Malerrekako eskuz binakako XVIII. pilota txapelketako bortz kategoriako estreineko partidak jokatu dituzte igandean

Malerrekako pilota txapelketako lehen partidak jokatu dituzte igande honetan.

Jubenilak Lesakan, kadeteak Donezteben, infantilak Iruritan, alebinak Sunbillan eta benjaminak Legasan aritu dira

Zazpi kategoriatan banatutako 186 bikote hasi dira Doneztebeko Erreka elkarteak hemezortzigarren urtez antolatutako Malerrekako eskuz binakako txapelketan. Igande honetan, jubenil, kadete, infantil, alebin eta benjamin mailako lehen jardunaldia jokatu dute. Asteazkenean, bigarren mailako seniorren txanda izanen da, Donezteben eta Sunbillan.

Lesakan jubenilak

  • Armendariz eta Santesteban (Oberena), 18 – Imaz eta Sarasa (Buruzgain), 17
  • Ezenarro eta Loiarte (Erreka), 18 – Uitzi eta Lasa (Hernani), 14
  • Eizagirre eta Olaskoaga (Getaria), 13 – Mitxelena eta Aburuza (Oiarpe), 18
  • Ibarluzea (Lapke) eta Lizarraga (Irurtzun), 18 – Gerendain eta Olague (Buruzgain), 10
  • Telletxea (Erreka) eta Goikoetxeandia (Tolosa), 18 – Eizagirre eta Alkantara (Zumaia), 0
  • Olaizola (Zestoa) eta Astigarraga (Oteiza), 18 – Perez de Lezeta eta Larrieta (Txukun Lakua), 10
  • Enbeita eta Sainz (Lea Ibarra), 6 – Iriarte eta Kañamares (Barañain), 18
  • Solatxe eta Arbaiza (Orozko), 11 – Egiguren eta Larrañaga), 18

Donezteben kadeteak

  • Orbegozo eta Etxabide (Arkupe-Lesaka), 5 – Zapirain eta Sorondo (Donostia), 18
  • Izagirre eta Telletxea (Erreka), 14 – Iriarte eta Bertiz (Añorga), 18
  • Soto eta Astrain (Buruzgain), 18 – Arraras eta Mateorena (Aurrera), 0
  • Ezkurdia (Larraun) eta Goikoetxea (Aurrera), 10 – Ruiz eta Kariñanos (Txukun Lakua), 18
  • Migeltorena eta Lozano (Barañain), 13 – Leunda eta Izagirre (Urretxu), 18
  • Salaberria eta Garano (Erreka), 18 – Armaolea eta Bergua (Lagunak-Elgoibar), 5
  • Miranda (Lodosa) eta Larrainzar (Oberena), 2– Usabiaga eta Narraspe (Beasain), 18
  • Garcia eta Leatxe (Erreka), 18 – Etxegarai eta Regueiro (Oñati), 9

Iruritan  infantilak

  • Telletxea eta Oiartzabal (Erreka), 18 – Elizazu eta Txintxurreta (Hernani), 16
  • Lakar eta Etxenike (Bortziriak), 18 – Arruti eta Allende (Añorga), 16
  • Gaskue eta Barberena (Buruzgain), 17 – Insausti eta Castro (Albistur), 18
  • Sagastibeltza eta Arregi (Aurrera), 18 – Olaizola eta Azpeitia (Zumaia), 16
  • Uria eta Lizarralde (Zestoa), 8 – Esnaola eta Iturbe (Lapke), 18
  • Iparragirre eta Otaegi (Behar Zana), 7 – Etxabe eta Contreras (Ataun), 18
  • Larrañaga eta Egaña (Azkoitia), 18 – Azpiazu eta Urrestilla (Ilunpe), 9
  • Rekalde eta Olazabal (Dima), 18 – Monreal eta Madina (Beasain), 14

Sunbillan  alebinak

  • Lopez eta Irastortza (Ataun), 5 – Iraola eta Martinez (Atzapar), 18
  • Salaberria eta Salaberria (Erreka), 18 – Bengoetxea eta Zudaire (Barañain), 6
  • Mindegia eta Iribarren (Buruzgain), 18 – Olleta eta Telletxea (Larraun), 4
  • Huarte (Irurtzun) eta Barbarin (Erreka), 14 – Arandia eta Caminos (Albistur), 18
  • Lasa eta iturbe (Lapke), 12 – Pagola eta Goñi (Bortziriak), 18
  • Bilbao eta Mendizabal (Kurene), 18 – Astigarraga eta Ulazia (Ilunpe), 9
  • Arruiz eta Searra (Txukun Lakua), 16 – Orbegozo eta Alvarez (Gure Txeru), 18
  • Zabaleta eta Larrinaga (Amurrio), 2 – Munduate (Lapke) eta Madariaga (Erreka), 18

Legasan benjaminak

  • Sarriegi eta Landa (Lapke), 18 – Garcia eta Santesteban (Esteribar), 14
  • Sarratea eta Amundarain (Buruzgain), 9 – Larrarte eta Dieguez (Billabona), 18
  • Leiza eta Ezkurra (Erreka), 18 – Agirreurreta eta Alberdi (Ataun), 1
  • Lanzeta eta Iraola (Atzapar), 18 – Ibañez eta Garmendia (Urretxu), 9
  • Aierbe eta Cabeza (Gazteleku), 18 – Aramendi eta Aldasoro (Ataun), 0
  • Sagastibeltza eta Ugartemendia (Aurrera), 18 – Aranguren eta Arriaran (Ilunpe), 3
  • Arruti eta Aizpuru (Añorga), 2 – Arteaga eta Nazabal (Intxurre), 18
  • Iparragirre eta Tejeria (Aduna), 18 – Arsuaga eta Larramendi (Ilunpe), 8

Bigarren mailako seniorrak urtarrilaren 15ean

Urtarrilaren 15ean, asteazkenean, bigarren mailako seniorren lehen jardunaldia jokatuko dute Donezteben eta Sunbillan.

Donezteben bigarren mailako seniorrak, asteazkenean 18:30ean

  • Zaranton eta Urio (Lagunak) – Etxezarreta eta Arrate (Andoain)
  • Yaniz eta Cordon II (Oberena) – Larramendi eta Garmendia (Lapke)
  • Orbegozo (Añorga) eta Cardenas (Huercanos) – Juaristi eta Ortiz de Urbina (Donostia)
  • Anguita eta Etxeberria (Erreka) – Santamaria eta Etaio (Buruzgain)

Sunbillan bigarren mailako seniorrak, asteazkenean 18:30ean

  • Salaberria eta Insausti (Hernani) – Txoperena (Oberena) eta Gurrea (Larraun)
  • Goikoetxea eta Agirre (Erreka) – Otxoa eta Azkarraga (Lapke)
  • Olaguenaga eta Markaida (Orozko) – De la Torre eta Santamaria (Lagunak)
  • Landa eta Santamaria (Oberena) – Odriozola eta Salegi (Zestoa)

TTIPI-TTAPA da Nafarroa Garaiko mendialdean dagoen euskarazko hamaboskari bakarra, eta zu bezalako irakurleen babesa behar du aitzinera egiteko.


Izan zaitez harpidedun