berazubi fisioterapia, ortziralean 20:30ean Berako Toki Ona kiroldegian.

Nafarroako mutiko infantilak

  • CFS Ribera de Navarra - Aurrera A, larunbatean 11:15ean Tuterako San Julian kiroldegian.
  • Aurrera B – CD Burlata Futbol Eskola, larunbatean 12:00etan Leitzako kiroldegian.

Nafarroako mutiko alebinak

  • C>D El Redin X – Aurrera, larunbatean 11:00etan Iruñeko El Redin ikastetxean.

 

ESKUBALOIA

Gizonezko seniorrak Nafarroako ligan

  • Erreka – Lizarreria, ortziralean 20:00etan Doneztebeko kiroldegian.

Emakume seniorrak ligan

  • Baztango BKT – BM Ardoi, larunbatean 19:00etan Elizondoko kiroldegian.

Neska jubenilak

  • Gurpea Beti Onak B - Baztango BKT, larunbatean 16:00etan Atarrabiako Indurain Anaiak kiroldegian.

Kadete neskak

  • Erreka atsedena.
  • GDM La Merced B - Baztango BKT, larunbatean 10:30ean Iruñeko Ermitagaña kiroldegian.

Kadete mutilak

  • Txantrea – Erreka, larunbatean 12:00etan Iruñean.

Infantil neskak kopan

  • Erreka – Noain, larunbatean 10:0ean Donezteben.
  • Malkaitz B - Baztango BKT A, larunbatean 10:30ean Burlatako Elizgibela kiroldegian.
  • Aurrera atsedena.
  • Baztango BKT B – Malkaitz C, larunbatean 12:00etan Elizondoko kiroldegian.

 

SASKIBALOIA

Kadete neskak

  • Toki Ona Bortziriak Z atsedena.
  • Noain blanco - Toki Ona Bortziriak K, larunbatean 10:30ean Noainen.

Kadete mutikoak

  • CBask - Toki Ona Bortziriak, larunbatean 10:40an Iruñean.

Aurreinfantil neskak

  • Toki Ona Bortziriak atsedena.

 

ERRUGBIA

Gizonezkoak, senior Euskal Herriko lehen mailan

  • Sarako Izarra RT – Domiberia RC Rioja, larunbatean 15:30ean Sarako Animainean.

TTIPI-TTAPA da Nafarroa Garaiko mendialdean dagoen euskarazko hamaboskari bakarra, eta zu bezalako irakurleen babesa behar du aitzinera egiteko.


Izan zaitez harpidedun