erran.eus

Finalerdietako lehen protagonistak erabaki dira Josetxo Ezkurraren omenezko 28. Pilota txapelketan

  Kirola  Malerreka

Igandean, Legasan, Iruritan, Lesakan, Sunbillan eta Donezteben jokatu dituzte partidak 

Doneztebeko Erreka elkarteak hogeita zortzigarren aldiz antolatutako Josetxo Ezkurra Memoriala eskuz banakako pilota txapelketa azken txanpan sartua da. Bortz kategoriako final laurdenak jokatu dituzte apirilaren 15ean: Benjamin eta alebin mailakoak Legasan; infantilak Iruritan eta senior eta jubenilak Donezteben. Hortaz, finalerdietako lehen finalistak zein izanen diren jakina da. Kadeteek ere jardunaldia jokatu dute Lesakan.

 

Benjaminak eta alebinak, final laurdenak Legasan

Benjaminak

Iñigo Alberdi (Txapagain), 18 – Aimar Antimasberes (Barañain), 8

Aitor Etxeberria (Eple), 18 - Aimar Ruiz (Txukun Lakua), 13

Jokin Artetxe (Ilunpe), 18 - Mikel Gaztañaga (Andoain), 15

Aimar Beroz (Andoain), 0 - Xanet Apezetxea (Umore Ona), 18

 

Alebinak

Aratz Otaegi (Txapagain), 18 – Mikel Leonet (Oiarpe)

Julen Sotil (Araxes), 5 - Dani Sanchez (Oberena), 18

Oier Ibarluzea (Urretxu), 18 - Bidezabal (Ilunpe), 0

N. Fernandez (Fuenmayor), 3 - Oihan Etxeberria (Eple), 18

 

Infantilak  final laurdenak, Iruritan

Iker Garcia (Lapke), 15 - Unai Amiano (Añorga), 18

Beñat Zubizarreta (Lapke), 18 – Xabat Olaiz (Oiarpe), 7

Julen Orbegozo (Añorga) 18 – Mikel Mikelarena (Erreka), 5

Igoitz Bilbao (Sopela), 11 - Ezkuza (Laudio), 18

 

Kadeteak, Lesakan

Iker Amiano (Añorga), 17 - Patxi Loiarte (Erreka), 18

Xabier Aburuza (Oiarpe), 16 - Ander Sodupe (Tolosa), 18

Ekain Sein (Oiarpe), 4 - Iker Zubeldia (Intxurre), 18

Jorge Fernandez (Fuenmayor), 18 - Gorka Ugartemendia (Tolosa), 10

Ibarluzea (Urretxu), 11 - I. Egiguren (Ilunpe), 18

Alvaro Peso (Titin III), 18 - Aitor Altuna (Tolosa), 13

Aingeru De la Fuente (Esteribar), 18 - Julen Olaizola (Orozko), 3

Ander Perurena (Tolosa), 4 - Ioritz Arbaiza (Orozko), 18

 

Senior eta jubenilak, final laurdenak, Donezteben

Seniorrak

Ander Biain (Aloñamendi), 17 – Ollo (Irurtzun), 18

Aitor Zuasti (Paz de Ziganda), 18 - Conde (Tolosa), 13

Enaitz Anso (Zugarralde), 18 - Iñigo Bikuña (Zazpiturri), 10

Iosu Ezkiroz (Zugarralde), 18 - Ugaitz Elizalde (Erreka), 13

 

Jubenilak

Aitor Aizkorbe (Umore Ona), 6 – Oroitz Sein (Oiarpe), 18

Sergio Gutierrez (Cuco), 18 – Ruiz de Larramendi (Lapke), 17

Lorentz Orbegozo (Añorga), 18 – Hegoi Txoperena (Oberena), 13

Asier Orue (Usansolo), 18 – Ganboa (Oberena), 14

Erantzun

Erantzuteko, izena emanda egon behar duzu. Sartu komunitatera!

»» Alta eman edo pasahitza berreskuratu


Twitter ikonoa Facebook ikonoa