Urteko lehen partida jokatuko dute asteburuan eskualdeko kirol talde gehienek

Urteko lehen partida lehen itzuliko azkena izanen da Menditarrak BRT errugbi taldearendako. Ordizia B taldea hartuko du larunbat arratsaldean Lekarozen.

Menditarrak BRT errugbi taldeak lehen itzuliko azken partida jokatuko du larunbatean Lekarozen

Eguberrietako atsedenaldiaren ondotik, urte berriko lehen partida izanen da eskualdeko kirol talde gehienentzat. Futbolean, etxean jokatuko dute talde nagusi gehienek. Eskubaloian, lidergoari eusteko partida izanen du larunbatean Errekak Donezteben. Errugbian, lehen itzuliko azken partida jokatuko dute Menditarrak BRT taldeak larunbatean Lekarozen. 

 

FUTBOLA

Nafarroako hirugarren mailan

Baztan – CA Cirbonero, larunbatean 16:00etan Elizondoko Giltxaurdin.

 

Gipuzkoako Ohorezko mailan

Beti Gazte – Zarautz, igandean 16:30ean Lesakako Mastegin.

 

Gipuzkoako Gorengoen mailan

Hernani - Gure Txokoa, larunbatean 16:00etan Hernaniko Zubipe zelaian.

 

Nafarroako Preferente mailan

JD San Jorge – Doneztebe, igandean 16:00etan Iruñeko San Jorgen.

 

Nafarroako erregionaleko lehen mailan

Aurrera – Beti Kozkor B, igandean 15:45ean Leitzako Arkiskilen.

Doneztebe B – UD Mutilvera C, larunbatean 18:00etan Doneztebeko Iñaki Indart zelaian.

  

Jubenilak Liga Nazionalean

CD Beti Onak – Baztan, larunbatean 16:00etan Iruñeko Peritosen.

 

Gipuzkoako jubenilen ohorezko mailan

Beti Gazte – Astigarragako Mundarro, larunbatean 18:00etan Lesakako Mastegin.

 

Gipuzkoako jubenilen lehen mailako igoera fasean

Gure Txokoa – Beti Ona A, larunbatean 18:00etan Berako Matzadan.

 

Nafarroako jubenilen bigarren mailan

Doneztebe – UD Mutilvera B, larunbatean 12:00etan Doneztebeko Iñaki Indart zelaian.

 

Gipuzkoako kadeteen lehen mailako igoera fasean

Beti Gazte – Beasain, igandean 11:30ean Lesakako Mastegin.

 

Gipuzkoako kadeteen lehen mailako kopan 

Mariño A - Gure Txokoa, larunbatean 10:00etan Irungo Ugalde zelaian.

 

Nafarroako kadeteen bigarren mailan

Baztan – CD Asdefor B, igandean 16:00etan Elizondoko Giltxaurdin.

Doneztebe – UCD Burlades A, larunbatean 15:45ean Doneztebeko Iñaki Indart zelaian.

 

Gipuzkoako infantilen lehen mailan

Dunboa Eguzki - Gure Txokoa, igandean 11:00etan Irungo San Jose Obrero zelaian.

Beti Gazte – San Marcial, larunbatean 12:00etan Lesakako Mastegin.

 

Nafarroako infantilen lehen mailan

SD Lagunak – Baztan, larunbatean 16:00etan Barañingo Lagunak elkartean.

Doneztebe – JD San Jorge A, igandean 11:00etan Doneztebeko Iñaki Indart zelaian.

  

Nafarroako infantilen bigarren mailan

UD Mutilvera B – Baztan, larunbatean 16:00etan Arangurengo kiroldegiko zelaian.

 

Nafarroako emakumeen ligan

Baztan – CD Itaroa Huarte, larunbatean 18:30ean Elizondoko Giltxaurdin.

 

Gipuzkoako emakumeen Gorengoen mailan

Beti Gazte – Axular, larunbatean 15:45ean Lesakako Mastegin.

 

FUTBOL-8

Alebinak

Gure Txokoa A – Doneztebe A, larunbatean 11:00etan Berako Matzadan.

Baztan B – Beti Gazte A, larunbatean 11:00etan Elizondoko Giltxaurdin.

Beti Gazte B – Baztan A, larunbatean 10:30ean Lesakako Mastegin.

