Kopako finala larunbatean Elizondon jokatuko du Erreka eskubaloi taldeak

Doblete historikoa lor dezake larunbat arratsaldean Erreka eskubaloi taldeak Elizondoko kiroldegian.

Futbolean, Beti Gazteko mutilek eta Baztango emakumeek bakarrik jokatuko dute etxean

Maiatzeko lehen asteburuan denboraldiko azken txanpan sartuak ditugu eskualdeko kirol taldeak. Partidarik garrantzitsuena eskubaloian jokatuko du Erreka eskubaloi taldeak Elizondoko kiroldegian larunbat arratsaldean: kopako finala Cantolaguaren kontra. Liga eta kopa dobletea egiteko aukera, beraz, Iban Mindegiaren mutilentzat. Ondotik, kopako finalaurrekoa jokatuko dute Loyolak eta Gurpe Beti Onak taldeek. Futbolean, Beti Gazteko talde nagusiak maila mantenduko duela segurta dezake, larunbat eguerdian Mastegin irabaziz gero.

FUTBOLA

Nafarroako hirugarren mailan

AD San Juan – Baztan, larunbatean 17:00etan Iruñeko San Juanen.

 

Gipuzkoako Ohorezko mailan

Beti Gazte – Amaikak Bat, larunbatean 12:15ean Lesakako Mastegin.

 

Gipuzkoako Gorengoen mailan

Tolosa CF - Gure Txokoa, larunbatean 16:30ean Tolosako Berazubin.

 

Nafarroako Preferente mailan

CD Amigó – Doneztebe, igandean 12:30ean Iruñeko Amigó ikastetxean.

 

Nafarroako erregionaleko lehen mailako kopako final zortzirenak

CA Cirbonero B – Aurrera, larunbatean 17:30ean Zintruenigon.

 

Nafarroako emakumeen ligan

Baztan – CD Universidad de Navarra, larunbatean 19:00etan Elizondoko Giltxaurdin.

 

Gipuzkoako emakumeen Gorengoen mailako txapeldunen fasean

Hondarribia - Beti Gazte, igandean 12:00etan Hondarribiako Ondartzan.

 

Jubenilak Kopa Nazionalean

Baztan - SD Lagunak, larunbatean 16:30ean Elizondoko Giltxaurdin.

 

Gipuzkoako jubenilen ohorezko mailan

Santo Tomas Lizeoa - Beti Gazte, larunbatean 17:30ean Donostiako Berion.

 

Nafarroako jubenilen bigarren mailako igoera fasean

Doneztebe – CD Lagun Artea, igandean 18:30ean Doneztebeko Iñaki Indart zelaian.

 

Gipuzkoako kadeteen lehen mailako igoera fasean

Beti Gazte – Real Union Club, larunbatean 17:00etan Lesakako Mastegin.

 

Gipuzkoako kadeteen lehen mailako kopan

Behobia B - Gure Txokoa, larunbatean 15:30ean Irungo Artian.

 

Nafarroako kadeteen bigarren mailan

CD Asdefor B – Baztan, larunbatean 13:30ean Sarrigurenen.

UCD Burlades A – Doneztebe, larunbatean 12:30ean Erripagainan.

 

Gipuzkoako infantilen lehen mailan, txapeldunen fasean

Astigarragako Mundarro - Gure Txokoa, larunbatean 12:15ean Astigarragako Zarkumendegin.

 

Gipuzkoako infantilen lehen mailako kopan

Beti Gazte – Dunboa Eguzki, larunbatean 10:30ean Lesakako Mastegin.

 

Nafarroako infantilen lehen mailan

Baztan – Rotxapea CD, larunbatean 12:00etan Elizondoko Giltxaurdin.

Gazte Berriak Ansoain - Doneztebe, larunbatean 11:45ean Antsoainen.

 

Nafarroako infantilen bigarren mailan

CD Aoiz – Baztan, larunbatean 12:00etan Agoitzeko eskolan.

 

FUTBOL-8

Alebinak

Berriozar A – Gjre Txokoa A, larunbatean 12:15ean Berriozarren.

Beti Kozkor A – Beti Gazte A, igandean 16:30ean Lekunberriko Plazaolan.

Universidad de Navarra A – Baztan A, larunbatean 12:30ean Nafarroako Unibertsitatean.

CD Aoiz – Doneztebe A, igandean 12:00etan Agoitzeko eskolan.

