Josetxo Ezkurraren omenezko 27. Pilota txapelketan senior mailako final laurdenak jokatu dituzte igandean

Sei kategorietako partidak jokatuko dituzte, Eratsunen, Legasan, Iruritan,  Lesakan, Sunbillan eta Donezteben

Doneztebeko Erreka elkarteak hogeita zazpigarren aldiz antolatutako Josetxo Ezkurra Memoriala eskuz binakako pilota txapelketako seigarren jardunaldia jokatu dute apirilaren 23an. Sei kategoriatako pilotariek izan dute hitzordua eta seniorrak final laurdenak jokatu dituzte.

 

Benjaminak, Eratsunen

Igor Nazabal (Araxes), 18 - Unai Etxabe (Zumaia), 10

Unax Madina (Beasain), 18 - Aitzol Zubillaga (Araxes), 9

Markel Salaberria (Umore Ona), 18 - Labaka (Ilunpe), 11

Julen Salaberria (Umore Ona), 18 - Iturbe (Lapke), 16

Inhar Iparragirre (Aduna), 9 - Arkaitz Murua (Intxurre), 18

Oier Landa (Beasain), 5 - Aimar Beroz (Andoain), 18

Ruben Camara (Urbion), 9 - Igoa (Pilotajauku), 18

Xanet Apezetxea (Umore Ona), 10 - Amoztegi (Lapke), 18

 

Alebinak, Legasan

Joseba Rojas (Intxurre), 7 - Aratz Otaegi (Txapagain), 18

Sergio Garcia (Ardoi), 0 - Ezama (Ilunpe), 18

Aimar Rebolé (Zangoza), 5 - Aritz Anduaga (Añorga), 18

Oihan Urrizola (Huarte), 5 – Jokin Askarai (Lapke), 18

Hugo Izurzu (Ardoi), 10 - Jon Etxaniz (Azkoitia), 18

Amaiur Garmendia (Aldabide), 11 - Oier Orbegozo (Arkupe), 18

Intza Garaño (Larraun), 18 - Aratz Elorza (Txapagain), 8

Alejandro Herrero (Urbion), 0 - Labaka (Ilunpe), 18

 

Infantilak , Iruritan

Julen Orbegozo (Añorga), 18 - Ekaitz Alcantara (Zumaia), 12

I. Egiguren (Ilunpe), 18 - Ander Perurena (Tolosa), 6

Mikel Armendariz (Huarte), 18 - Irazustabarrena (Intxurre), 0

Ibai Ballarena (Txaruta), 3 - Naldaiz (Lapke), 18

Joanes Izagirre (Urretxu), 5 - Telleria (Zegama), 18

A. Egiguren (Ilunpe),18 - Xabier Apaolaza (Hernani), 13

Oinatz Arrillaga (Andoain), 12 - Labaka (Ilunpe), 18

Aimar Usabiaga (Beasain), 2 - Olaizola (Laudio), 18

 

Kadeteak, Lesakan

Gaizka Agirre (Erreka), 18 - Gorka Ugartemendia (Tolosa), 10

Julen Huitzi (Andoain), 12 - Julen Beristain (Zumaia), 18

Eñaut Izeta (Añorga), 18 - Senar (Oberena), 6

Unanue (Ilunoe), 14 - Ibai Salegi (Zestoa), 18

Liher Kortazar (Ortuella), 7 - Alain Argaluza (Kurene), 18

Unai Aburuza (Oiarpe), 8 - Iker Larrazabal (Txukun Lakua), 18

Asier Ballarena (Txaruta), 0 - Oier Larrañaga (Zumaia), 18

 

Jubenilak, Sunbillan

Lorentz Orbegozo (Añorga), 18 - Miguel Roldan (Ardoi), 0

Imanol Ugalde (Oiarpe), 18 - Gorka Zenekorta (Getaria), 4

Santamaria (Oberena), 8 - Julen Alberdi (Andoain), 18

Eneko Azpitarte (Intxurre, 18  – Eneko Gonzalez (Amurrio), 10

Gaizka Karragal (Galdakao), 18 - Aimar Ariztegi (Gure Txokoa), 4

David Uribe (Txukun Lakua), 12 - Ruiz de Larramendi (Lapke), 18

Eder Ferarios (Izarra), 11 - Gorka Aristi (Getaria), 18

Yaniz (Oberena), 0Iker Kamiruaga (Kurene), 18

 

Seniorren final laurdenak Donezteben

Matxin (Zegama), 18 - Antton Aranburu (Eple), 15

 Iragi (Lagunak), 13 - Aitor Zuasti (Paz de Ziganda), 18

Ugaitz Elizalde (Erreka), 3 - Iker Tainta (Erreka), 18

Enaitz Anso (Zugarralde), 8 - Xabi Barandiaran (Erreka), 18

TTIPI-TTAPA da Nafarroa Garaiko mendialdean dagoen euskarazko hamaboskari bakarra, eta zu bezalako irakurleen babesa behar du aitzinera egiteko.


Izan zaitez harpidedun