Txapeldunen fasean hasiko dira Errekako eskubaloi talde nagusia eta Beti Gazteko emakumeak

Txapeldunen fasean hasiko dira Errekako eskubaloi talde nagusia eta Beti Gazteko emakumeak
Beti Gazteko emakumeek txapeldunen fasea jokatuko dute. Larunbat arratsaldean dute lehen partida Mastegin.

Errugbian, Lekarozen jokatuko du larunbatean berriz Menditarrak BRT taldeak

Lehen faseko hamasei partidak irabazi ondotik lider moduan ekinen dio Erreka eskubaloi talde nagusiak txapeldunen faseari larunbatean Tuteran. Futbolean, Beti Gazteko emakumeek ere txapeldunen fasean hasiko dira Mastegin. Gizonezkoen futbol talde nagusien artean, Baztanek, Beti Gaztek eta Doneztebeko bi taldeek etxean jokatuko dute; Gure Txokoak eta Aurrerak kanpoan. Errugbian, berriz ere Lekarozen jokatuko du larunbatean Menditarrak BRT taldeak, joan den asteburuko garaipena errepikatu nahian.

FUTBOLA

Nafarroako hirugarren mailan

Baztan – CD Alesves, larunbatean 16:00etan Elizondoko Giltxaurdin.

 

Gipuzkoako Ohorezko mailan

Beti Gazte – Añorga, igandean 16:30ean Lesakako Mastegin.

 

Gipuzkoako Gorengoen mailan

Touring - Gure Txokoa, larunbatean 16:45ean Errenteriako Fanderia zelaian.

 

Nafarroako Preferente mailan

Doneztebe – CD Castillo de Tiebas, larunbatean 18:00etan Doneztebeko Iñaki Indart zelaian.

 

Nafarroako erregionaleko lehen mailan

Lagun Artea – Aurrera, igandean 16:15ean Lakuntzako Itxesalde zelaian.

Doneztebe B – Beti Onak B, larunbatean 15:45ean Doneztebeko Iñaki Indart zelaian.

  

Jubenilak Liga Nazionalean

Baztan – Gazte Berriak Antsoain, larunbatean 19:00etan Elizondoko Giltxaurdin.

 

Gipuzkoako jubenilen ohorezko mailan

Trintxerpe - Beti Gazte, larunbatean 17:15ean Pasaiako Trintxer zelaian.

 

Gipuzkoako jubenilen lehen mailako igoera fasean

Lazkao A - Gure Txokoa, larunbatean 18:30ean Lazkaoko Arizti Handi zelaian.

 

Nafarroako jubenilen bigarren mailan

Doneztebe - CD valle de Egues B, larunbatean 12:00etan Doneztebeko Iñaki Indart zelaian.

 

Gipuzkoako kadeteen lehen mailako igoera fasean

Real Union - Beti Gazte, larunbatean 13:30ean Irungo Gal zelaian.

 

Gipuzkoako kadeteen lehen mailako kopan

Hondarribia - Gure Txokoa, larunbatean 16:00etan Hondarribiako Ondartzan.

 

Nafarroako kadeteen bigarren mailan

Baztan – CD San Ignacio B, igandean 16:00etan Elizondoko Giltxaurdin.

Doneztebe – CD Amaya B, igandean 12:00etan Doneztebeko Iñaki Indart zelaian.

 

Gipuzkoako infantilen lehen mailan, txapeldunen fasean

Aloña Mendi - Gure Txokoa, igandean 12:30ean Oñatiko Azkoagain zelaian.

 

Gipuzkoako infantilen lehen mailako kopan

Mariño - Beti Gazte, larunbatean 11:00etan Irungo Ugalde zelaian.

 

Nafarroako infantilen lehen mailan

Baztan – CD Iruña, igandean 12:00etan Elizondoko Giltxaurdin.

Doneztebe – CD Zizur, igandean 10:15ean Doneztebeko Iñaki Indart zelaian.

 

Nafarroako infantilen bigarren mailan

Baztan – CD Universidad de Navarra A, larunbatean 12:00etan Elizondoko Giltxaurin.

 

Nafarroako emakumeen ligan

CD Izarra – Baztan, larunbatean 15:45ean Lizarrako Merkatondoan.

 

Gipuzkoako emakumeen Gorengoen mailako txapeldunen fasean

Beti Gazte – Mutriku, larunbatean 16:30ean Lesakako Mastegin.

 

FUTBOL-8 

Alebinak

CD Amaya D - Doneztebe B, igandean 10:45ean Iruñeko Amayan.

