Josetxo Ezkurraren omenezko 27. Pilota txapelketaren bosgarren jardunaldia jokatuko dute igandean

Sei kategorietako partidak jokatuko dituzte igandean, Eratsunen, Legasan, Iruritan,  Lesakan, Sunbillan eta Donezteben 

Doneztebeko Erreka elkarteak hogeita zazpigarren aldiz antolatutako Josetxo Ezkurra Memoriala eskuz binakako pilota txapelketako bosgarren jardunaldia jokatuko dute apirilaren 9an. Sei kategoriatako pilotariek izanen dute hitzordua.

 

Benjaminak, Eratsunen igandean 09:30ean

Urko Otaegi (Behar Zana) - Unai Etxabe (Zumaia)

Unax Bereau - Aitzol Zubillaga (Araxes)

Ziarsoro (Ilunpe) - Labaka (Ilunpe)

Mikel Gaztañaga (Andoain) - Igoa (Pilotajauku)

Iturbe (Lapke) - Egiguren (Ilunpe)

Uriarte (Oberena) - Aimar Beroz (Andoain)

Aimar Ruiz (Txukun Lakua) - Arkaitz Murua (Intxurre)

Aimar Otxandorena (Arkupe) - Amoztegi (Lapke)

 

Alebinak, Legasan, igandean 09:30ean

Aritz Olaizola (Zumaia) - Ezama (Ilunpe)

Aritz Anduaga (Añorga) - Julen Armaolea (Urretxu)

Aitzol Salaberria (Umore Ona) - Aratz Otaegi (Txapagain)

Enaitz Oliden (Añorga) - Eneko Goikoetxea (Araxes)

Jon Etxaniz (Azkoitia) - Mikel Lacalle (Txapagain)

Julen Gaztañaga (Andoain) - Oier Orbegozo (Arkupe)

Zaragueta (Oberena) - Aratz Elorza (Txapagain)

Aitor Arrillaga (Andoain) - Labaka (Ilunpe)

 

Infantilak , Iruritan, igandean 09:30ean

Barandiaran (Zegama) - Olaizola (Laudio)

Anartz Oiarzabal (Hernani) - Ekaitz Alcantara (Zumaia)

Unax Uitzi (Hernani) - Naldaiz (Lapke)

Aimar Olaizola (Zumaia) - Ander Perurena (Tolosa)

Irazustabarrena (Intxurre) - Aitor Lara (Uruñuela)

Telleria (Zegama) - Eñaut Aranburu (Behar Zana)

Julen Sarasa (Buruzgain) - Xabier Apaolaza (Hernani)

Xabat Sasiain (Zestoa) - Labaka (Ilunpe)

 

Kadeteak, igandean 09:00etan Lesakan

Oier Larrañaga (Zumaia) - Aitor Altuna (Tolosa)

Aitor Arakistain (Zumaia) - Gorka Ugartemendia (Tolosa)

Xabier Irisarri (Lagunak) - Iker Larrazabal (Txukun Lakua)

Julen Beristain (Zumaia) - Julen Odriozola (Zestoa)

Beñat Enbil (Beasain) - Alain Argaluza (Kurene)

Ruben Benito (Uruñuela) - Senar (Oberena)

Kevin (Titin III) - Ibai Salegi (Zumaia)

Aitor Lasa (Lapke) - Enaitz Etxeberria (Andoain)

 

Jubenilak, igandean 09:00etan Sunbillan

Joseba Albizuri (Amurrio) - Mattin Petriati (Aldabide)

Aitor Aiesta (Amurrio) - Julen Alberdi (Andoain)

Miguel Roldan (Ardoi) - Julen Albisu (Andoain)

Josu Olaetxea (Aldabide) - Aimar Ariztegi (Gure Txokoa)

Gorka Zenekorta (Getaria) - Plazaola (Intxurre)

Ruiz de Larramendi (Lapke) - Andoni Goikoetxea (Aldabide)

Fermin Arribillaga (Ardoi) - Gorka Aristi (Getaria)

Iker Kamiruaga (Kurene) - Zubeldia (Intxurre)

 

Seniorrak Donezteben, igande goizeko 9etan

Matxin (Zegama) - Adur Etxezarreta (Andoain)

Antton Aranburu (Eple) - Iñigo Gurrea (Huarte)

Jon Eskudero (Andoain) - Enaitz Anso (Zugarralde)

Xabi Barandiaran (Erreka) - Jon Urbieta (Atzapar)

Salaberria (Erreka) - Iragi (Lagunak)

Iker Urbeneta (Eple) - Aitor Zuasti (Paz de Ziganda)

Ugaitz Elizalde (Erreka) - Eduardo Vidan (Paz de Ziganda)

Ansa (Oberena) - Iker Tainta (Erreka) 

Publizitatea eta erakundeen dirulaguntzak ez dira nahikoa TTIPI-TTAPAren eta ERRAN.EUSen etorkizuna bermatzeko, eta zu bezalako irakurleen babesa behar dugu aitzinera egiteko.


Egin TTIPI-TTAPAren lagun