Josetxo Ezkurraren omenezko 29. Pilota txapelketako hirugarren jardunaldia jokatu dute apirilaren 7an

Kategoria ezberdinetako partidak jokatu dituzte igande goizean, Eratsunen, Legasan, Donezeben, Iruritan, Arantzan eta Sunbillan

Doneztebeko Erreka elkarteak hogeita bederatzigarren aldiz antolatutako Josetxo Ezkurra Memoriala eskuz banakako pilota txapelketako hirugarren jardunaldia jokatu dute apirilaren 7an. Benjamin, alebin, infantil, kadete, jubenil eta senior mailako pilotariak parte hartzen ari dira txapelketan.

Hirugarren jardunaldiko emaitzak

Benjaminak, Eratsunen

Xabier Zabaleta (Amurrio), 5 - Markel Iribarren (Buruzgain), 18

Ander Plazaola (Urretxu), 14 - Izei Aierbe (Gazteleku), 18

Abrahan Antimasberes (Barañain), 18 - Iker Rodriguez (Aloñamendi), 12

Eki Munduate (Lapke), 7 - Ioritz Arsuaga (Ilunpe), 18

Eñaut Iturain (Eple), 18 - Aimar Zubillaga (Aurrera), 10

Aitor Karrera (Zazpiturri), 10 - Julen Etxaniz (Oteiza), 18

Heren Mendizabal (Sopelana), 18 - Ekhi Larra (Eple), 13

Jurgi Lada (Lapke), 18 - Adur Zudaire (Barañain) , 6

 

Alebinak, Legasan

Manex Olaitz (Oiarpe), 18 – Aitor Olazabal (Lezama), 16

Aimar Ruiz (Txukun Lakua), 14 - Inhar Iparragirre (Billabona), 18

Murua (Intxurre), 18 - Aitor Etxeberria (Eple), 1

Unax Madina (Murumendi), 18 - Markel Iturbe (Lapke), 16

Raul Perez (Haro), 0 - Iker Izagirre (Elgoibar), 18

Iñigo Alberdi (Txapagain), 18 - Insausti (Tolosa), 14

Mikel Gaztañaga (Gazteleku), 16 - Beñat Bertiz (Añorga), 18

Aimar Segurola (Atzapar) , 18- Haritz Etxabe (Bergara), 8

 

Infantilak , Donezteben

Beñat Apezetxea (Erreka), 18 - Otegi (Intxurre), 11

Julen Armaolea (Urretxu), 0- Eki Mateorena (Aurrera), 18

Aratz Otaegi (Txapagain), 18 - Unax Landa (Oiarpe), 12

Oier Ibarluzea (Urretxu), 18 - Alex Bergua (Elgoibar), 8

Urtzi Otaegi (Txapagain), 6 - Oihan Etxeberria (Oiarpe), 18

 

Kadeteak, Iruritan

Amiano (Tolosa), 18 – Gotzon Larrañaga (Zumaia), 4

Xabi Perez (Barañain), 1 - Xuban Ilarregi (Oberena), 18

Ezkuza (Laudio), 9- Javi Murillo (Esteribar), 18

Iker Egiguren (Ilunpe), 18 - Unai Albeniz (Hernani), 5

Mikel Mikelarena (Erreka), 18 – Xabi Olano (Murumendi), 17

Ander Ibarluzea (Urretxu), 18 - Aitor Lara (Uruñuela), 10

Xabier Naldaiz (Lapke), 18 - Danel Beitia (Joko Alai), 17

 

Jubenilak, Arantzan

Minguez (Najerino), 7 - Zubeldia (Intxurre), 18

Diaz de Gereñu (Txukun Lakua), 18  – Ekaitz Salaberria (Oiarpe), 3

Bobadilla (Barberito I), 0 - Oier Ormaetxea (Lezama), 18

Alvaro Peso (San Juan), 0 - Altuna (Tolosa), 18

Gaizka Agirre (Erreka), 12 - Ibon Perez (Aloñamendi), 18

 

Seniorrak, Sunbillan

Iñaki Elola (Tolosa), 0 - Ander R. Larramendi (Lapke), 18

Enaitz Anso (Zugarralde), 7 - Anartz Olano (Irurtzun), 18

Adonis (Zazpiturri), 13 - Iñigo Labaka (Hernani), 18

Enaitz Telletxea (Erreka), 0 - Gorka Aristi (Getaria), 18

Adur Etxezarreta (Gazteleku), 18 - Imanol Ugalde (Oiarpe), 13

Unai Astiz (Buruzgain), 0 - Gorka Zenekorta (Getaria), 18

Matxin (Zegama), 9 – Aimar Lansalot (Irurtzun), 18

 

Erlazionatuak

Josetxo Ezkurra memorialak aitzinera darrai

Malerreka

Patxi Ordokik asteburuan jokatutako partiduen berri eman digu. 

TTIPI-TTAPA da Nafarroa Garaiko mendialdean dagoen euskarazko hamaboskari bakarra, eta zu bezalako irakurleen babesa behar du aitzinera egiteko.


Izan zaitez harpidedun