erran.eus

Baztan Futbol taldeak hirugarren mailan sendotu nahi du

  Kirola  Baztan

Kategoria handiko taldeak badaude ere, lortzeko moduko helburua dela uste du Jesus Pilar-ek 

Nafarroako hirugarren mailan ari da aurten ere Baztan Futbol Taldea, kategoria handian. Lau bat urtez jubenilak gidatu dituen Jesus Pilar txantrearrak hartu du aurten talde nagusiaren ardura eta horrela azaldu du: «Osasuna B edo PeÒa Sport bezalako taldeek aurrekontu handia daukate eta bertze maila batean dabiltza, horiei aurre egitea ez da batere xamurra». Halere, lehia hortan murgildua dabil Baztan, beti ere maila mantentzeko helburu argiarekin. «Azkeneko hirurek galtzen dute kategoria, baina beti gaude 2.B Mailatik jautsi edo hirugarren mailatik igo daitezkeen talde nafarren menpe, horrek ere eragiten duelako», dio entrenatzaileak. 

 

Liga hasiera txukuna egin du Baztanek eta hortaz, gauzatzeko moduko helburua ikusten du mailari eustea. «Halere, etxetik kanpo gehixeago ematea falta zaigu» onartu du Pilarrek. «Etxean ederki gabiltza, zaleen babesari esker partida bikainak egin ditugu. Batez ere ortzirale arratsetan jokatu ditugun partidetan giro polita sortu da Giltxaurdin». Lauzpabortz jokalarik taldea utzi badute ere, jubeniletatik pasatutakoek bete dute hutsune hori. Alde horretatik, gazteen taldea liga nazionalean izatea «abantaila» dela uste du entrenatzaileak.

 

TALDEAK

NAFARROAKO HIRUGARREN MAILA

Mikel SAGASETA URRUTIA IRURITA

Patxi BENGOETXEA IBARRA ELBETE

Iñigo BERHO SANTOS     ORONOZ

Imanol AZPIROZ GOIKOETXEA IRURITA

Mikel AZPIROZ GOIKOETXEA IRURITA

Antton ASTIZ IZETA    ELIZONDO

Asier LIZARTZA ESPARTZA ARIZKUN

Javier URRUTIA KARRIKABURU ELIZONDO

Luis ITURRIRIA EGURROLA ELIZONDO

Joseba MARTINEZ SAN JOSE ELIZONDO

M.Javier AGERREA IRIBARREN ELIZONDO

Xabier DANBORIENA BIKONDOA ELIZONDO

Julen AGIRRE URSUEGI        ZIGA

Iñigo DENDARIETA ELIZAINTZIN            IRURITA

Xabier GIL ZIAURRIZ   ELIZONDO

Andoni GOÑI IRIBARREN ELIZONDO

Javier MAYLIN LARRUY ELIZONDO

Luis URRUTIA IÑARREA ELBETE

Elur MEOKI MTNEZ. DE ICAYA ELIZONDO

Jokin GARMENDIA IRIARTE ELIZONDO

Mikel UNANUA ARIZMENDI GARTZAIN

Entrenatzailea: Jesus J. PILAR OLITE     

Taldeko delegatua: Oier ZELAIETA

Zelaiko delegatua: Agustin SANSIÑENA

Prestatzailea fisikoa: Mikel ALTZURI

Laguntzailea: Fermin PILAR

 

