Malerrekako eskuz binakako XV. pilota txapelketan bortz kategoriako estreineko partidak jokatu ziren igandean

Asteazken arratsaldean, elite mailako lehen jardunaldia jokatuko dute Donezteben eta Sunbillan

Zazpi kategoriatan banatutako 186 bikote hasi dira Doneztebeko Erreka elkarteak hamabosgarren urtez antolatutako Malerrekako eskuz binakako txapelketan Igande honetan, jubenil, kadete, infantil, alebin eta benjaminmailako lehen jardunaldia jokatu dute eta asteazken arratsaldean, seniorren elite mailakoak sartuko dira jokoan.

 

Urtarrilaren 8ko jardunaldian, jubenilak Donezteben, kadeteak Lesakan, infantilak Iruritan, alebinak Sunbillan eta benjaminak Legasan aritu ziren igande goizean.

 

Donezteben jubenilak

Eguzkiza eta Arrate (Andoain), 5 – Biain eta Balerdi (Antzuola), 18

Alberdi eta Albisu Uandoain), 18 – Aristegi eta Aizpurua (Bortziriak), 17

Arandia eta Insausti (Hernani), 18 – Aristi eta Zenekorta (Getaria), 14

Gurrutxaga eta Garagarza (Eple), 18 – Etxaniz eta Ostolaza (Getaria), 6

Garaiburu eta Zinkunegi (Tolosa), 18 – Ormazabal eta Etxeberria (Getaria), 10

Olazabal eta Tolosa (Tolosa), 11 – Bobadilla eta Merino (Barberito I), 18

Roldan eta Satrustegi (Ardoi), 18 – Linzundia eta Iñigo ( Barberito I), 16

 

Lesakan kadeteak

Ezenarro eta Etxabe (Tolosa), 3 – Mintegi eta Uranga (Lapke), 18

Torres eta Arce (Buruzgain), 17 – Santesteban eta Loiarte (Erreka), 18

Arakistain eta Ostolaza (Zumaia), 0 – Huitzi eta Mujika (Andoain), 18

Etxeberria eta Urdangarin (Lapke), 18 – Larrañaga eta Beristain (Zumaia), 15

Lima eta Gonzalez (Etxarri Aranaz), 3 – Ardanaz eta Irisarri (Lagunak), 18

Diez Ultzurrun eta Olague (Buruzgain), 18 – Artola eta Iruretagoiena (Andoain); 0

L. de Zubiria eta Arana (Etxarri Aranaz), 8 – Senar eta Galdos (Lapke), 18

 

Iruritan infantilak

Bueno eta Telletxea (Erreka), 4 – Soto eta Elizondo (Buruzgain), 18

Urrestarazu eta Garrido (Lapke), 18 – Agirrezabal eta Lanzeta (Andoain), 6

Tirado eta Ruiz (Tafalla), 6 – Ilarregi eta Mikelarena (Erreka), 18

Etxeberria eta Sarasa (Buruzgain), 18 – Rivas eta Alava (Zaramaga), 0

Eizagirre eta Sasiain (Zestoa), 18 – Leunda eta Izagirre (Urretxu), 12

Ibarra eta Murillo (Paz Ziganda), 18 – Goikoetxea eta Lizarraga (Aldabide), 12

Aristi eta Alkantara (Getaria), 18 – Imaz eta Gorrotxategi (Aldabide), 12

Jara eta Etxarri (Hernani), 10 – Arrillaga eta Beloki (Andoain), 18

 

Sunbillan alebinak

Ezama eta Zubimendi (Ilunpe), 18 – Iribarren eta Belarra (Buruzgain), 6

Sarratea eta Gimenez (Erreka), 12 – Otaegi eta Zarrabeitia (Txapagain), 18

Sukia eta Artola (Lapke), 1 – Azkue eta Otaegi (Ilunpe), 18

Etxeberria eta Astrain (Buruzgain), 11 – Balerdi eta Mujika (Zazpiturri), 18

Oliden eta Anduaga (Añorga), 18 – Oregi eta Bereziartua (Zornotza), 7

Elorza eta Zulaika (Txapagain), 18 – Goñi eta Ruiz (Zazpiturri), 11

Bidezabal eta Labaka (Ilunpe), 18 – Retegi eta Santesteban (Erreka), 10

Belauntzaran eta Rojas (Lapke), 12 – Odriozola era Larralaga (Ilunpe), 18

 

Legasan benjaminak

Esnaola eta Iturbe (Lapke), 6 – Landa eta Madina (Beasain), 18

Azpiazu eta Azpiazu (Ilunpe), 18 – Madariaga eta Agesta (Erreka), 7

Astigarraga eta Astigarraga (Ilunpe),18 – Olaizola eta Estevez (Añorga), 0

Mindegia eta Iturralde (Buruzgain), 15 – Barandiaran eta Aizpurua (Lapke), 18

Sarasua eta Egiguren (Ilunpe), 18 – Zalaia eta Esain (Esteribar), 2

Gaztañaga II eta Beroz II (Andoain), 18 – Martikorena eta Iribarren (Buruzgain), 8

Altuna eta Amoztegi (Lapke), 9 – Lanzeta eta Segurola (Atzapar), 18

Fernandez eta Ruiz (Txukun Lakua), 10 – Ziarzoro eta Artetxe (Ilunpe), 18

 

 

Elite mailakoen lehen jardunaldia urtarrilaren 11n Donezteben eta Sunbillan

Kategoria ttikienekoen ondotik, maila nagusikoak ere hasiko dira Malerrekako txapelketan. Elite mailakoen lehen jardunaldia urtarrilaren 11n, asteazken arratsaldeko 6:30etik aitzinera jokatuko dute, Donezteben eta Sunbillan.

 

Donezteben, 18:30ean hasita

Barbarejo eta Telletxea (Paz Ziganda); Tainta eta Lasa (Erreka)

Lasa eta Ibañez; Riol eta Aldave

Arrieta (Hernani) eta Gorriti (Erreka); Urbieta (Usurbil) eta Lizeaga (Hernani)

 

Sunbillan, 18:30ean hasita

 

Salaberria (Erreka) eta Arratibel (Tolosa); Loidi eta Kortabarria 

 

Labaka eta Tabar (Erreka); Elizalde (Erreka) eta Uzkudun (Ilunpe)

Otxandorena eta Landiribar (Buruzgain); Zubizarreta eta Garmendia (Lapke)

Urretabizkaia (Tolosa) eta Murgiondo (Ilunpe); Zuasti eta Mina (Paz Ziganda)

 

Bigarren mailako seniorren lehen jardunaldia urtarrilaren 18an, heldu den asteazkenean jokatuko dute Eratsunen eta Sunbillan.

Publizitatea eta erakundeen dirulaguntzak ez dira nahikoa TTIPI-TTAPAren eta ERRAN.EUSen etorkizuna bermatzeko, eta zu bezalako irakurleen babesa behar dugu aitzinera egiteko.


Egin TTIPI-TTAPAren lagun