Josetxo Ezkurraren omenezko 29. Pilota txapelketako bigarren jardunaldia jokatu dute igandean

Kategoria ezberdinetako partidak jokatu dituzte Eratsunen, Legasan, Donezeben, Iruritan, Lesakan eta Beran

Doneztebeko Erreka elkarteak hogeita bederatzigarren aldiz antolatutako Josetxo Ezkurra Memoriala eskuz banakako pilota txapelketako bigarren jardunaldia jokatu dute martxoaren 31n. Benjamin, alebin, infantil, kadete, jubenil eta senior mailako pilotariak aritu ziren Bidasoaldeko pilotalekuetan igande goizean.

Bigarren jardunaldiko emaitzak

Benjaminak, Eratsunen

Adur Zudaire (Barañain), 18 – Iker Dorronsoro (Ataun), 9

Xuhar Iparragirre (Billabona), 14 - Markel Iribarren (Buruzgain), 18

Eki Aizpurua (Añorga), 0 - Izei Aierbe (Gazteleku), 18

Iker Rodriguez (Aloñamendi), 18 - Rekalde (Oberena), 6

O. Arandia (Tolosa), 8 - Ioritz Arsuaga (Ilunpe), 18

Jokin Ramos (Amurrio), 16 - Aimar Zubillaga (Aurrera), 18

Ander Garcia (Cantolagua), 10 - Julen Etxaniz (Oteiza), 18

Ekhi Larra (Eple), 18 - Egoi Zabaleta (Aurrera), 13

 

Alebinak, Legasan

Eukeni Etxenike (Bortziriak), 10 – Beñat Bertiz (Añorga), 18

Jon Arregi (Oteiza), 5 – Markel Iturbe (Lapke), 18

Beñat Perez (Legazpi), 13 - Aitor Etxeberria (Eple), 18

Jokin Artetxe (Ilunpe), 13 - Inhar Iparragirre (Billabona), 18

Haritz Etxabe (Bergara), 18 - Martin Jimenez (Erreka), 11

Insausti (Tolosa), 18 - Unai Mindegia (Buruzgain), 13

Oier Osa (Aloñamendi), 3 - Iker Izagirre (Elgoibar), 18

 

Infantilak, Donezteben

Aritz Anduaga (Añorga), 18 - Aranzadi (Tolosa), 16

Otegi (Intxurre), 18 - Jon Etxaniz (Oteiza), 10

Joseba Beroz (Atzapar), 14 - Eki Mateorena (Aurrera), 18

Xabier Lakunza (Aldabide), 0 - Unax Landa (Oiarpe), 18

Iraitz Imaz (Irurtzun), 12 - Aimar Rebolé (Cantolagua), 18

Xabi Ruiz (Txukun Lakua), 4 - Alex Bergua (Elgoibar), 18

Iraitz Goikoetxea (Gazteleku), 18 - Beñat Astrain (Buruzgain), 0

Eneko Lizarazu (Eple), 18 - Oihan Etxeberria (Oiarpe), 1

 

Kadeteak, Iruritan

Xabier Apaolaza (Hernani), 15 - Xuban Ilarregi (Oberena), 18

Gorka Huitzi (Atzapar), 2 - Javi Murillo (Esteribar), 18

Ioritz Gorrotxategi (Aldabide), 0 - Unai Albeniz (Hernani), 18

Oinatz Arrillaga (Gazteleku), 18 - Alvaro Pierola (San Miguel), 5

Aitor Lara (Uruñuela), 18 - Mikel Camina (Eibar), 7

Faben Ituarte (Atxondo), 17- Danel Beitia (Joko Alai), 18

 

Jubenilak, Lesakan

Oier Larrañaga (Lapke), 18 - Oihan Fava (Beti Onak), 3

Xabi Gerendiain (Buruzgain), 1 - Beñat Senar (Lapke), 18

Ibon Perez (Aloñamendi), 18 - Xabi Jauregi (Antzuola), 6

Zubeldia (Intxurre), 18 - Josu Etxeberria (Lapke), 4

Oier Ormaetxea (Lezama), 18 - Mikel Aranburu (Oiarpe), 13

Julen Odriozola (Zestoa), 13 - Altuna (Tolosa), 18

 

Seniorrak, Beran

Anartz Olano (Irurtzun), 18 - Asier Unanue (Oteiza), 10

Aitzol Fernandez (Erreka), 18 - Uxer Mozo (Intxurre), 4

Iñigo Labaka (Hernani), 18 - Esnaola (Tolosa), 14

Gorka Aristi (Getaria), 18 - Aitor Zuasti (Paz de Ziganda), 12

Iñigo Larunbe (Buruzgain), 0 - Imanol Ugalde (Oiarpe), 18

Asier Urue (Usansolo), 0 - Gorka Zenekorta (Getaria), 18

Ander R. Larramendi (Lapke), 18 - Lorentz Orbegozo (Añorga), 5

 

Erlazionatuak

Josetxo Ezkurra memorialaren 2. jardunadia jokatu da

Malerreka

Patxi Ordokiren eskutik jokatutako partiden emaitzak bildu ditugu. 

Publizitatea eta erakundeen dirulaguntzak ez dira nahikoa TTIPI-TTAPAren eta ERRAN.EUSen etorkizuna bermatzeko, eta zu bezalako irakurleen babesa behar dugu aitzinera egiteko.


Egin TTIPI-TTAPAren lagun