Garaipen garbia lortu du Menditarrak BRT errugbi taldeak urteko lehen partidan

Urte berria ere garaipenaren bidetik eta lidergoa sendotuz hasi du Menditarrak BRT errugbi taldeak.

Futbolean irabazi egin dute Gure Txokoak, Doneztebek eta Beti Gazteko emakumeek, berdindu Baztanek eta Beti Gazteko mutilek eta galdu Nafarroako erregionaleko bi taldeek

 

Eguberrietako geldialdiaren ondotik, lehendik bezala, orotariko emaitzak izan dituzte eskualdeko kirol taldeek. Futbolean, talde nagusien artean, Gure Txokoak, Doneztebek eta Beti Gazteko emakumeek garaipen garrantzitsuak lortu dituzte; Baztanek eta Beti Gaztek hutsean berdindu dute eta Nafarroako erregionaleko Doneztebek eta Aurrerak galdu; geldialdiak mesede egin die errugbi talde nagusiei, Menditarrak BRT eta Sarako Izarrak irabazi egin baitute; aldiz, kalte egin die eskubaloi eta areto-futbol talde nagusiei: Errekak galdu egin zuen urteko lehen norgehiagoka, baita Aurrera eta Gure Txokoako areto-futbol taldeek ere.

FUTBOLA

Nafarroako hirugarren mailan

  • Baztan 0 – CD Pamplona 0

Gipuzkoako Ohorezko mailan

  • Real Union 0 - Beti Gazte 0

Gipuzkoako Gorengoen mailan

  • Gure Txokoa 2 (Aimar Lekuonaren golak) - Santo Tomas Lizeoa 1

Nafarroako Preferenten

  • Doneztebe 2 (Xabi Erasun eta Borja Arregi) – Rotxapea 0 liderra menpean hartu zuten Donezteben.

Nafarroako Erregionaleko lehen mailan

  • Beti Kozkor B 3 - Doneztebe B 1 (Xabi Mariezkurrena)
  • CD Universidad de Navarra 4 – Aurrera 2

Nafarroako emakumezkoen ligan

  • CD Baztan – CD Cortes

Gipuzkoako emakumezkoen Gorengoen mailan

  • Mariño 0 - Beti Gazte 3 (Izaro Aldabe eta Idoia Gardek 2)

Gipuzkoako jubenilen ohorezko mailan

  • Beti Gazte 1 (Mattin Lekuona) – Trintxerpe 2

Gipuzkoako jubenilen lehen mailako igoera fasean

  • Gure Txokoa 1 (Ivan Azkarate) – Zarautz A 0

Nafarroako jubenilen lehen mailako igoera fasean

  • Doneztebe 1 (Enaitz Iriarte) – CD Oberena 4

Nafarroako jubenilen lehen mailako jautsiera fasean

  • Baztan  1 (Angel Telletxea) - CD Iruña 3

Gipuzkoako kadeteen lehen mailako kopan

  • Touring A 0 - Gure Txokoa 2 (Unai Garro eta Andoni Telletxea)

Oiartzun 1 - Beti Gazte 6 (Asier Tabernak 4 eta Jontxu Urrosolok 2)

Nafarroako kadeteen lehen mailan

  • CD Lezkairu 0 - CD Baztan 0

Nafarroako kadeteen bigarren mailan

  • Doneztebe A 2 (Iraitz Aiesa eta Mikel Babaze) – CD Amaya B 1
  • CD Amaya A 10 - Doneztebe B 0
  • San Cernin A 4 – Aurrera 2 (Egoitz Baraibar eta beraien atean)

Gipuzkoako infantilen lehen mailan

  • Dunboa Eguzki 0 - Beti Gazte 10
  • Gure Txokoa 1 (Jokin Irazoki) – San Marcial 1

Nafarroako infantilen lehen mailan

  • CD Baztan 1 – UDC Txantrea 6

Nafarroako infantilen bigarren mailan

  • Beti Kozkor A 4 - Doneztebe 0
  • CD Baztan B 10 – UCD Burlades A 0

 

ARETO FUTBOLA

Seniorrak, Gipuzkoako lehen mailako ligan

  • Herrikide 7 – Aurrera 1
  • Oiartzun 5 - Xuga Gure Txokoa 2

Nafarroako mutiko infantilak

  • Aurrera A 10 – El Redin C 1
  • GCH Garbayo Chivite Cintruenigo 4 - Aurrera B 0

Nafarroako mutiko alebinak

  • Aurrera atsedena.

 

ESKUBALOIA

Gizonezko seniorrak Nafarroako ligan

  • Ardoi San Antonio 28 – Erreka 24

Neska jubenilak

  • Baztango BKT 36 – BM Bardenas 19

Kadete neskak

  • Uharte A 14 – Erreka 15
  • Baztango BKT 27 – Asociacion Aldezar 10

Infantil neskak kopan

  • Erreka 15 – Loyola A 21
  • Baztango BKT A 21 – Aurrera 4
  • Baztango BKT B atsedena

Alebinak neskak

  • Lagunak B 4 - Baztango BKT A 12
  • Baztango BKT B 12 - Baztango BKT C 4

Aurrealebinak neskak

  • Baztango BKT 12 – Uharte B 4

 

SASKIBALOIA

Kadete neskak

  • Toki Ona Bortziriak Z 17 – Noain Azul 72
  • Toki Ona Bortziriak K 37 – San Fermin Ikastola Ardoi 83

Kadete mutikoak

  • Cantolagua 72 - Toki Ona Bortziriak 22

Aurreinfantil neskak

  • Toki Ona Bortziriak 28 – Gares 2007, 40

 

ERRUGBIA

Gizonezkoak, senior Euskal Herriko lehen mailan

  • Bera Bera RT B 6 - Sarako Izarra RT 17

Gizonezkoak, senior Euskal Herriko bigarren mailan

  • BRT Menditarrak 77 – Avia Eibar Rugby B 7

Sub-18

  • Domiberia RC Rioja 50 - Txingudi/BRT Menditarrak 24

Sub-16

  • Domiberia RC Rioja 24 - BRT Menditarrak/Txingudi 12

TTIPI-TTAPA da Nafarroa Garaiko mendialdean dagoen euskarazko hamaboskari bakarra, eta zu bezalako irakurleen babesa behar du aitzinera egiteko.


Izan zaitez harpidedun