Doneztebeko Erreka elkarteak hogeita laugarren aldiz antolatutako Josetxo Ezkurra Memoriala eskuz binakako pilota txapelketako bosgarren jardunaldia jokatuko da igandean. Benjamin, alebin, infantil, kadete eta senior mailako pilotariak ariko dira, bakoitzak bere jaiotza urtearen arabera, Legasa, Irurita, Sunbilla, Lesaka eta Doneztebeko pilotalekuetan.
Bosgarren jardunaldia
2005-2006ko umeak, Legasan 09:30ean
Aitor Agesta (Erreka) – Iraitz Goikoetxea (Errenteria)
Ugaitz Belaunzaran (Zizurkil) - Beñat Apezetxea (Umore Ona)
Andoni Sarasibar (Buruzgain) - Iker Garcia (Atxurbide)
Jon Nazabal (Lagunak) - Beñat Zubizarreta (Lazkao)
Eneko Lizarazu (Bear Zana) – Oihan Sarratea (Erreka)
Ibarluzea (Urretxu) – Nicolas Fernandez (Titin III)
Aitor Arrillaga (Andoain) – Ruben Campo (Barberito I)
Endikas Santesteban (Erreka) – Unax Elosegi (Ilunpe)
2003ko alebinak , Iruritan 09:30ean
Noah Unanue (Añorga) – Andoni Olasagasti (Bear Zana)
Omar Ugartemendia (Aurrera) - Arai Murillo (Mendillorri)
Joritz Eskuza (Orozko) – Anartz Oiarzabal (Hernani)
Unai Albeniz (Añorga) – Xabier Apaolaza (Hernani)
Jakes Elosegi (Ilunpe) - Iker Amiano (Añorga)
Eñaut Goikoetxea (Aurrera) - Oier Alonso (Zestoa)
Matteo (Naxera) – Aimar Egiguren (Ilunpe)
Iker Egiguren (Ilunpe) - Gorka Ugartemendia (Ziotza)
2002ko haurrak, Sunbillan 09:30ean
Josu Igoa (Ardoi) – Iñigo Mitxelena (Errenteria)
Eneko Zalakain (Errenteria) – Garcia (Urretxu)
Mattin Gorostidi (Ziotza) – Andres Pernaut (Tafalla)
Altuna (Tolosa) – Estarbe (Tolosa)
Jorge Fernandez (Titin III) – Lopetegi (Tolosa)
Zeberio (Tolosa) – Patxi Loiarte (Erreka)
Izagirre (Urretxu) – Julen Santesteban (Erreka)
Unai Alberdi (Ilunpe) – Alvaro Peso (Titin III)
1999ko kadeteak, Lesakan 09:00etan
Aitor Aranguren (Usurbil) – Endika Arizmendi (Hernani)
David Uribe (Txukun Lakua) – Unai Uritz (Huarte)
Lorentz Orbegozo (Añorga) – Ander Alduntzin (Aurrera)
Ekain Etxeberria (Oiarpe) – Gorka Zenekorta (Getaria)
Jon Mariezkurrena (Erreka) – Ioritz Berasarte (Hernani)
Imanol Alberdi (Antiguo) – Peio Etxabe (Getaria)
Imanol Ugalde (Oiarpe) – Gorka Aristi (Getaria)
Andoni Gaskue (Erreka) – Unai Ansorena (Buruzgain)
Seniorrak, 09:00etan Donezteben
Jon Urbieta (Asteasu) – Joseba Baez (Antiguo)
Ugaitz Elizalde (Erreka) – Iñigo Etxamendi (Oberena)
Azketa (Zegama) - Iñigo Mazkiaran (Huarte)
Asier Lopez (Oberena) – Gorka Santamaria (Soraluze)
Josu Altuna (Hernani) – Iñigo Urkizu (Hernani)
Asier Ansa (Oberena) - Iker Urmeneta (Añorga)
Iker Tainta (Biltoki) - Asier Zaranton (Lagunak)
Joanes Bakaikoa (Erreka) – Gaizka Iruretagoiena (Asteasu)