Egunotan jokatu da Bortzirietako eskuz binakako VIII. txapelketako laugarren jardunaldia, baita gibeleratuta gelditutako zenbait partida ere.
Joan den asteartean, Beran jokatutako partidan, alebin B mailan, Gure Txokoako Ibai Ros eta Andoni Rodriguezek 18 eta 3 irabazi zieten Arkupeko Asier Sanjurjo eta Xuban Larretxeari.
Ortzegun arratsaldean ere zenbait partida jokatu ziren. Beran, alebin B mailan, Gure Txokoako Ibai Ros eta Andoni Rodriguezek 18 eta 8 irabazi zieten Altxatako Goiatz Jauregi eta Xabier Sanzberrori eta infantil A mailan, Arkupeko Gorka Sanjurjok eta Unai Zamoranok 18 eta 10 irabazi zieten Biltokiko Unai Telletxea eta Gure Txokoako Beñat Mitxelenari. Etxalarren, alebin B mailan, Altxatako Ixaka Labadiek eta Julen Telletxeak 12 eta 18 galdu zuten Arkupeko Pello Telletxea eta Joseba Agirrerekin.
Gainerakoan, laugarren jardunaldian honako emaitza hauek izan dira:
LESAKAN, AZAROAREN 1ean, LARUNBATA , GOIZEKO 10etan
ALEBIN B MAILAN
Asier Maia-Iker Rekarte (Hondarribiko P.E.), 18; Asier Sanjurjo-Xuban Larretxea (Arkupe-Lesaka), 4.
BENJAMIN A MAILAN
Eneko Sanzberro-Andoni Iribarren (Altxata-Etxalar), 18; Joseba Pagadizabal-Beñat Ordoki (Arkupe-Lesaka), 11.
ALEBIN B MAILAN
Iñigo Arretxea-Andoni Arriola (Arkupe-Lesaka), 13; Goiatz Jauregi-Xabier Sanzberro (Altxata-Etxalar), 18.
BENJAMIN B MAILAN
Xabi Lasaga-Julen Otxoteko (Arkupe-Lesaka), 13; Aimar Zamorano Jorge Agirre (Arkupe-Lesaka), 18.
ALEBIN A MAILAN
Harri Maritorena-Ander Errandonea (G. Txokoa-Bera), 18; Adur Zubizarreta-Iker Arizmendi (Hondarribiko P.E.), 11.
Jon Erro-Jon Ubiria (Arkupe-Lesaka), 13; Iker Iturria-Julen Palenzuela (Arkupe-Lesaka), 18.
IGANTZIN, AZAROAREN 1ean, LARUNBATA , GOIZEKO 10etan
AURREBENJAMIN MAILAN
Joxe Arriada-Beñat Yanci (Biltoki-Igantzi), 18; Jon Etxepeteleku-Ander Goizueta (Arkupe-Lesaka), 14.
BENJAMIN B MAILAN
Unai Leiza-Josu Elizondo (Arkupe - Lesaka), 11; Xiker Lizardi-Aitor Lazkanotegi (G. Txokoa - Bera), 18.
ALEBIN A MAILAN
Oihan Canabal-Iñigo Martínez (Biltoki-G.Txokoa), 18; Zigor Salaberria-Gorka Aduriz (Oiarpe - Oiartzun), 6.
BENJAMIN A MAILAN
Paulo Ramos-Jonan Arbelaitz (Arkupe-Lesaka), 2; Aitor Leonet-Imanol Ugalde (Oiarpe-Oiartzun), 18.
ETXALARREN, AZAROAREN 1ean, LARUNBATA, GOIZEKO 10etan
BENJAMIN B MAILAN
Aritz Irazoki-Iker Bizente (Altxata-Etxalar), 15; Ugaitz Larralde-Oier Larretxea (G.Txokoa-Bera), 18.
ALEBIN B MAILAN
Ixaka Labadie-Julen Telletxea (Altxata-Etxalar), 6; Iker Mitxelena-Alain Loperena (Oiarpe-Oiartzun), 18.
BERAN, AZAROAREN 2an, IGANDEA, GOIZEKO 9:30ean
BENJAMIN A MAILAN
Ganix Arruti-Enaitz Telletxea (Arkupe-Biltoki), 18; Mikel Elzaurdia-Yago Cantero (G. Txokoa-Bera), 17.
Iker Pikabea-Jonan Fagoaga (Arkupe-Lesaka), 9; David Begino-Jokin Mitxeo (Biltoki-Igantzi), 18
BENJAMIN B MAILAN
Beñat Yanci-Mikel Galardi (Arkupe-Lesaka), 5; Urko Etxeberria-Nikolax Kazabon (Oiarpe-Oiartzun), 18.
ALEBIN B MAILAN
Joseba Irazoki-Jon Iparragirre (Altxata-Etxalar), 0; Iker Salaberria-Mattin Kazabon (Oiarpe-Oiartzun), 18.
INFANTIL A MAILAN
Xabier Aizpuru - Ion Pagadizabal (Hondarribiko P.E.), 7; Mikel Begino-Ion Olaizola (Biltoki-Arkupe), 18.