JUBENILAK MAILA NAZIONALA

Jaime QUEVEDO ZIAURRIZ ELIZONDO

Imanol BURGETE GOIENETXE ELIZONDO

Unai BIKONDO ELIZALDE IRURITA

Ibai MERINO FAGOAGA ELIZONDO

Alvaro FDEZ. DEL PUERTO ELIZONDO

Jaime EGURROLA ALDABE ELIZONDO

Oscar ELORZA SALABERRI ORONOZ

Gilen QUERTIER AMIANO ELIZONDO

Adrian BURGETEGOIENETXE ELIZONDO

Unai GOÑI ALMANDOZ ELIZONDO

Egoi ZELAIETA GAMIO ELIZONDO

Jaime URRUTIA IÑARREA ELBETE

Josu DAGERRE MARTIRENA ELIZONDO

Ibai GARAIKOETXEA ARRETXEA             ELIZONDO

Dio VIDES ALVES         ELIZONDO

Unai ETXEBERRIA GOÑI ELIZONDO

Urki ARISTU VIELA     ELIZONDO

Aritz MAISTERRENA LARREGI AMAIUR

BeÒat ERRO MUJIKA   ELIZONDO

Haritz NUÑEZ GOÑI  ELIZONDO

Aaron DANBORIENA BIKONDOA ELIZONDO

Julen TRANTXE MORENO ELIZONDO

Entrenatzailea: Sergio ZABALZA

Del.: Mikel ADIN eta Ignacio LOPEZ

EMAKUMEAK ERREGIONALA

Naroa BLAS IRISARRI     ELBETE

Naiara ZALDAIN ARRIBILLAGA AMAIUR

Garazi SAROBE SANSIÑENA ELIZONDO

Ana QUEVEDO ZIAURRIZ ELIZONDO

Leire REKALDE LAZARO ELIZONDO

Nerea SALABURU ETXANDI LEKAROZ

Olaia MENDIBURU TELLETXEA ELIZONDO

Olaia ONSALO DANBORIENA ELIZONDO

Kattalin ARIZMENDI ANDUEZA ELIZONDO

Andrea AMORENA URTEAGA ELIZONDO

Nerea SARRATEA ETXEBERRIA ALMANDOZ

Usoa AGERRE ETXEBERTZ ALMANDOZ

Irene MEOKI MUÑOZ ELIZONDO

Maitane ETULAIN BIDEGAIN ARIZKUN

Garazi IRIARTE GOIENETXE ARIZKUN

Ingrid D. OSEGUERA FLORES GARTZAIN

Saioa IGOA ARRIETA            ZIGA

Claudia PALACIN VEGA        ZIGA

Ane CASILLA LACOSTA IRURITA

Alazne AIZPURU IRIARTE NARBARTE

Andrea VAZQUEZ AYUSO      ZIGA

Irati ELIZALDE GARAIKOETXEA              ELIZONDO

Entrenatzailea: Gemma MARTIARENA

Entrenatzailea: Laureano CALVO

 

KADETEAK NAFARROAKO 2. MAILA

Imanol DEL CAMPO PELLICER ELIZONDO

Xabier LOPEZ ZABALETA ELIZONDO

Jon ARRETXEA ZIAURRIZ BERROETA

Xuban OSKARIZ URSUEGI ELIZONDO

Julian URRUTIA GOIENETXE ELBETE

Txomin ALTXU URTASUN ORONOZ

Mikel ARIZTIA GOIENETXE AMAIUR

Aitor VERDE MUGIRO ELIZONDO

Beñat ETXEBERRIA JAUNARENA             ARIZKUN

Hodei ALEMAN AZKARRAGA IRURITA

Garai DENDARIETA ESKUDERO ERRATZU

Julen URREAGA ESKUDERO IRURITA

Iker AZKARRAGA MENDIBURU ELBETE

Unai BENGOETXEA AGERRE ERRATZU

Anjel TELLETXEA KARRIKIRI ELIZONDO

Jon SAGASETA URRUTIA IRURITA

Imanol ZOKO ARGAIN    IRURITA

Unax ELIZAINTZIN IRUNGARAI GARTZAIN

Aritz URRUTIA ITURRALDE ELIZONDO

Iker OTEIZA ALTZUGUREN ELIZONDO

Ander ZELAIETA GOÑI ELIZONDO

Aimar VAZQUEZ AZKARATE ELIZONDO

Martin ROQUE AGUILERA ELIZONDO

Unai OLAIZOLA GOÑI ELIZONDO

Martin ETXABE AIZPURUA ERRATZU

Oihan ALTZUART ARANBURU ERRATZU

Eneko DAGERRE MARTIRENA ELIZONDO

Oihan KARRASKEDO ARREGI ELIZONDO

 

Entrenatzailea: Iñaki TELLETXEA

2. Entrenatzailea: Xabier MAIA

Delegatua: Peio URRUTIA

 

INFANTIL A

Iñaki LAZARO GARMENDIA ELIZONDO

Carlos VIDES ALVES    ELIZONDO

Xabier BENGOETXEA AGERRE ERRATZU

Beñat ZAMORA ZELAIETA ORONOZ

Mikel LIZARDI URSUEGI ELIZONDO

Antton IPARRAGIRRE ITURZAETA ELIZONDO

Mattin ORGANBIDE TELLETXEA ELIZONDO

Mikel PRUAÑO GOÑI ELIZONDO

Julen TRANCHO AZKARATE ELIZONDO

Jon VERDE MUGIRO    ELIZONDO

Julen MEOKI BALLARENA ELIZONDO

Elur MURATORI UNANUA ERRATZU

Mikel ARRETXEA ZIAURRIZ BERROETA

Xuban TELLETXEA KARRIKIRI ELIZONDO

Unax BIDEGAIN ELIZALDE ARIZKUN

Xuban BENGOETXEA BIDEGAIN ERRATZU

Imanol GOIENETXE MIGUELEZ ELBETE

Zena IRISARRI URRUTIA ELBETE

Oier ZELAIETA GOÑI ELIZONDO

Entrenatzailea: Manolo LIZARDI

 

INFANTIL B

Urko JUBERA IDOATE   LEKAROZ

Aritz ZOKO ARGAIN       IRURITA

Jon GARBALENA BARRIO ELIZONDO

Ugaitz APEZTEGIA BIDEGAIN ELIZONDO

Xabier SAROBE HERRERA ELIZONDO

Oihan ZAPATA ZEBRIAN ARIZKUN

Asier ARIZTIA GOIENETXE AMAIUR

Aimar OBREGOZO MARTIRENA ELIZONDO

Dayana MALES PINTO ELIZONDO

Alvaro ALTZUGARAI ZAPATA ELIZONDO

Aimar DEL MORAL ZARATIEGI ELIZONDO

Patxi ERASUN MUÑOZ ELIZONDO

Javier EGURROLA OLABE ELIZONDO

Iker TELLETXEA DIAZ ELIZONDO

Berta MUGIRO ESEBERRI ELBETE

Xuban ZELAIETA ALEMAN ELIZONDO

Mikel GOROSTEGI MORAL ELIZONDO

Daniel DA SILVA MOTA ELIZONDO

Entrenatzailea: Mikel GARBALENA

 

