Josetxo Ezkurraren omenezko 26. Pilota txapelketaren hirugarren jardunaldia jokatu dute

Kategoria ezberdinetako partidak jokatu dituzte igandean Legasan, Eratsunen, Iruritan, Lesakan eta Sunbillan

Doneztebeko Erreka elkarteak hogeita seigarren aldiz antolatutako Josetxo Ezkurra Memoriala eskuz binakako pilota txapelketako hirugarren jardunaldia jokatu dute martxoaren 20an. Benjamin, alebin, infantil, kadete eta jubenil mailako pilotariak aritu ziren. Ez ordea senior mailakoak, Doneztebeko pilotalekua hartua baitzegoen aizkora apusturako.

 

Hirugarren jardunaldiko emaitzak

Benjaminak, Legasan

Amets Markina (Irurtzun), 6 - Julen Sotil (Araxes), 18

Unai Eguren (Lapke), 7 – Eneko Lizarazu (Orereta), 18

Unax Babarro (Urretxu), 0 - Bidezabal (Ilunpe), 18

Ormazabal (Zegama), 5 - Endika Santesteban (Erreka), 18

Jesus Martinez (Barberito I), 0 - Oihan Sarratea (Erreka), 18

Ruben Campo (Barberito I), 18 - Oihan Belarra (Buruzgain), 9

Errasti (Zegama), 15 – Aimar Armendariz (Huarte), 18

Unai Amado (Aldabide), 18 – Amets Sukia (Lapke), 15

 

Alebinak, Eratsunen

Lier Ruiz (Zestoa), 11 - Aitor Agesta (Erreka), 18

Eneko Ruiz (Tafalla), 18 - Unai Etxarri (Hernani), 4

Iraitz Imaz (Aldabide), 18 - Mattin Arluziaga (Hernani), 8

Oihan Urrizola (Huarte), 5 - Mikel Mikelarena (Erreka), 18

Aimar Goldarazena (Larraun), 18 - Joseba Telletxea (Erreka), 12

Jon Erdozia (Aldabide), 18 - Artea Goiburu (Lapke), 6

Inza Garaño (Larraun), 9 – Asier Balerdi (San Miguel), 18

 

Infantilak , Iruritan

Asier Ballarena (Bortziriak), 18 - Ander Ezenarro (Tolosa), 11

Aimar Berekoetxea (Irurtzun) - Jakoba Garmendia (Hernani), 18

Adrian Azpiroz (Paz de Ziganda), 18 - Lopez de Zubiria (Gure Pilota), 10

Oier Lizarraga (Tafalla), 4 - Ander Ibarluzea (Urretxu), 18

Jonathan Carbonel (Tutera), 7 - Labaka (Ilunpe), 18

Irazu (Andoain), 16 - Patxi Loiarte (Erreka), 18

 

Kadeteak, Lesakan

Mintegi (Zegama), 7 - Oier Ariztegi (Bortziriak), 18

Ormazabal (Zegama), 0 - Senar (Gure Pilota), 18

Galdos (Zegama), 4 - Santamaria (Oberena), 18

Roldan (Ardoi), 18 – Eñaut Izeta (Añorga), 9

Satrustegi (Ardoi), 6 - Eder Ferarios (Portugalete), 18

Txomin Zabaleta (Ardoi), 3 - Gaizka Agirre (Erreka), 18

 

Jubenilak, Sunbillan

Cordon (Oberena), 10 - Ander Lazkano (Hernani), 18

Mattin Matxain (Andoain), 17 - Iñígo Gurrea (Huarte), 18

Alaitz Ruiz (Tafalla), 18 - Endika Arizmendi (Hernani), 6

Iñaki Jaso (Tafalla), 18 – Asier Gabirondo (Antiguo), 13

Manex Garmendia (Lapke), 18 - Julen Andueza (San Miguel), 3

Gorka Zenekorta (Getaria), 18 – Beñat Jusue (Tutera), 10

Aitor Bergara (Tutera), 1 - Gorka Aristi (Getaria), 18

Koldo Gil (Esteribar), 18 - Ander Plazaola (Tolosa), 5

Publizitatea eta erakundeen dirulaguntzak ez dira nahikoa TTIPI-TTAPAren eta ERRAN.EUSen etorkizuna bermatzeko, eta zu bezalako irakurleen babesa behar dugu aitzinera egiteko.


Egin TTIPI-TTAPAren lagun