Eskualdeko kirol taldeak 2019-2020 denboraldia

Helduen bi talderekin berriz zelaira Doneztebe Futbol Taldea

Nafaroako Preferente mailan lehian ari da Doneztebe futbol talde nagusia. Argazkia: Foto Zaldua

Preferentekoak igoera postuetatik hurbil ibiltzea nahi du Ruben Alvarez entrenatzaile berriak eta Erregionalean ari den bigarren taldearen garrantzia azpimarratu du


Joan den urtean bezala, helduen bi talde zelairatu ditu aurten Doneztebek. Preferentekoan gidari berria dute, Zizurko Ruben Alvarez eta honek, topatu duen «giza talde zoragarria» azpimarratu nahi izan du, «hori baita bilatzen duzun lehenbiziko gauza, gustura egotea eta lanean aritzeko talde arras dinamikoa da».

Helburu zehatzik ez badute ere, taldearen asmoa ahalik eta goitien ibiltzea da, «eta zergatik ez, Maila Autonomikora igoera lortzea». Nafarroako Preferentek bi multzo ditu eta multzo bakoitzeko lehenbizikoak zuzenean lortuko du igoera; bigarrenek eta hirugarrenek elkarren kontra jokatuko dute play-offa, eta hor erabakiko da mailaz igotzen den hirugarren taldea. Denboraldi hasierako emaitzak «gutti goiti-beheiti espero genituenak dira, behar bada partidaren batean suerte txarra izan dugu, baina hor gaude, bide zuzenean», dio Alvarezek eta kategoriko taldeen arteko berdintasuna ere azpimarratu du: «Ez dago inor bertzeen gainetik dagoenik, eta hori polita da». Erregionaleko taldearen garrantzia ere aipatu du Alvarezek, «arras garrantzitsua da talde horretatik ere jokalariak hartu ahal izatea, denboraldia luzea baita. Jubeniletatik pasatu eta trebatzen joateko ere talde polita da eta entrenamenduak ere elkarrekin egiten ditugu»

 

DONEZTEBE FT NAFARROAKO PREFERENTE

  • Jaime SEIN OSINAGA  / Doneztebe
  • Jon SEIN OSINAGA / Doneztebe
  • Irail ZESTAU CASTRO / Doneztebe
  • Ibon LEIZA GARRIDO / Doneztebe
  • Borja ARREGI MUÑOZ / Doneztebe
  • Mikel RETEGI URROZ / Doneztebe
  • Julen RETEGI URROZ / Doneztebe
  • Fermin ESTANGA SANTESTEBAN / Doneztebe
  • Javier OSTIZ ESCALADA / Doneztebe
  • Jorge OSTIZ ESCALADA / Doneztebe
  • DIego.Armando ROJAS OLANO / Doneztebe
  • Xabier ERASUN ELIZONDO / Doneztebe
  • Iñaki MAYLIN EZKURRA / Doneztebe
  • Sergio LARRAINZAR ERIZE  / Eltso
  • Oier ALDABE ERDOZAIN / Doneztebe
  • Adrian GOÑI MIRANDA / Iruñea
  • Lander MINDEGIA ARES  / Oiz
  • Iñigo ZUBIRI ZIAURRIZ / Iruñea
  • Julen CALVO RUIZ  / Burlata
  • Asier SIERRA FERNANDEZ / Barañain
  • Entrenatzaileak:
  • Ruben ALVAREZ MARTINEZ / Zizur Nagusia
  • Garikoitz URROZ GELBENZU / Doneztebe

 