Doneztebe B – Gure Txokoa B, larunbatean 10:30ean Doneztebeko Iñaki Indart zelaian.

 

Benjaminak

Gure Txokoa B – Doneztebe A, larunbatean 11:00etan Berako Matzadan.

Baztan B – Beti Gazte A, larunbatean 11:00etan Elizondoko Giltxaurdin.

Beti Gazte B – Baztan A, larunbatean 10:30ean Lesakako Mastegin.

Doneztebe B – Gure Txokoa a, larunbatean 10:30ean Doneztebeko Iñaki Indart zelaian.

 

ARETO-FUTBOLA

Gipuzkoako lehen mailan

Aurrera – Gaintxu, igandean 12:00etan Leitzako Amazabal kiroldegian.

Eskoriatza SW - Gure Txokoa, igandean 12:00etan Eskoriatzako Manuel Muñoz kiroldegian.

 

Jubenil mutikoak

Aurrera atsedena.

 

Kadete mutilak

AD San Juan B – Aurrera, larunbatean 11:00etan Iruñeko San Juan kiroldegian.

 

Mutiko infantilak

Aurrera A – CD Tafatrans Tafalla A, larunbatean 11:00etan Leitzako kiroldegian.

Aurrera B – CFS Ribera de Navarra, larunbatean 10:00etan Leitzako kiroldegian.

 

Mutiko alebinak

Aurrera – CD EL Redin B, larunbatean 12:00etan Leitzako kiroldegian.

 

ESKUBALOIA

Mutilak seniorrak liga

Erreka – Helvetia Anaitasuna, larunbatean 18:30ean Doneztebeko kiroldegian.

 

Emakume seniorrak

Navarro Villoslada - Baztango BKT, larunbatean 20:00etan Ermitagañan.

 

Neska jubenilak

BM River Ega - Baztango BKT, igandean 12:00etan Mendabiako kiroldegian.

 

Neska kadeteak ligan

Baztango BKT atsedena.

Malkaitz B – Erreka, larunbatean 10:30ean Burlatako Elizgibela kiroldegian.

 

Mutiko kadeteak ligan

Erreka – Txantrea, larunbatean 11:00etan Doneztebeko kiroldegian.

 

Neska infantilak

Helvetia Anaitasuna A - Baztango BKT A, larunbatean 12:00etan Iruñeko Anaitasunan.

Erreka atsedena.

Baztango BKT B – Beti Onak A, larunbatean 12:00etan Elizondoko kiroldegian.

  

Alebin mistoa

Baztango BKT D - Baztango BKT B, larunbatean 11:00etan Elizondoko kiroldegian.

BM Aldezar - Baztango BKT A, larunbatean 12:00etan Errotxapean.

Baztango BKT C – Beti Onak A, larunbatean 10:00etan Elizondoko kiroldegian.

Malkaitz B – Erreka, larunbatean 12:00etan Burlatako Askatasuna frontoian.

 

Neska aurrealebinak

Baztango BKT A atsedena.

Loyola D - Baztango BKT B, larunbatean 12:00etan Iruñeko San Ignacio kiroldegian.

 

SASKIBALOIA

Junior neskak bigarren mailan

Toki Ona Bortziriak atsedena.

 

Kadete neskak bigarren mailan

Gazte Berriak - Toki Ona Bortziriak, larunbatean 10:30ean Antsoainen

 

Infantil neskak bigarren mailan

Mendillorri 2005 - Toki Ona Bortziriak, Sarrigurengo Trinkete kiroldegian.

 

Aurreinfantil mutikoak

CB Burlada - Toki Ona Bortziriak, larunbatean 10:40an Iruñeko Iribarren kiroldegian.

 

Minibasket neskak

CD Calasanz A - Toki Ona Bortziriak, larunbatean 10:40an Iribarren kiroldegian.

  

ERRUGBIA

Euskal Ligako lehen mailan

Menditarrak BRT – Garabi Ordizia, larunbatean 16:00etan Lekarozen.

 

Sub-16

BRT Txingudi – Iruña RC, larunbatean 11:00etan Lekarozen.

TTIPI-TTAPA da Nafarroa Garaiko mendialdean dagoen euskarazko hamaboskari bakarra, eta zu bezalako irakurleen babesa behar du aitzinera egiteko.


Izan zaitez harpidedun