Malerrekako eskuz binakako XV. pilota txapelketan bortz kategoria ttikietako bigarren jardunaldia jokatu dute

Asteazken arratsaldean, senior elite eta bigarren mailetako lehen jardunaldia jokatuko dute Donezteben eta Sunbillan

Zazpi kategoriatan banatutako 186 bikote hasi dira Doneztebeko Erreka elkarteak hamabosgarren urtez antolatutako Malerrekako eskuz binakako txapelketan Igande honetan, jubenil, kadete, infantil, alebin eta benjamin mailako bigarren jardunaldia jokatu dute eta asteazken arratsaldean, seniorren elite eta bigarren mailakoak sartuko dira jokoan.

 

Urtarrilaren 15eko jardunaldian, jubenilak Donezteben, kadeteak Lesakan, infantilak Iruritan, alebinak Sunbillan eta benjaminak Legasan aritu ziren igande goizean.

 

Donezteben jubenilak

Gabirondo (Antiguo) eta Arizmendi (Hernani), 18 - Garaiburu eta Zinkunegi (Tolosa), 12

Baztarrika (Lapke) eta Azkoitia (Azkoitia), 18 - Oyarbide eta Insausti (Hernani), 5

Ansotegi eta Lazkoz (Aldabide), 2 - Gurrutxaga eta Garagarza (Eple), 18

Otxoa eta Petriati (Aldabide), 18 - Biain eta Balerdi (Antzuola), 12

Arakistain eta Etxabe (Zumaia), 9 - Bobadilla eta Merino (Barberito I), 18

Ayesta eta Albizuri (Amurrio), 18 - Roldan eta Satrustegi (Ardoi), 11

Martinez eta Azpitarte (Titin III), 18 – Zalakain eta Esnaola (Tolosa), 8

 

Lesakan kadeteak

Azkoitia eta Unanue (Ilunpe), 15 - Huitzi eta Mujika (Andoain), 18

Delafuente eta Zelaia (Esteribar), 0 - Mintegi eta Uranga (Lapke), 18

Iruretagoiena eta Albeniz (Usurbil), 18 - Santesteban eta Loiarte (Erreka), 4

Fernandez eta Peso (Fuenmayor), 18 – Anitua eta Izeta (Añorga), 11

Larrazabal eta Arandia (Amurrio), 18 - Ardanaz eta Irisarri (Lagunak), 7

Aburuza eta Salaberria (Oiarpe), 18 - Diez Ultzurrun eta Olague (Buruzgain), 14

Odriozola eta Salegi (Zestoa), 18 - Senar eta Galdos (Lapke), 9

Goikoetxea eta Ugartemendia (Tolosa), 6 - Etxeberria eta Urdangarin (Lapke), 18

 

Iruritan  infantilak

Kañamares eta Migeltorena (Ardoi), 17 - Ilarregi eta Mikelarena (Erreka), 18

Oroz eta Etxague (Ardoi), 9 - Soto eta Elizondo (Buruzgain), 18

Uria eta Urruzola (Andoain), 0 - Etxeberria eta Sarasa (Buruzgain), 18

Olaizola eta Orbegozo (Añorga), 0 - Urrestarazu eta Garrido (Lapke), 18

Labaka eta Egiguren (Ilunpe), 18 - Eizagirre eta Sasiain (Zestoa), 4

Uitzi eta Oiarzabal (Hernani), 18 - Ibarra eta Murillo (Paz Ziganda), 11

Perurena eta Naldaiz (Tolosa), 18 - Aristi eta Alkantara (Getaria), 14

Albeniz eta Ibarluzea (Urretxu), 18 - Arrillaga eta Beloki (Andoain), 12

 

Sunbillan  alebinak

Etxabide eta Orbegozo (Lesaka), 17 - Balerdi eta Mujika (Zazpiturri), 18

Aldasoro eta Askarai (Lapke), 8 - Oliden eta Anduaga (Añorga), 18

Gaztañaga eta Arrillaga (Andoain), 14 - Azkue eta Otaegi (Ilunpe), 18

Gorostidi eta Gorostidi (Abaltzisketa), 18 - Bidezabal eta Labaka (Ilunpe), 14

Manterola eta Martin (Hernani), 14 - Elorza eta Zulaika (Txapagain), 18

Ruiz eta Ruiz (Txukun Lakua), 10 - Ezama eta Zubimendi (Ilunpe), 18

Olabe eta Iruzubieta (Barberito I), 10 - Otaegi eta Zarrabeitia (Txapagain), 18

Canseco eta Fernandez (Fuenmayor), 7 - Odriozola era Larrañaga (Ilunpe), 18

 

Legasan benjaminak

Landa eta Madina (Beasain), 18 - Azpiazu eta Azpiazu (Ilunpe), 8

Astigarraga eta Astigarraga (Ilunpe), 15 - Barandiaran eta Aizpurua (Lapke), 18

Sarasua eta Egiguren (Ilunpe), 18 – Gaztañaga II eta Beroz II (Andoain), 1

Lanzeta eta Segurola (Atzapar), 18 – Ziarzoro eta Artetxe (Ilunpe), 17

 

 

Elite mailakoen lehen jardunaldia urtarrilaren 18n Donezteben eta Sunbillan eta bigarren mailakoa Eratsunen

Kategoria ttikienekoen ondotik, maila nagusikoak ere hasiko dira Malerrekako txapelketan. Elite mailakoen lehen jardunaldia urtarrilaren 11n egitekoa zuten, baina frontoien hezetasuna zela eta asteazken honetara, urtarrilaren 18ra gibeleratu dute. Donezteben eta Sunbillan jokatuko dituzte partidak. Bigarren mailako seniorren lehen jardunaldia ere ilbeltzaren 18an, asteazken arratsaldeko 6:30etik aitzinera jokatuko dute Eratsunen.

 

Senior elite Donezteben, 19:30ean hasita

Lasa eta Ibañez (Urretxu) – Ortiz (Portugalete) eta Aldabe (Erreka)

Barbarejo eta Telletxea (Paz Ziganda) - Tainta eta Lasa (Erreka)

 

Senior elite Sunbillan, 18:30ean hasita

Salaberria (Erreka) eta Arratibel (Tolosa); Loidi eta Kortabarria

Labaka eta Tabar (Erreka); Elizalde (Erreka) eta Uzkudun (Ilunpe)

Otxandorena eta Landiribar (Buruzgain); Zubizarreta eta Garmendia (Lapke)

Urretabizkaia (Tolosa) eta Murgiondo (Ilunpe); Zuasti eta Mina (Paz Ziganda)

 

Senior bigarren maila Eratsunen,18:30ean hasita

Adonis eta Aranguren (Zazpiturri) – Olarra eta Zabala (Intxurre)

Taberna eta Arzalluz (Eple) – Matxain eta Usandizaga (Andoain)

Matxin eta Zabala (Zegama) – Zamora eta Lezaun (Erreka)

Baez eta Garmendia (Lapke) – Urbieta eta Ortiz de Urbina(Antiguo)

TTIPI-TTAPA da Nafarroa Garaiko mendialdean dagoen euskarazko hamaboskari bakarra, eta zu bezalako irakurleen babesa behar du aitzinera egiteko.


Izan zaitez harpidedun