erran.eus

Etxean galdu ondotik Errekako emakumeek zail izanen dute lauko finalera sailkatzea

  Kirola  Mendialdea

Futbol talde nagusien artean Baztanek bakarrik lortu du garaipena

Asteburuko kirol jardunaldiari dagokionez, partida garrantzitsuena Errekako emakume seniorrek jokatu zuten larunbat arratsaldean zaletuz gainezka zegoen Doneztebeko kiroldegian. Garaipena lortuz gero, partida baten faltan, lauko finalera sailkatuko lirateke Errekako neskak, lehen aldiz, baina galdu egin zuten eta honenbertzez, orain bosgarren dira sailkapenean. Partida bat falta eta dena ez dago galdua, baina orain ez dute bakarrik bere esku sailkatzea Ondotik, gizonezkoek ere galdu zuten arren, larunbat arratsalde polita izan zen Doneztebeko kiroldegian. Futbolean, talde nagusien artean Baztanek bakarrik lortu zuen garaipena.

Etxean galdu ondotik Errekako emakumeek zail izanen dute lauko finalera sailkatzea
Zaleen babesa izan zuten Errekako emakumeek Doneztebeko kiroldegian, baina ez zen aski izan garaipena lortzeko. | Ikusi handiago | Argazki originala

 

FUTBOLA

Gipuzkoako Ohorezko Mailan

Beti Gazte 1 (Urki Txoperena) – Ostadar 2

 

Nafarroako lehen maila autonomikoan

Baztan 3 (Antton Astiz, Javier Urrutia eta Aletxu Mota)- Beti Onak 2

 

Nafarroako Preferenten

CD Amigó 1 – Doneztebe 1 (Julen Retegi)

 

Nafarroako Erregionaleko lehen maila kopan

Aurrera 0 – Mutilvera 1

 

Gipuzkoako Erregionaleko lehen mailako igoera fasean

Segura Goierri 2 - Gure Txokoa 1 (Iñaki Eskudero)

 

Nafarroako jubenilen Liga nazionalean

Baztan 0 – Gazte Berriak Antsoain 5

 

Gipuzkoako jubenilen ohorezko mailan

Beti Gazte 1 (Jonan Arbelaitz) – Dunboa Eguzki 3

 

Gipuzkoako jubenilen lehen mailako kopan

Landetxa B 5 - Gure Txokoa 7 (Aitor Herasek 5, Jimmy Joel eta Jon Etxepare)

 

Nafarroako jubenilen lehen mailan

San Adrian 2 - Doneztebe FT 0

 

Gipuzkoako kadeteen lehen mailako kopan

Gure Txokoa 2 (Iñaki Ruiz eta Unax Elexpuru) – Mariño 2

Landetxa 1 - Beti Gazte 11

 

Nafarroako kadeteen lehen mailan

Baztan atsedena.

 

Nafarroako kadeteen bigarren mailan

Doneztebe 13 (Enaitz Iriartek 3, Aimar Leatxek 3, Jon Mikel Gaztelumendik 2, Unai San Migelek 2, Aimar Sarratea, Aimar Jabalera eta Oier Aldabe) – CDS San Ignacio B 2

CD Amaya 3 – Aurrera 2 (Egoitz Sanchez eta Anartz Ramayo)

 

Gipuzkoako infantilen lehen mailako txapeldunen fasean

Beti Gazte 1 (Asier Taberna) – Sanse A 3

 

Gipuzkoako infantilen lehen mailako kopan

Orereta B 0 - Gure Txokoa 9 (Alexander Altzugurenek 3, Iker Osuak 2, Adur Huizi, Urko Aduriz, Asier La Torre, Ismail Bensaid)

 

Nafarroako infantilen lehen mailan

Baztan 0 – Beriain 2

Doneztebe 2 (Koldo Herrera eta Txomin Omar) – Universidad Navarra 3

 

Nafarroako infantilen bigarren mailan

Ondalán 3 – Baztan 4 (Imanol Zokok 3 eta Iñaki Jubera)

Universidad Navarra A 4 – Doneztebe 3 (Iraktz Aiesak 2 eta Enaitz Portu)

 

Gipuzkoako emakumezkoen kopan

Touring 1 - Beti Gazte 2 (Maddi Arriolaren golak)

 

Nafarroako futbol-8 txapelketa kopa

Neskak

CDArdoi 2 – Baztan 1 (Leire Rekalde)

Beti Gazte 5 (Raphaela Gomesek 2, Olaia Iantzik 1, Naroa Bertizek 1 eta Irati Iriartek 1) – CD Itaroa Huarte B 2

 

ARETO-FUTBOLA

Gipuzkoako bigarren mailan

Idiazabal Gorrotxategi 5 - Gure Txokoa 1

 

Gipuzkoako hirugarren mailan

Umore Ona Goizueta 5 – Goierri Bi 4

 

ESKUBALOIA

Senior mutilak, txapeldunen fasea

Erreka 26 – Loyola 32

 

Senior emakumeak

Erreka 22 – Beti Onak 26

 

Jubenil mutilak

Cantolagua 37 – Erreka 24

 

Jubenil neskak

Baztango BKT 17 – Loyola 19

Baztango BKT 26 – Lizarreria 40

 

Kadete neskak

Baztango BKT 15 – Beti Onak/Atarrabia A 22

Uharte 20 – Erreka 23

 

Infantil mutikoak

Beti Onak 25 – Erreka 26

 

Infantil neskak

Baztango BKT 27 – Beti Onak/Atarrabia B 14

Erreka 12 – Loyola C 21

 

Alebin neskak

Erreka 11 – Loyola C 5

Baztango BKT A 8 - Loyola B 8

Carcastillo 8 - Baztango BKT B 8

 

Aurrealebin neskak

BM Uharte B 7 - Baztango BKT 11

 

SASKIBALOIA

Junior neskak

Arenas 35 - Toki Ona Bortziriak 52

 

Kadete neskak

Gazte Berriak 33 - Toki Ona Bortziriak 45

 

Aurreinfantilak neskak

Cantolagua B 30 - Toki Ona Bortziriak 33

 

Minibasket mutikoak

Alesves 24 - Toki Ona Bortziriak 45

 

Minibasket neskak

Huerto 43 - Toki Ona Bortziriak 37

Erantzun

Erantzuteko, izena emanda egon behar duzu. Sartu komunitatera!

»» Alta eman edo pasahitza berreskuratu


Twitter ikonoa Facebook ikonoa