Josetxo Ezkurraren omenezko 7. Pilota txapelketa abiatuko da martxoaren 12an

Sei kategoriatan banatuta 350 pilotari ariko dira eta lehenbiziko partidak jokatuko dituzte igandean, Eratsunen, Legasan Iruritan, Lesakan, Sunbillan eta Donezteben 

Doneztebeko Erreka elkarteak hogeita zazpigarren aldiz antolatutako Josetxo Ezkurra Memoriala eskuz binakako pilota txapelketako lehen jardunaldia jokatuko dute martxoaren 12an. Guztira 350 pilotari ariko dira, sei kategoriatan banatuak Benjamin (56), alebin (80), infantil (64), kadete (64), jubenil (56) eta senior (40) mailako pilotariak parte hartzen hasiko dira txapelketan.

 

Benjaminak, Eratsunen igandean 09:30ean

Mikel Telletxea (Erreka) – Urtzi Aranburu (Eple)

Manex Torrado (Larraun) – Lasa (Lapke)

Zuasti Barbarin (Erreka) – Altuna (Lapke)

Igoa (Pilotajauku) – Laida Taberna (Arkupe)

Iker Anzizar (Erreka) – Esnaola (Lapke)

Gorospe (Sutegi) – Aimar Beroz (Andoain)

Jokin Olarra (Erreka) – Azkue (Ilunpe)

Ugaitz Zubillaga (Araxes) – Amaiur Martinez (Arkupe)

 

Alebinak, Legasan, igandean 09:30ean

Ezama (Ilunpe) – Eneko Gimenez (Erreka)

Mattin Retegi (Erreka) – Peru Cousillas (Eple)

Odriozola (Ilunpe) – Asier Baztarrika (Andoain)

Mikel Lacalle (Txapagain) – Hualde (Oberena)

Azkue (Ilunpe) – Amaiur Garmendia (Aldabide)

Ekain Dominguez (Behar Zana) – Beñat Etxabide (Arkupe)

Egoitz Elizegi (Umore Ona) – Ibai Zulaika (Txapagain)

Labaka (Ilunpe) – Oihan Legarreta (Umore Ona)

 

 

Infantilak , Iruritan, igandean 09:30ean

Iker Ibarra (Paz de Ziganda) – Ibai Etxeberria (Añorga)

Xuban Ilarregi (Erreka) – Ionan Peñalver (Paz dr Ziganda)

Joseba Telletxea (Erreka) – Oscar Etxague (Ardoi)

Aimar Zubillaga (Araxes) – Xabi Oroz (Ardoi)

Egoitz Bueno (Erreka) – Iker Kañamares (Ardoi)

Mikel Mikelarena (Erreka) – Aitor Barron (Txukun Lakua)

Erik Garcia (Erreka) – Xabier Apaolaza (Hernani)

Beñat Iriarte (Erreka) – Oinatz Insausti (Hernani)

 

Kadeteak, Lesakan, igandean 09:00etan

Joseba Cámara (Eple) – Oier Erostarbe (Añorga)

Ruiz (Intxurre) – Patxi Loiarte (Erreka)

Zubeldia (Intxurre) – Julen Santesteban (Erreka)

Perez (Oberena) – Lopez de Zubiria (Gure Pilota)

Aritz Olague (Buruzgain) – Lima (Gure Pilota)

Xabi Telletxea (Bortziriak) – Igor Araña (Gure Pilota)

Markel Aranbarri (Txukun Lakua) – Diego Etxague (Ardoi)

Oier Hormaetxe (Lezama) – Gorka Ostolaza (Zumaia)

 

Jubenilak, Sunbillan, igandean 09:00etan

Alin Agirre (Hernani) – Ander Zinkunegi (Tolosa)

Xabier Etxaniz (Getaria) – Bayron (Oberena)

Iñaki Garagarza (Eple) – Ian Ansoyrgi (Aldabide)

Emilio Jimenez (Lodosa) – Plazaola (Intxurre)

Oier Otxoa (Aldabide) – Peio Etxabe (Zumaia)

Asier Gabirondo (Oiarpe) – Mattin Intxaurrondo (Tolosa)

Urtzi Gurrutxaga (Zestoa) – Joanes Rekalde (Tolosa)

Mario Huerta (Urbion) – Zubeldia (Intxurre)

 

Seniorrak, Donezteben

Adur Etxezarreta (Andoain) – Suarez (Zegama)

Gorma Santamaria (Soraluze) – Iñigo Gurrea (Huarte)

Iker Zamora (Erreka) – Iñigo Labaka (Hernani)

Mikel Otaño (Behar Zana) – Aritz Angita (Erreka)

Miguel Lazkoz (Ardoi) – Azurmendi (Zegama)

Aitor Zuasti (Paz de Ziganda) – Aitor Murua (Intxurre)

Mayans (Oberena) – Julen Alkorta (Zumaia)

Okiñena (Oberena) – Gorka Altuna (Intxurre)

Publizitatea eta erakundeen dirulaguntzak ez dira nahikoa TTIPI-TTAPAren eta ERRAN.EUSen etorkizuna bermatzeko, eta zu bezalako irakurleen babesa behar dugu aitzinera egiteko.


Egin TTIPI-TTAPAren lagun