FC Bidezarra B – Doneztebe B, igandean 12:00etan Bidezarran.

Gure Txokoa B – CD Amigó D, larunbatean 11:00etan Berako Matzadan.

Baztan B – Burlata A, larunbatean 10:00etan Elizondoko Giltxaurdin.

AD Mendillorri C – Beti Gazte B, larunbatean 10:45ean Soto Lezkairun.

 

Benjaminak

Beti Gazte B – Baztan A, larunbatean 09:30ean Lesakako Mastegin.

Doneztebe A – Beti Gazte A, larunbatean 11:00etan Doneztebeko Iñaki Indart zelaian.

Gure Txokoa A – Gure Txokoa B, igandean 11:00etan Berako Matzadan.

Baztan B – Doneztebe B, larunbatean 10:00etan Elizondoko Giltxaurdin.

 

Aurrebenjaminak, lehen kanporaketa

Baztan – Beti Gazte, igandean 11:30ean Elizondoko Giltxaurdin.

Gure Txokoa – Doneztebe, igandean 11:00etan Berako Matzadan.

  

ARETO-FUTBOLA

Gipuzkoako lehen mailan

Jaixki AFT - Gure Txokoa, ortziralean 21:50ean Lezoko Bekoerrota kiroldegian.

Aurrera – SD Euskalduna, larunbatean 17:00etan Leitzako kiroldegian.

 

Kadete mutilak txapeldunen fasea

AD San Juan A – Aurrera, larunbatean 11:00etan Iruñeko San Juanen.

 

Mutiko infantilak txapeldunen fasea

Aurrera A  - CD Jesuitinas, larunbatean 09:30ean Leitzako kiroldegian.

 

Mutiko infantilak kopako finalerdiak

CFS Ribera de Navarra - Aurrera B

 

Mutiko alebinak kopan

CD El Redin B – Aurrera, larunbatean 11:00etan Iruñeko El Redin ikastetxean.

 

ESKUBALOIA

Mutilak seniorrak kopako finala

Erreka – Cantolagua, larunbatean 17:00etan Elizondoko kiroldegian.

 

Mutiko kadeteak ligan

Loyola B – Erreka, larunbatean 10:15ean Iruñeko San Ignacio kiroldegian.

 

Neska kadeteak kopan

Txantrea – Baztango BKT, larunbatean 12:00etan Txantrean.

 

Neska infantilak

Baztango BKT B – BM Tafalla B, larunbatean 12:00etan Elizondoko kiroldegian.

 

Neska alebinak

Baztango BKT A – Helvetia Anaitasuna A, larunbatean 09:00etan Elizondoko kiroldegian.

Aoiz Balonmano – Baztango BKT C, larunbatean 11:45ean Agoitzeko kiroldegian.

Carcastillo – Baztangop BKT B, larunbatean 12:00etan Ermitagañan.

Baztango BKT D – BM Uharte, larunbatean 10:00etan Elizondoko kiroldegian.

Erreka – Loyola A, larunbatean 12:00etan Doneztebeko kiroldegian.

 

Aurrealebin neskak

Baztango BKTY A – BM Lizarreria A, larunbatean 11:00etan Elizondoko kiroldegian.

BM Uharte B – Baztango BKT B, larunbatean 12:00etan Uharteko Ugarrandia kiroldegian.

 

SASKIBALOIA

Junior neskak bigarren mailan

Toki Ona Bortziriak – San Cernin B, larunbatean 16:30ean Berako Toki Ona kiroldegian.

 

Kadete neskak bigarren mailan

Avia Zizur Ardoi - Toki Ona Bortziriak, larunbatean 11:15ean Zizur Nagusiko kiroldegian.

 

Infantil neskak bigarren mailan

CB Valle de Egues - Toki Ona Bortziriak, larunbatean 10:40an Azpilagañan.

 

Aurreinfantil mutikoak

Biurdana Urdina - Toki Ona Bortziriak, larunbatean 11:20an Atarrabiako Paz de Ziganda ikastolan.

 

Minibasket neskak

Ribaforada - Toki Ona Bortziriak, larunbatean 10:40an Iruñeko Azpilagañan.

TTIPI-TTAPA da Nafarroa Garaiko mendialdean dagoen euskarazko hamaboskari bakarra, eta zu bezalako irakurleen babesa behar du aitzinera egiteko.


Izan zaitez harpidedun