Eskubaloi derbia jokatuko dute Erreka eta BKTko neska kadeteek

Erreka eta BKTko neska kadeteek derby jokatuko dute larunbatean Donezteben (11:00).

Futbolean, Beti Gazte, Gure Txokoa eta Doneztebeko talde nagusiek etxean jokatuko dute, baita Menditarrak BRT errugbi taldeak ere

Asteburuko kirol jardunaldiak derbia ekarriko digu eskubaloian. Hain zuzen, Erreka eta BKTko neska kadeteak ariko dira Donezteben larunbat goizean. Errugbian, bigarren itzuliko lehen partida Lekarozen jokatuko du Menditarrak BRT taldeak eta futbolean ere etxean ariko dira Beti Gazte, Gure Txokoa eta Doneztebeko talde nagusiak.

FUTBOLA

Nafarroako hirugarren mailan

Beti Kozkor – Baztan, larunbatean 16:00etan Lekunberriko Plazaolan.

 

Gipuzkoako Ohorezko mailan

Beti Gazte – Tolosa, larunbatean 16:30ean Lesakako Mastegin.

 

Gipuzkoako Gorengoen mailan

Gure Txokoa – Trintxerpe, larunbatean 17:00etan Berako Matzadan.

 

Nafarroako Preferente mailan

Doneztebe – Rotxapea CD, larunbatean 17:30ean Doneztebeko Iñaki Indart zelaian.

 

Nafarroako erregionaleko lehen mailan

Gazte Berriak Ansoain – Aurrera, larunbatean 18:30ean Antsoainen.

CD Amaya - Doneztebe B, igandean 19:00etan Iruiñeko Amayan.

  

Jubenilak Liga Nazionalean

Baztan – UDC Txantrea, larunbatean 16:00etan Elizondoko Giltxaurdin.

 

Gipuzkoako jubenilen ohorezko mailan

Hernani - Beti Gazte, igandean 18:00etan Hernaniko Zubipen.

 

Gipuzkoako jubenilen lehen mailako igoera fasean

Añorga 1 - Gure Txokoa 1 (asteazkenean jokatua)

 

Nafarroako jubenilen bigarren mailan

Doneztebe atsedena.

 

Gipuzkoako kadeteen lehen mailako igoera fasean

Trintxerpe - Beti Gazte, larunbatean 10:00etan Pasaiako Trintxer zelaian.

 

Gipuzkoako kadeteen lehen mailako kopan 

Gure Txokoa atsedena.

 

Nafarroako kadeteen bigarren mailan

Baztan – UCD Burlades A, larunbatean 12:00etan Elizondoko Giltxaurdin.

Doneztebe – Beti Kozkor A, larunbatean 12:00etan Doneztebeko Iñaki Indart zelaian.

 

Gipuzkoako infantilen lehen mailan

San Marcial - Gure Txokoa, larunbatean 10:00etan Irungo san Jose Obrero zelaian.

Mariño - Beti Gazte, larunbatean 11:00etan Irungo Ugalde zelaian.

 

Nafarroako infantilen lehen mailan

Baztan – UCD Burlades, igandean 16:00etan Elizondoko Giltxaurdin.

CD Itaroa Huarte B – Doneztebe, igandean 10:45ean Uharteko Aretan.

  

Nafarroako infantilen bigarren mailan

Baztan – Berriozar CF, igandean 12:00etan Elizondoko Giltxaurdin.

 

Nafarroako emakumeen ligan

Baztan – Mulier B, larunbatean 18:30ean Elizondoko Giltxaurdin.

 

Gipuzkoako emakumeen Gorengoen mailan

Añorga - Beti Gazte, larunbatean 12:10ean Añorgako Rezola zelaian.

 

FUTBOL-8

Alebinak

Gure Txokoa A – Gure Txokoa B, larunbatean 11:00etan Berako Matzadan.

Doneztebe A – Baztan B, larunbatean 10:30ean Doneztebeko Iñaki Indart zelaian.

Beti Gazte A – Beti Gazte B, arunbatean 09:30ean Lesakako Mastegin.

Baztan A – Doneztebe B, igandean 10:15ean Elizondoko Giltxaurdin.

