erran.eus

Malerrekako eskuz binakako XVI. pilota txapelketa urtarrilaren 10ean abiatu da senior elite mailako lehen partidekin

  Kirola  Malerreka

Bertze kategoria ttikiagoetako partidak igandean jokatuko dituzte

Zazpi kategoriatan banatutako 188 bikote hasiko dira Doneztebeko Erreka elkarteak hamaseigarren urtez antolatutako Malerrekako eskuz binakako txapelketan, otsailaren 24an Donezteben jokatuko diren finaletarako txartelaren bila. Hasten lehenbizikoak senior elite mailakoak izan dira (16 bikote), urtarrilaren 10ean jokatu baitituzte final zortzirenetako kanporaketak Sunbillan eta Donezteben. 

Malerrekako eskuz binakako XVI. pilota txapelketa urtarrilaren 10ean abiatu da senior elite mailako lehen partidekin
Hasiak dira Malerrekako pilota txapelketako lehen partidak. | Ikusi handiago | Argazki originala

 

Hauek izan dira emaitzak:

Donezteben

Arrieta (Hernani) eta Gorriti (Erreka), 22 – Urkizu eta Lizeaga (Hernani), 15

Otxandorena eta Landiribar (Buruzgain, 22 – Quina eta Arratibel (Lapke), 0

Adonis eta Aranguren I (Zazpiturri), 22 – Iriarte eta Sarasa (Buruzgain), 0

Sunbillan

Salaberria eta Mariezkurrena II (Erreka), 22 – Urmeneta eta Bikuña (Zazpiturri), 9

Barandiaran (Erreka) eta Santxez (Astigarraga), 22 – Elizalde (Erreka) eta Mendy (Bortziriak), 10

Barbarejo eta Mina (Paz de Ziganda), 22 – Eskudero (Andoain) eta Urruzola (Atzapar), 15

 

Urtarrilaren 14an kategoria ttikietakoak

Adin ttikiagoko gehienak urtarrilaren 14n, igande honetan hasiko dira: Jubenilak Donezteben, kadeteak Sunbillan, infantilak Eratsunen, alebinak Iruritan eta benjaminak Legasan. Denetan 32na bikote ariko dira lehian.

Bigarren mailako seniorrak, berriz, urtarrilaren 17an, heldu den asteazkenean hasiko dira Sunbillako frontoian. Kategoria honetan hamabi bikote izanen dira.

 

Donezteben, igande goizeko 9etan hasita jubenilak

Otxoa eta Lazkoz (Gure Pilota) – Perez eta Perez (Aloñamendi)

Otxoa eta Markaide (Txukun Lakua) – Lasa eta Elola (Tolosa)

Goikoetxea eta Etxeberria (Tolosa) – Orue eta Barbera (Orozko)

Azkoitia eta Oteiza (Azkoitia) – Diez de Ulzurrun eta Arce (Buruz Gain)

Odriozola eta Salegi (Zestoa) – Galar eta Irisarri (Lagunak)

Aburuza eta Salaberria (Oiarpe) – Berekoetxea eta Agirre (Erreka)

Galarraga eta Iruretagoiena (Pagazpe) – Izeta eta Iñarra (Añorga)

Orbegozo eta Olano (Zazpiturri) – Ferarios eta Uranga

 

Sunbillan, igande goizeko 9etan hasita kadeteak

Eizagirre eta Beristain (Zumaia) – Del Campo eta Amondo (Laudio)

Garitano eta Jauregi (Aloñamendi) – Solatxi eta Arandia (Orozko)

Aranburu eta Elgarresta (Oiarpe) – Telletxea eta Santesteban (Erreka)

Olaizola eta Alonso (Zestoa) – Aburuza eta Juanena (Behar Zana)

Azkoitia eta Labaka (Ilunpe) – Lopez de Zubiria eta Sarasa (Buruzgain)

Olano eta Enbil (Beasain) – Para eta Adriain (Uruñuela)

Irazu eta Etxeberria (Andoain) – Ezenarro eta Lopetegi (Tolosa)

Diaz de Gereñu eta Larrieta (Txukun Lakua) – Migeltorena eta Cámara (Eple)

 

Eratsunen, igande goizeko 9:30ean hasita infantilak

Mateorena eta Sagastibeltza (Aurrera) – Iriarte eta Orbegozo (Añorga)

Garcia eta Iriarte (Erreka) – Zabaleta eta Aranburu (Oiarpe)

Biurrarena eta Arraras (Aurrera) – Eizagirre eta Sasiain (Zestoa)

Azkue eta Zubimendi (Ilunpe) – Izagirre eta Telletxea (Erreka)

Salaberria eta Garaño (Erreka) – Gorostidi eta Gorostidi (Zazpiturri)

Ezama eta Egiguren (Ilunpe) – Etxabide eta Orbegozo (Arkupe)

Ruiz eta Alava (Txukun Lakua) – Oliden eta Anduaga (Añorga)

Leatxe eta Gimenez (Erreka) – Huegun eta Larrañaga (Zumaia)

 

Iruritan, igande goizeko 9:30ean hasita alebinak

Retegi eta Santesteban (Erreka) – Esteve eta Olaizola (Añorga)

Elizazu eta Artola (Hernani) – Dorronsoro eta Anaut (Aurrera)

Erdozia eta Ugartemendia (Aurrera) – Eguren eta Sukia (Lapke)

Eskudero eta Olaiz (Oiarpe) – Juaristi eta Madinagoitia (Aloña Mendi)

Legarreta eta Elizegi (Umore Ona) – Olaizola eta Beristain (Zumaia)

Aierbe eta Vazquez (Ataun) – Arrizabalaga eta Alzelai (Legazpi)

Aierbe eta Etxabe (Txapagain) – Xxx eta Murua (Intxurre)

Izagirre eta Etxaniz (Elgoibar) – Landa eta Madina (Beasain)

 

Legasan, igande goizeko 10eta hasita benjaminak

Madariaga eta Agesta (Erreka) – Izagirre eta Barriola (Ataun)

Taberna eta Martinez (Lesaka) – Oñate eta Arteaga (Behar Zana)

Alzua eta Barandaiaran (Ataun) – Jimenez eta Gimenez (Erreka)

Zubimendi eta Alberdi (Zumaia) – Garcia eta Mendigia (Buruzgain)

Jurika eta Bikuña (Ataun) – Fagoaga eta Antzizar (Erreka)

Zubiria eta Olarra (Aldabide) – Landa II eta Errazkin (Zegama)

Lasa eta Otamendi (Araxes) – Sarasola eta Zufiria (Behar Zana)

Ducar eta Razkin (Aldabide) – Aldalur eta Zubeltzu (Zestoa)

 

Bigarren mailako seniorrak heldu den astean

Bigarren mailako seniorrek urtarrilaren 17an, heldu den asteazkenean jokatuko dituzte lehen partidak Sunbillan. 

Erantzun

Erantzuteko, izena emanda egon behar duzu. Sartu komunitatera!

»» Alta eman edo pasahitza berreskuratu


Twitter ikonoa Facebook ikonoa