Eskualdeko kirol taldeek hainbat partida izanen dituzte aste hondar honetan.
Baztan Rugby Talde nagusiak Zarautz liderra irabazi zuen joan den larunbatean Lekarozen eta astebete beranduago, bertze horrenbertze egiten saiatuko da oraingoan lider datorren Eibarrekin. Larunbat arratsaldeko 16:00etan hasiko da partida.
Gainerakoan, honako partida hauek osatuko dute jardunaldia:
FUTBOLA
Nafarroako Preferente Mailan
Amaya – Baztan, larunbat arratsaldeko 15:30ean Amayan.
Aurrera – Universidad de Navarra, igande arratsaldeko 15:45ean Arkiskilen.
Nafarroako Erregionaleko lehen mailan
Ardoi – Doneztebe, larunbat arratsaldeko 15:30ean Zizur Nagusian.
Gipuzkoako Erregionaleko lehen mailan
Dunboa Eguzki - Beti Gazte, larunbat arratsaldeko 19:30ean Gal zelaian.
Gipuzkoako Eregionaleko 2. Mailan
Gure Txokoa – Oiartzun B, larunbat arratsaldeko 15:30ean Matzadan.
Gipuzkoako jubenilen ohorezko mailan
Beti Gazte – Mariño, klarunbat arratsaldeko 16:00etan Mastegin.
Gipuzkoako jubenilen lehen mailan
Dunboa Eguzki - Gure Txokoa, larunbat arratsaldeko 19:30ean Irungo Ugalden.
Nafarroako jubenilen 2. Mailan
Baztan – Alsasua, igande arratsaldeko 16:00etan Mastegin.
Beti Kozkor – Aurrera, larunbat arratsaldeko 13:00etan Lekunberrin.
Gipuzkoako kadeteen lehen mailan
Behobia - Gure Txokoa, larunbat eguerdiko 12:45ean Irungo Bentako Ugalde zelaian.
Beti Gazte- Hondarribia B, larunbat arratsaldeko 18:00etan Mastegin.
Nafarroako kadete ligan
Urtxintxa San Fermin Ikastola – Doneztebe, larunbat goizeko 9:30ean San Fermin ikastolan.
Ardoi B – Baztan, igande goizeko 11:30ean Zizur Nagusian.
Gipuzkoako infantilen lehen mailan
Gure Txokoa – Mariño, larunbat goizeko 11:30ean Matzadan.
Nafarroako Infantilen lehen mailan
Beti Gazte – Burlades, larunbat goizeko 11:30ean Mastegin.
Errotxapea – Baztan, larunbat goizeko 11:15ean El Iratin.
Nafarroako infantilen bigarren mailan
San Cristobal – Doneztebe, larunbat arratsaldeko 16:30ean Berriozarren.
Nafarroako Alebinak
Gazte Berriak – Doneztebe, larunbat goizeko 10:30ean Antsoainen.
Gipuzkoako Emakumeen Ligan
Mariño - Beti Gazte, igande eguerdiko 12:15ean Irungo Bentako Ugalde zelaian.
Nafarroako neska kadeteak futbol-7
Beti Gazte atsedena.
Doneztebe – San Juan, larunbat goizeko 11etan Doneztebeko eskolan.
ARETO-FUTBOLA
Gipuzkoako 2. Mailan
Bilkoin Legorreta - Gure Txokoa, ortziral arratseko 20:30etan Legorretako Harripila kiroldegian.
ESKUBALOIA
Emakumeen Lehen maila Nazionalean
Lindutx-Baztan BKT – Lleida, Elizondon larunbat arratsaldeko 19:00etan.
Gizonezkoak Senior 2. Maila Nazionalean
BM Burlada – Erreka, larunbat arratseko 20:00etan Burlatan.
Jubenil mutikoak
Erreka – GDM La Merced, Donezteben larunbat arratsaldeko 17:30ean.
Jubenil neskak
Erreka – Beti Onak, Donezteben larunbat arratsaldeko 16:00etan.
Kadete neskak
Lindutx-Baztan BKT A – Oberena A, larunbat goizeko 9:30ean Elizondon.
Erreka – Lindutx Baztan BKT B, Donezteben larunbat goizeko 11etan.
Infantil neskak
Loyola A – Erreka, Iruñan larunbat goizeko 11:45ean.
Lekaroz A - Lekaroz B, larunbat goizeko 12:15ean Elizondon.
Alebin neskak
Baztango KT – Itxako A, larunbat goizeko 11:15ean Elizondon.
SASKIBALOIA
Nafarroako Gizonezko Seniorren 2. Mailan
Toki-Ona Bortziriak – Fonseca B Ursulinas, larunbat arratsaldeko 19:00etan Toki-Onan.
Lekaroz – Huarte, larunbat arratsaldeko 16:30ean Elizondon.
Junior Neskak
Toki-Ona Bortziriak – Huerto Unb, larunbat arratsaldeko 17:00etan Toki-Onan.
Kadete mutikoak
Fonseca B Ursulinas – Lekaroz, larunbat goizeko 10:30ean Iruñean.
Infantil neskak
Toki-Ona Bortziriak – Huerto, larunbat goizeko 11:45ean Toki-Onan.
Aurreinfantil neskak
Toki-Ona Bortziriak - Miravalles Redin, larunbat goizeko 10:15ean Toki-Onan.
Minibasket neskak
Toki-Ona Bortziriak – Sagrado Corazon, larunbat goizeko 11:45ean Toki-Onan.
Preminibasket neskak
Toki-Ona Bortziriak – Aranguren B, larunbat goizeko 10:15ean Toki-Onan.