erran.eus

Malerrekako eskuz binakako XIV. pilota txapelketan elite mailako lehen partidak ere jokatu dituzte

  Kirola  Malerreka

Asteazken arratsaldean Donezteben aritu ziren eta igandean, kategoria ttikietakoek bigarren jardunaldia izanen dute 

Zazpi kategoriatan banatutako 158 bikote hasi dira Doneztebeko Erreka elkarteak hamalaugarren urtez antolatutako Malerrekako eskuz binakako txapelketan, otsailaren 21ean Donezteben jokatuko diren finaletarako txartelaren bila. Igandean kategoria ttikietakoak hasi ziren eta asteazkenean elite mailako lehen kanporaketak jokatu dituzte. 

Elite mailako lehen jardunaldiko emaitzak

Elite mailako seniorrek urtarrilaren 13an, asteazkenean jokatu dituzte lehen partidak Donezteben.

Yoldi eta Peñas, 0 – Belloso eta Elola, 22

Tainta eta Eskudero, 22; Baez eta Medina, 13

Etxaniz eta Uzkudun, 22; Urmeneta eta Erreka, 14

Barbajero eta Telletxea, 9; Labaka eta Tabar, 22

 

Honela, urtarrilaren 20an, asteazken arratsaldeko 6:30ean hasita Donezteben jokatuko diren final laurdenetako koadroa honela gelditu da:

Urbieta eta Altuna – Belloso eta Elola

Bakaikoa eta Lasa – Tainta eta Eskudero

Barandiaran eta Gorriti – Etxaniz eta Uzkudun

Santxo eta Gorrotxategi – Labaka eta Tabar

 

Ilbeltzaren 17an, ttikienen bigarren jardunaldia

Igandean, bigarren jardunaldia jokatuko dute kategoria ttikietakoek. Jubenilak Donezteben, kadeteak Lesakan, infantilak Iruritan, alebinak Sunbillan eta benjaminak Eratsunen.

 

Donezteben, igande goizeko 9etan hasita jubenilak

Alberdi eta Aizpuru - Biain eta Balerdi (Antzuola)

Marcos eta Garmendia – Aristi eta Zenekorta (Getaria)

Matxain eta Alberdi – Lazkano eta Arizmendi (Hernani)

Aurrekoetxea eta Martitegi – Alduntzin eta Ansorena (Leitza)

Salaberria eta Mariezkurrena (Erreka) – Garcia eta Riol (Portugalete)

Gil eta Betelu - Elola eta Murua (Aurrera Saiaz)

Canabal eta Cordon - Albisu eta Etxeberria (Oiarpe)

Oiarbide eta Usandizaga – Ezeiza eta Arrate (Ziotza)

 

Lesakan, igande goizeko 9etan hasita kadeteak

Ariztegi eta Ballarena (Txaruta) – Munozguren eta Varona (Usansolo)

Txoperena eta Arizmendi – Mintegi eta Galdos (Zegama)

Galarraga eta Iruretagoiena – Eguren eta Ferairos (Portugalete)

Agirremalloa eta Ibarloza - Zabala eta Elizegi (Andoain)

Minguez eta Gutierrez - Arrillaga eta Kevin (Titin III)

Olaetxea eta Petriati – Salaberria (Hernani) eta Iruretagoiena (Ziotza)

Ormazabal eta Ostolaza - Albisu eta Anitua (Munitibar)

Otxoa eta Ganboa – Ansotegi eta Araña (Etxarri Aranatz)

           

Iruritan, igande goizeko 9:30ean hasita infantilak

Albeniz eta Amiano - Izagirre eta Garcia (Urretxu)

Fernandez eta Imaz - Perez eta Ibarluzea (Urretxu)

Arandia eta Larrazabal - Egiguren eta Elosegi (Ilunpe)

Igoa eta Unanue - Labaka eta Egiguren (Ilunpe)

Olaizola eta Alonso (Zestoa) – Peso eta Alberdi

Amondo eta Ibarrondo - Irazu eta Ugartemendia (Ziotza)

Olaizola eta Garitano - Apaolaza eta Oiartzabal (Hernani)

Sein eta Arburua – Santesteban eta Loiarte (Erreka)

 

Sunbillan, igande goizeko 9:30ean hasita alebinak

Arrillaga eta Beloki - Sanchez eta Juanena (Oberena)

Garcia eta Perez – Aldasoro eta Garcia (Lazkao)

Ilarregi eta Agesta – Deskarga eta Garaiar (Hernani)

Armaolea eta Agirrezabal – Goikoetxea eta Etxeberria (Orereta)

Abel eta David – Jara eta Etxarri (Hernani)

Etxague eta Oroz - Rivas eta Alava (Zaramaga)

Leunda eta Izagirre – Barandiaran eta Telleria (Zegama)

Jaka eta Barandalla - Peñalver eta Retegi (Paz de Ziganda)

 

Eratsunen, igande goizeko 11etan hasita benjaminak

Babarro eta Ibarluzea - Lizarazu eta Bergaretxe (Orereta)

Arrillaga eta Lopez de Muniain – Bidezabal eta Otaegi (Ilunpe)

Canseco eta Fernandez – Bereziartua eta Oregi (Zornotza)

Sanchez eta Sarratea – Zabala eta Elosegi (Ilunpe)

Erantzun

Erantzuteko, izena emanda egon behar duzu. Sartu komunitatera!

»» Alta eman edo pasahitza berreskuratu


Twitter ikonoa Facebook ikonoa