Eskualdeko futbol talde nagusiek etxean erabakiko dituzte aste hondarreko partidak, Doneztebek izan ezik.
Eskubaloian, Lindutx-Baztan BKTko neskek Zaragozara joko dute eta Errekako gizonezkoek partida gogorra izanen dute larunbat arratsaldean Donezteben Anaitasunaren kontra.
Errugbian, Baztan Rugbi Talde nagusiak Zarauzko Asti zelaian izanen du partida larunbat arratsaldean, Talaimendi Zarautz taldearen kontra.
Hauxe da aste hondarreko jardunaldi osoa:
FUTBOLA
Nafarroako Preferente Mailan
Aurrera – Subiza, larunbat arratsaldeko 16:30ean Arkiskilen.
Baztan – Lagun Artea, igande arratsaldeko 16:00etan Giltxaurdin.
Nafarroako Erregionaleko lehen mailan
Arenas de Ayegui – Doneztebe, igande arratsaldeko 16:00etan Aiegin.
Gipuzkoako Erregionaleko lehen mailan
Beti Gazte – Behobia, igande arratsaldeko 16:30ean.
Gipuzkoako Erregionaleko 2. Mailako Igoera fasean
Gure Txokoa – Ordizia, larunbat arratsaldeko 15:45ean Matzadan.
Gipuzkoako jubenilen ohorezko mailan
Beti Gazte – Idiazabal, larunbat arratsaldeko 16:00etan Mastegin.
Gipuzkoako jubenilen lehen mailako kopan
Oiartzun B - Gure Txokoa, igande arratsaldeko 13:30ean Ugaldetxon.
Nafarroako jubenilen bigarren mailan
Aoiz – Baztan, larunbat arratsaldeko 15:30ean Agoitzko eskolan.
Aurrera – San Cernin, larunbat arratsaldeko 18:30ean Lekunberrin.
Gipuzkoako kadeteen lehen mailan igoera fasean
Urki - Beti Gazte, igande arratsaldeko 16:00etan Eibarko Unben.
Gipuzkoako kadeteen lehen mailako kopan
Lengokoak B - Gure Txokoa, larunbat arratsaldeko 14:00etan Donostiako Cesar Beniton.
Nafarroako kadete ligan
C.N. Pamplona – Doneztebe, larunbat arratsaldeko 16:45ean Taxoaren.
Baztan – San Jorge, larunbat goizeko 11:30ean Giltxaurdin.
Gipuzkoako infantilen lehen mailako kopan
Gure Txokoa – Beti Ona, larunbat goizeko 11:30ean Matzadan.
Nafarroako Infantilen lehen mailan
Beti Gazte – Ardoi, larunbat eguerdiko 12etan Mastegin.
Baztan atsedena.
Nafarroako infantilen bigarren mailan
Cantolagua – Doneztebe, larunbat goizeko 11:30ean Zangotzan.
Nafarroako Alebinen Ligan
Ardoi – Doneztebe, larunbat eguerdiko 12:45ean Zizur Nagusian.
Gipuzkoako Emakumezkoen Igoera fasean
Mondragon - Beti Gazte, larunbat arratsaldeko 18:30ean Arrasateko Mojategin.
Nafarroako neska kadeteak futbol-7
Doneztebe - Beti Gazte partida gibeleratu egin dute.
ARETO-FUTBOLA
Gipuzkoako 2. Mailan
Eraso - Gure Txokoa, ortziral arratseko 21:30ean Donibanen.
Gipuzkoako 3. Mailan
Umore Ona – Urritza jatetxea, ortziral arratseko 21:00etan Goizuetako eskolan.
ESKUBALOIA
Emakumeen Lehen Maila Nazionalean
Rótulos Plasneon - Lindutx-Baztan BKT, igande eguerdiko 12etan Zaragozan.
Emakumezkoen 2. Maila Nazionalean
Lindutx-Baztan BKT B – Malkaitz, larunbat arratsaldeko 19:00etan Elizondon.
Gizonezkoak Senior 2. Maila Nazionalean
Erreka – Anaitasuna A, larunbat arratsaldeko 17:30ean Doneztebeko udal kiroldegian.
Mutiko jubenilak
BM Burlada – Erreka, igande goizeko 10:15ean Burlatako Elizgibelan.
Neska jubenilak
Beti Onak – Erreka, larunbat arratsaldeko 16:00etan Burlatako Indurain Anaiak.
Neska kadeteak
Baztango KT B - Baztango KT A, larunbat eguerdiko 12etan Elizondon.
Erreka – Loyola B, larunbat goizeko 11etan Doneztebeko kiroldegian.
Neska infantilak
Erreka - Lekaroz B derbia, larunbat goizeko 10etan Doneztebeko kiroldegian.
Atarrabia - Lekaroz A, larunbat goizeko 11etan Atarrabiako Indurain Anaiak.
Neska alebinak
Baztango KT – River Ega A, larunbat goizeko 11etan Elizondoko kiroldegian.
SASKIBALOIA
Nafarroako Gizonezko Seniorren 2. Mailan, 1-9 postuak
Toki-Ona Bortziriak-Aranguren, Toki-Ona kiroldegian larunbat arratsaldeko 19etan.
Nafarroako Gizonezko Seniorren 2. Mailan, 10-18 postuak
Lekaroz – Peña Azagresa, larunbat arratsaldeko 16:30ean Elizondoko kiroldegian.
Junior neskak
Toki-Ona Bortziriak – Miravalles, larunbat arratsaldeko 17:00etan Toki-Onan.
Aurreinfantil neskak
Larre - Toki-Ona Bortziriak, Beriainen larunbat goizeko 9:30ean.
Minibasket neskak
Toki-Ona Bortziriak – San Cernin A, larunbat goizeko 11etan Toki-Ona kiroldegian.