ALEBIN A

Iker ETXEBERRIA JAUNARENA ARIZKUN

Markel TORRES ALEMAN ORONOZ

Aitor BARAIBAR GORTARI ORONOZ

Ekai MARITORENA APEZETXE ELIZONDO

Haritz BIDEGAIN ELIZALDE ARIZKUN

Mateo LERTXUNDI FLOREZ ELIZONDO

Javier ETXAIDE LOPEZ ELIZONDO

Izaro URRUTIA ITURRALDE ELIZONDO

Antton TELLETXEA QUERTIER ELIZONDO

Mikel BAYLON ITURRALDE ELIZONDO

Ugaitz GARAIKOETXEA ARRETXEA ELIZONDO

Oihan ALEMAN AZKARRAGA IRURITA

Garikoitz SANTESTEBAN GOÑI ELIZONDO

Mattin MAIORA AZANZA ELIZONDO

Mattin MARITORENA AGERREA ELIZONDO

Asier BARBERENA OPOKA ELIZONDO

Ibai MINDEGIA ETXENIKE ORONOZ

Mikel JAUREGI BAJO    ELIZONDO

Ander SAENZ ESCARCIA ELIZONDO

Entrenatzailea: Roman GARAIKOETXEA

 

ALEBIN B

Xabier URRUTIA ESEBERRI ELIZONDO

Kaiet IRIBARREN OTEIZA ELIZONDO

Aimar DYIAN GARATE  IRURITA

Aitor ESKUDERO BARRENETXE GARTZAIN

Usoa MEOKI MUÑOZ  ELIZONDO

Jon PRUAÑO GOÑI     ELIZONDO

Ekain PERUGORRIA ALDAKO ELIZONDO

Brayan CHAMBA VASQUEZ ELIZONDO

Emilio MARTINEZ CRUZ ELIZONDO

Cristhofer DE OLIVEIRA ORTEZ ELIZONDO

Julen ALEGRE HUARTE ELIZONDO

Mikel SANSIÑENA LARRAMENDI ELIZONDO

Eneko URROZ GOÑI    ELIZONDO

Gaizka TELLETXEA QUERTIER ELIZONDO

Ander TELLETXEA DIAZ ELIZONDO

Jorge VAZQUEZ VELASCO ELIZONDO

Ahjman                          ELIZONDO

Entrenatzaileak:

Julio PERUGORRIA       ELIZONDO

David ALEGRE              ELIZONDO

 

BENJAMIN A

Xabier DEL CAMPO PELLICER ELIZONDO

Eneko MAIORA AZANZA ELIZONDO

Iker MARITORENA AGERREA ELIZONDO

Iraitz MARITORENA APEZETXE              ELIZONDO

Carlos ALZUGARAI ZABALZA ELIZONDO

Pepe MALES PINTO    ELIZONDO

Oier GARAIKOIETXEA URROZ LEKAROZ

Julen ELIZAINTZIN ALTZUARTE IRURITA

Markel TELLETXEA KARRIKIRI ELIZONDO

Iker GALARREGI GOENAGA ELIZONDO

Ekaitz FRANZESENA ORONOZ ELIZONDO

Arantxa ETXEBERRIA ZABALETA ELIZONDO

Aimar LIZASOAIN APEZTEGIA ORONOZ

Oihan AZKARATE ELIZEGI   ANIZ

Gorka GOÑI MENDIBURU ELBETE

Oihan GOÑI GALARZA    ELBETE

Iban MURU ANDREU      IRURITA

Ander GARATE BARDECI IRURITA

Entrenatzailea:

Josetxo GALARREGI     ELIZONDO

 

BENJAMIN B

Lizar ZABALETA ZAZPE

Matias RIVAS ROTELLA

Joanes JAUREGI BAJO

Izaro KORTEA IPARAGIRRE

Iñaki ALAÑA ZIAURRIZ

Mikel BARBERENA OPOKA

Eneko ZELAIETA MIGELTORENA

Mikel ETXABARRI GAZTELU

Adriel ESCORCIA LOPEZ

Eneko IRAZOKI BIELA

Urko ITURRALDE GOÑI

Aitor RIPA ERICE

Izai URRUTIA ERICE

Igor BIELA ZELAIETA

Haritz ZABALZA GARCIA

Marko JUBERA IDOATE

Josu LARRAIOZ ALTZURI

Aitor BENGOETXEA GOÑI

Entrenatzailea: Julen TRANCHE

Entrenatzailea: Haritz NUÑEZ

 

Erantzun

Erantzuteko, izena emanda egon behar duzu. Sartu komunitatera!

»» Alta eman edo pasahitza berreskuratu


Twitter ikonoa Facebook ikonoa