Malerrekako eskuz binakako XVI. pilota txapelketako kategoria ttikietako hirugarren jardunaldia jokatuko dute igandean

Jubenilak Donezteben, kadeteak Lesakan, infantilak Eratsunen,  alebinak Iruritan eta benjaminak Legasan

Zazpi kategoriatan banatutako 188 bikote hasi dira Doneztebeko Erreka elkarteak hamaseigarren urtez antolatutako Malerrekako eskuz binakako txapelketan, otsailaren 24an Donezteben jokatuko diren finaletarako txartelaren bila. Urtarrilaren 28an jubenil, kadete, infantil, alebin eta benjamin mailako hirugarren jardunaldia jokatuko dute. 

 

Donezteben jubenilak, igande goizeko 9etan hasita

Sein eta Azpiroz (Oiarpe) – Oteiza (Azkoitia) eta Perez (Aloñamendi)

Alberdi eta Elizegi (Andoain) – Izeta eta Iñarra (Añorga)

Aizkorbe eta Apezetxea (Umore Ona) – Salaberria (Hernandi) eta Ballarena (Txaruta)

Etxaniz eta Gartzia (Bergara) – Auzmendi eta Saralegi (Tolosa)

Ruiz de Larramendi eta Garmendia (Lapke) – Lopez eta Salaberria (Oiarpe)

Oskoz eta Ganboa (Oberena) – Bobadlla eta Iñigo (Barberito I)

Zabala (Zazpiturri) eta Oliden (Añorga) – Ferarios eta Uranga (Izarra)

Gutierrez (Titin III) eta Malaxetxeberria – Garcia eta Minguez (Najerino)

 

Lesakan kadeteak, igande goizeko 9etan hasita

Ibarluzea eta Izagirre (Urretxu) - Aranburu eta Elgarresta (Oiarpe)

Egiguren eta Arbaiza (Ilunpe) – Solatxi eta Arandia (Orozko)

Goikoetxea eta Igoa (Oberena) - Olaizola eta Alonso (Zestoa)

Fernandez eta Narvaiz (Fuenmayor) – Altuna eta Ugartemendia (Tolosa)

Amiano (Añorga) eta Azpiroz (Esteribar) – Olano eta Enbil (Beasain)

Egiguren eta Elosegi (Ilunpe) – Peso eta Petite II (Barberito I)

De la Fuente eta Ibañez (Esteribar) – Ezenarro eta Lopetegi (Tolosa)

Sein eta Aburuza (Oiarpe) – Olaizola (Laudio) eta Loiarte (Erreka)

 

Eratsunen infantilak, igande goizeko 9etan hasita

Goikoetxea (Eple) eta Garcia (Lapke) - Leunda eta Izagirre (Urretxu)

Illarregi eta Mikelarena (Erreka) - Jara eta Etxarri (Hernani)

Apezetxea eta Agesta (Erreka) - Lacalle eta Otaegi (Txapagain)

Olaizola eta Etxeberria (Añorga) - Aranburu eta Aranburu (Behar Zana)

Arrillaga I eta Beloki (Andoain) - Amiano eta Orbegozo (Añorga)

Zubizarreta eta Irribarria (Lapke) - Ibarloza eta  Pascual (Markina)

Olaiz eta Landa (Oiarpe) - Barandiaran eta Telleria (Zegama)

Ardaraz eta Eskuza (Laudio) - Barturen eta Bilbao (Kurene)

 

Iruritan alebinak, igamde goizeko 9:30ean hasita

Barberena eta Armendariz (Buruzgain) - Lanzeta eta Segurola (Atzapar)

Otaegi eta Bidezabal (Ilunpe) - Erdozia eta Ugartemendia (Aurrera)

Zubillaga eta Sotil (Araxes) - Elizazu eta Iturbe (Hernani)

Iturbe eta Antimasberes (Lagunak) - Arrizabalaga eta Alzelai (Legazpi)

Aburuza eta Leonet (Oiarpe) - Olave eta Iruzubieta (Barberito I)

Etxeberria (Eple) eta Ibarluzea (Urretxu) - Retegi eta Santesteban (Erreka)

Otaegi eta Zarrabeitia (Txapagain) - Ramirez eta Gaminde (Kurene)

Campo eta Fernandez (Fuenmayor) - Oregi eta Bereziartua (Zornotza)

 

Legasan benjaminak, igande goizeko 10etan

Lazkano era Astigarraga (Ilunoe) - Oñate eta Arteaga (Behar Zana)

Zubillaga eta Nazabal (Araxes) - Garcia eta Mendigia (Buruzgain)

Otxandorena eta Bereau (Arkupe) - Zubiria eta Olarra (Aldabide)

Iturain eta Etxeberria (Eple) - Fagoaga eta Antzizar (Erreka)

Zubeldia eta Mendizabal (kurene) - Jimenez eta Gimenez (Erreka)

Gaztañaga eta Beroiz (Andoain) – Madariaga eta Agesta (Erreka)

Antimasberes (Lagunak) eta Alejandro (Barberito I) - Artetxe eta Iturralde (Ilunpe)

Izagirre eta Alberdi (Txapagain) - Zearra eta Ruiz (Txukun Lakua)

Publizitatea eta erakundeen dirulaguntzak ez dira nahikoa TTIPI-TTAPAren eta ERRAN.EUSen etorkizuna bermatzeko, eta zu bezalako irakurleen babesa behar dugu aitzinera egiteko.


Egin TTIPI-TTAPAren lagun