DONEZTEBE FT NAFARROAKO ERREGIONALEKO LEHEN MAILA

  • Marcos AZKARATE ELIZONDO / Doneztebe
  • Unai ORBEGOZO KORTEA / Ziga
  • Iñaki SAN MIGUEL ESCUDERO / Doneztebe
  • Mikel GERENDIAIN SARRATEA / Doneztebe
  • Aritz TAJADURA CABELLO  / Legasa
  • Jon MIKELARENA SUBIZAR / Legasa
  • Imanol DE RUEDA GOÑI / Doneztebe
  • Daniel REDIN ANSALAS  / Iruñea
  • Beñat MIGELTORENA MARITXALAR / Donamaria
  • Haritz NARBARTE BARANDIARAN / Doneztebe
  • Julen OIARTZUN SARASIBAR / Alkotz
  • Ander OIARTZUN SARASIBAR / Alkotz
  • Eneko LORENTE AGIRRE  / Gaztelu
  • Xabier MARIEZKURRENA SOROZABAL / Sunbilla
  • Aitor LARUNBE MINDEGIA / Burlata
  • Javier SALDIAS IRIGOIEN / Beintza-Labaien
  • Iñigo OSTIZ ESCALADA / Doneztebe
  • Adan MONREAL LOPEZ / Corella
  • Victor MARTINEZ DEL SASO / Iruñea
  • Entrenatzaileak:
  • Oier BELTRAN PAGAZAURTUNDUA / Gartzain
  • Ander ANDUEZA ETXEBESTE / Doneztebe

 

DONEZTEBE FT JUBENILAK NAFARROAKO LEHEN MAILA

  • Julen MIGELTORENA MARITXALAR / Doneztebe
  • Unai SAN MIGUEL ZELAIETA / Doneztebe
  • Enaitz IRIARTE JAUREGI / Donamaria
  • Aimar ZESTAU CASTRO / Doneztebe
  • Aimar SARRATEA ETXEKOLONEA / Doneztebe
  • Jon Mikel GAZTELUMENDI JORAJURIA / Sunbilla
  • Aimar LEATXE PORTILLO / Donamaria
  • Aritz ZULAIKA IRIGOIEN / Doneztebe
  • Txomin OMAR PORROY / Doneztebe
  • Eneko MAYLIN EZKURRA / Doneztebe
  • Endika TELLETXEA MINDEGIA / Ituren
  • Unai ILARREGI RAMAJO / Hondarribia
  • Enaitz AROZENA FRESNEDA / Doneztebe
  • Jokin OTEIZA OLLO / Narbarye
  • Xabier MARIEZKURRENA SOROZABAL / Sunbilla
  • Xabier APEZETXEA IRIBARREN / Doneztebe
  • Entrenatzaileak:
  • Ganix ZUBIETA RODRIGUEZ / Etxalar
  • Jon GURRUTXAGA HERNANDEZ  / Irun

 

DONEZTEBE FT KADETEAK A

  • Unai MONTIEL GUTIERREZ / Narbarte
  • Pello SEIN IRIGOIEN / Doneztebe
  • Ander RUIZ JUANENA / Doneztebe
  • Xuban ZELAIETA INDAGOETXEA / Sunbilla
  • Egoitz IBARRA IRISARRI / Elgorriaga
  • Mikel BABAZE BULDAIN / Urroz
  • Mikel JUANOTENA EZKURRA / Doneztebe
  • Asier GELBENZU MAISTERRENA / Doneztebe
  • Iraitz AIESA REKARTE / Sunbilla
  • Manex IPARRAGIRRE ZUNDA / Sunbilla
  • Xabier MIGELTORENA MARITXALAR / Donamaria
  • Jon OTXANDORENA IRIGOIEN / Beintza-Labaien
  • Urko OIARZABAL SOLABARRIETA / Doneztebe
  • David MITXEO ZOZAIA / Doneztebe
  • Oier APEZETXEA GOÑI / Doneztebe
  • Oier AGIRRE ARRETXEA / Sunbilla
  • Eki ZULAIKA IRIGOIEN / Doneztebe
  • Entrenatzailea:
  • Roberto RAMOS BARASOAIN / Iruñea

 