 

Benjaminak

Gure Txokoa B – Gure Txokoa A, larunbatean 11:00etan Berako Matzadan.

Doneztebe A – Baztan B, larunbatean 10:30ean Doneztebeko Iñaki Indart zelaian.

Beti Gazte A – Beti Gazte B, larunbatean 10:00etan Lesakako Mastegin.

Baztan A – Doneztebe B, igandean 10:15ean Elizondoko Giltxaurdin.

 

ARETO-FUTBOLA

Gipuzkoako lehen mailan

SD Euskalduna - Aurrera, larunbatean 16:15ean Andoaingo Allurralde kiroldegian.

Gure Txokoa - Jaixki AFT, ortziralean 20:30ean Berako Toki Ona kiroldegian.

 

Jubenil mutikoak

CD San Cernin – Aurrera, larunbatean 16:15ean Iruñeko San Cernion ikastetxean.

 

Kadete mutilak

Aurrera – CD Xota A, larunbatean 11:00etan Leitzako kiroldegian.

 

Mutiko infantilak

CD Lacturale - Aurrera A, larunbatean 10:00etan Larraintzarko kiroldegian.

Aurrera B atsedena.

 

Mutiko alebinak

Aurrera – CD El Redin D, larunbatean 10:00etan Leitzako kiroldegian.

 

ESKUBALOIA

Mutilak seniorrak liga

Txantrea – Erreka, larunbatean 19:30ean Errotxapeako kiroldegian.

 

Emakume seniorrak

Baztango BKT – Loyola, larunbatean 19:00etan Elizondoko kiroldegian.

 

Neska jubenilak

Baztango BKT – SD Lagunak, larunbatean 17:00etan Elizondoko kiroldegian.

  

Neska kadeteak ligan

Erreka - Baztango BKT derbia larunbatean 11:00etan Doneztebeko kiroldegian

 

Mutiko kadeteak ligan

Lagunak – Erreka, larunbatean 12:00etan Barañaingo kiroldegian.

 

Neska infantilak

Baztango BKT A – Loyola A, larunbatean 12:00etan Elizondoko kiroldegian.

Erreka atsedena.

BM Tafalla A - Baztango BKT B, larunbatean 11:15ean Tafallan.

 

Alebin mistoa

Baztango BKT A – Malkaitz B, larunbatean 10:00etan Elizondoko kiroldegian.

Baztango BKT B – BM Aldezar, larunbatean 11:00etan Elizondoko kiroldegian.

Loyola C - Baztango BKT C, larunbatean 11:00etan San Ignacio kiroldegian.

Erreka atsedena

Beti Onak A - Baztango BKT D, larunbatean 11:00etan Atarrabiako Lorenzo Goikoa pilotalekuan.

 

Neska aurrealebinak

Baztango BKT B - Baztango BKT A, larunbatean 09:00etan Elizondoko kiroldegian.

 

SASKIBALOIA

Kadete neskak bigarren mailan

Toki Ona Bortziriak – Mendillorri Egues 2003, larunbatean 10:00etan Berako Toki Ona kiroldegian.

 

Infantil neskak bigarren mailan

Toki Ona Bortziriak – Aranguren Multibasket, larunbatean 11:45ean Berako Toki Ona kiroldegian.

 

Aurreinfantil mutikoak

Toki Ona Bortziriak atsedena.

 

Minibasket neskak

Toki Ona Bortziriak – San Cernin B, larunbatean 10:00etan Berako Toki Ona kiroldegian.

 

ERRUGBIA

Euskal Ligako lehen mailan

Menditarrak BRT – Gaztedi, larunbatean 16:00etan Lekarozen.

 

Sub-18

La Unica BRT – Garabi Ordizia, larunbatean 16:00etan Iruñean.

 

Sub-16

Uribealdea - BRT Txingudi, larunbatean 12:30ean Mungian.

TTIPI-TTAPA da Nafarroa Garaiko mendialdean dagoen euskarazko hamaboskari bakarra, eta zu bezalako irakurleen babesa behar du aitzinera egiteko.


Izan zaitez harpidedun