Berriozar E - Baztan B, larunbatean 12:15ean Berriozarren.

Lezkairu B - Beti Gazte B, larunbatean 10:45ean Soto Lezkairun.

 

Benjaminak

Doneztebe A – Beti Gazte B, larunbatean 10:00etan Doneztebeko Iñaki Indart zelaian.

Baztan A – Gure Txokoa A, igandean 10:15ean Elizondoko Giltxaurdin.

Beti Gazte A – Baztan B, igandean 11:00etan Lesakako Mastegin.

Gure Txokoa B – Doneztebe B, larunbatean 11:00etan Berako Matzadan.

  

ARETO-FUTBOLA

Gipuzkoako lehen mailan

Idiazabal Bai Reformas – Aurrera, ostiralean 22:00etan Idiazabalgo Zelaa kiroldegian.

Teep Samaniego Orixe Tolosaldea - Gure Txokoa, ortziralean 20:30ean Tolosako Uzturpe frontoian.

 

Jubenil mutikoak kopan

CAD Irabia – Aurrera, larunbatean 10:45ean Iruñeko Irabia ikastetxean.

 

Mutiko alebinak kopan

CD El Redin B – Aurrera, larunbatean 12:00etan Iruñeko El Redin ikastetxean.

 

ESKUBALOIA

Mutilak seniorrak liga, txapeldunen fasean

Bm Bardenas – Erreka, larunbatean 18:00etan Tuteran.

 

Emakume seniorrak

Baztango BKT – Navarro Villoslada, larunbatean 19:00etan Elizondoko kiroldegian.

Baztango BKT – SD Lagunak, igandean 11:00etan Elizondoko kiroldegian.

 

Neska jubenilak

Baztango BKT atsedena.

 

Neska kadeteak ligan

Txantrea – Erreka, larunbatean 10:30ean Iruñeko Virgen del Camino kiroldegian.

BM Atalaya - Baztango BKT, larunbatean 11:30ean Iruñeko Trinkete kiroldegian.

  

Mutiko kadeteak ligan

Erreka – Helvetia Anaitasuna A, larunbatean 12:00etan Doneztebeko kiroldegian.

 

Neska infantilak

Baztango BKT A – BM Lizarreria B, larunbatean 10:30ean Elizondoko kiroldegian.

Erreka – BM Uharte B, larunbatean 10:45ean Doneztebeko kiroldegian.

Baztango BKT B – Ultzama, larunbatean 12:00etan Elizondoko kiroldegian.

 

Alebin mistoa

Beti Onak A - Baztango BKT B, larunbatean 10:15ean Atarrabiako Indurain Anaiak kiroldegian.

Erreka - Baztango BKT D, larunbatean 09:30ean Doneztebeko kiroldegian.

Loyola C - Baztango BKT A, larunbatean 11:00etan Iruñeko San Ignacio kiroldegian.

Baztango BKT C – Bm Aldezar, larunbatean 09:30ean Elizondoko kiroldegian.

 

Aurrealebinak neskak

Loyola E - Baztango BKT B, larunbatean 12:00etan Iruñeko San Ignacio kiroldegian.

Baztango BKT A  - Carcastillo, larunbatean 12:00etan Iruñeko Ermitagaña kiroldegian.

 

SASKIBALOIA

Junior neskak bigarren mailan

Toki Ona Bortziriak - CB Burlada C, larunbatean 16:30ean Berako Toki Ona kiroldegian.

 

Kadete neskak bigarren mailan

Toki Ona Bortziriak atsedena.

 

Infantil neskak bigarren mailan

Toki Ona Bortziriak – CB Burlada B, larunbatean 11:45ean Berako Toki Ona kiroldegian.

 

Aurreinfantil mutikoak

Toki Ona Bortziriak – Cbask, larunbatean 10:40an, Iruñeko Azpilagaña kiroldegian.

 

Minibasket neskak

Toki Ona Bortziriak – Protesalpic CB Olite, larunbatean 10:40an Iruñeko Azpilagaña kiroldegian.

 

ERRUGBIA

Euskal Ligako lehen mailan

Menditarrak BRT – AVK Bera Bera B, larunbatean 16:00etan Lekarozen.

TTIPI-TTAPA da Nafarroa Garaiko mendialdean dagoen euskarazko hamaboskari bakarra, eta zu bezalako irakurleen babesa behar du aitzinera egiteko.


Izan zaitez harpidedun