DONEZTEBE FT KADETEAK B

  • Oihan ELIZONDO OLLO / Doneztebe
  • Joritz IRIBARREN LIZARDI / Doneztebe
  • Jokin AROZENA ILARREGI / Doneztebe
  • Ugaitz ALDABE TELLETXEA / Doneztebe
  • Xuban ERBITI BALEZTENA / Donamaria
  • Aitor AGESTA MENDIBURU / Zubieta
  • Aimar MIGELTORENA MUGIKA / Sunbilla
  • Aitor LORENTE AGIRRE / Gaztelu
  • Aimar ESPERANTE MARIEZKURRENA / Doneztebe
  • Eki ERASUN EZKURRA / Doneztebe
  • Oihan LUJANBIO SANCHEZ / Sunbilla
  • BeÒat OIAREGI SAGASETA / Narbarte
  • Iraitz IPARRAGIRRE ZUNDA / Sunbilla
  • Mattin RETEGI AZPIROZ / Doneztebe
  • Mikel ORBEGOZO ARZUAGA / Eltso
  • Entrenatzailea:
  • Jon LEATXE  / Donamaria

 

DONEZTEBE FT INFANTILAK

  • Oinatz IBARRA IRISARRI / Elgorriaga
  • Argoitz ERASUN ORTUOSTE / Doneztebe
  • Unax ZULAIKA IRIGOIEN / Doneztebe
  • Aitor SEIN IRIGOIEN / Doneztebe
  • Alejandro IRIGOIEN TELLETXEA / Doneztebe
  • Iban BAKEDANO JUANIKORENA / Doneztebe
  • Mikel URROZ GONZALEZ / Urroz
  • Nerea AGESTA MARTIKORENA / Doneztebe
  • Zaira BENDOIRO TELLETXEA / Zubieta
  • Uxue SANTESTEBAN OTXANDORENA / Zubieta
  • Oier ERKIZIA AMOROS / Doneztebe
  • Urko REKARTE AGIRRE / Donamaria
  • Izei ASTIBIA MARTIRENA / Legasa
  • Iraitz ZELAIETA MARTIRENA / Legasa
  • Urki ARIZTEGI BEREAU / Ituren
  • Aimar ELIZAGA NASURTDINOV / Doneztebe
  • Entrenatzaileak:
  • Jose Luis AGESTA eta Iñaki ZELAIETA

DONEZTEBE FT ALEBINAK A

  • Ekaitz LOIARTE OTXANDORENA / Zubieta
  • Mattin AGESTA MENDIBURU / Zubieta
  • Lander INDAKOTXEA ZUBIALDE / Zubieta
  • Jon Ander ETXEBESTE FUENTES / Zubieta
  • Ganix AZKARATE ERASO / Doneztebe
  • Unai ERASO MITXELENA / Doneztebe
  • Hegoi GARTXITORENA ZABALETA / Doneztebe
  • Amets JAUREGI FLORES / Doneztebe
  • Mikel ARREGI ETXARTE / Doneztebe
  • Koteto EZKURRA ARRETXEA / Sunbilla
  • Aimar SANCHEZ HERNANDEZ / Legasa
  • Unai LIZASOAIN ETXEBERTZ / Donamaria
  • Oinatz BALEZTENA ARREGI / Donamaria
  • Ekain TELLETXEA ODRIOZOLA / Donamaria
  • Lander AROZENA ILARREGI / Doneztebe
  • Mohamed BOUAICHA BENAICHA / Legasa
  • Ekaitz MITXELENA LEKUONA / Doneztebe
  • Entrenatzaileak: Jesus SANCHEZ eta Julen RETEGI

 

DONEZTEBE FT ALEBINAK B

  • Javier ZABALA SARASOLA / Doneztebe
  • Jon LARUNBE ZELAIETA / Doneztebe
  • Eneko ZULAIKA IRIGOIEN / Doneztebe
  • Iker ANZIZAR IRURUETA / Doneztebe
  • Joel MAYLIN ETXEGIA / Donamaria
  • IÒaki BAZTERRIKA ILARREGI / Ituren
  • Rafael GUERTAN BERENDE / Ituren
  • Jose David SIERRA LAZO / Saldias
  • Alain BAZTERRIKA OBREGOZO / Doneztebe
  • Xabi ARMENDARIZ AIZKORBE / Doneztebe
  • Omar IRAZOKI EZKURRA / Doneztebe
  • Eneko IBARRA OLAETXEA / Doneztebe
  • Unai MENDIBURU ARGOTE / Zubieta
  • Ugaitz SALABERRI BERTIZ / Narbarte
  • Manex ZELAIETA ARTIEDA / Legasa
  • Markel PIKABEA OIARZABAL / Doneztebe
  • Adam FARSI MAAMRI / Doneztebe
  • Entrenatzaileak: Txutxin ZABALA-Juanjo LARUNBE

 

DONEZTEBE FT BENJAMINAK A

  • Xabier OIARZABAL AGIRRE / Doneztebe
  • Aimar GARTXITORENA ZABALETA / Doneztebe
  • Xabier BAKEDANO JAUNIKORENA / Doneztebe
  • Ibai ELIZONDO UTERGA / Doneztebe
  • Mikel URREAGA ELIZONDO / Doneztebe
  • Ander RETEGI AZPIROZ / Doneztebe
  • Izei BEREAU MINDEGIA / Ituren
  • Markel ARIZTEGI BEREAU / Ituren
  • Oier REKARTE AGIRRE / Donamaria
  • Ander ZELAIETA EULATE  / Legasa
  • Aloña AIOROA GOÑI / Ituren
  • Dunixe ALBERRO ISASI  / Ituren
  • Entrenatzailea:
  • Enaitz PORTU ZELAIETA / Sunbilla

 

DONEZTEBE FT BENJAMINAK B

  • Oinatz EZKURRA IRAZOKI / Doneztebe
  • Aratz RETEGI ESKUDERO / Eratsun
  • Lukas EZKURRA ARRETXEA / Sunbilla
  • Jokin MARIEZKURRENA MIGELTORENA / Elgorriaga
  • Garazi IÑIGO LUJANBIO  / Ituren
  • Aritz IÑIGO LUJANBIO / Ituren
  • Ekaitz SEIN ARIZTEGI / Ituren
  • Peio MARIEZKURRENA ERREGERENA  / Ituren
  • Oinatz ELIZALDE LARRETXEA  / Ituren
  • Irati OIAREGI SAGASETA / Narbarte
  • Inhar AIOROA ERRAZKIN / Ituren
  • Unai OTEIZA ELIZONDO / Oiz
  • Cristiano R. ESCOBAR ORELLANA / Legasa
  • Aimar BERTIZ ETXEBERRIA / Elgorriaga
  • Xanti ELIZONDO UTERGA  / Doneztebe
  • Enaitz AGESTA PETRIRENA / Sunbilla
  • Aimar BAZTERRIKA ILARREGI/ Ituren
  • Santiago MITXEO SIERRA / Saldias
  • Entrenatzailea:
  • Aimar LEATXE PORTILLO / Donamaria

 

DONEZTEBE FT AURREBENJAMINAK

  • Mikel BELARRA ZUBIETA / Doneztebe
  • Oier LOPEZ OTEIZA / Doneztebe
  • Aritz GOÑI IGUZKIAGIRRE / Doneztebe
  • Luka MAZON APEZTEGIA / Doneztebe
  • Ekain LANDA ORTUOSTE / Doneztebe
  • Jurgi GUERRA URKAREGI / Elgorriaga
  • Ibai ZUNZARREN MARIEZKURRENA / Doneztebe
  • Liher ISASI ZABALETA / Ituren
  • Ekhi INDA LUZURIAGA  / Gaztelu
  • Entrenatzailea:
  • Ibai SANTOS LUZURIAGA / Doneztebe

 

TTIPI-TTAPA da Nafarroa Garaiko mendialdean dagoen euskarazko hamaboskari bakarra, eta zu bezalako irakurleen babesa behar du aitzinera egiteko.


Izan zaitez harpidedun